گروه: اخبار استان خبر: 116474 / تاریخ انتشار : 1397/12/17 ساعت : 10:02

نزدیکی به ایام نوروز و ضرورت آمادگی دستگاه های خدمات رسان/آیا زیرساخت های موجود در یاسوج متناسب با نام پایتخت طبیعت هست؟

شهر یاسوج به عنوان مرکز استان به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است، بنابراین میطلبد جهت خدمات دهی به آنها، زیر ساخت ها و امکانات شهری لازم در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ با سپری شدن آخرین ماه از فصل زمستان به عید نوروز  و فصل بهار نزدیک می شویم، فصلی که مسافرت های نوروزی آغاز شده و  این مسافرت ها به نقاط مختلف کشور انجام می شود، در این راستا شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران هرساله میزبان گردشگرن زیادی از دیگر نقاط کشور است.

 

 

شهر یاسوج به عنوان مرکز استان، و  به دلیل جاذبه های گردشگری  میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است، بنابراین میطلبد جهت خدمات دهی به آنها زیر ساخت ها و امکانات شهری برای استفاده هر چه بیشتر از  ظرفیت ها و منفعت های گردشگری در نظر گرفته شود.

 

 

در زمینه زیر ساخت ها می توان به مناطقی جهت اسکان نظیر هتل ها، مسافرخانه ها، مدارس و رستوران ها اشاره کرد، که باید توسط مسوولان شهری در نظر محیا باشد  و  از طرفی  با افزایش تردد در سطح شهر توسط مسافران نوروزی ترافیک به وجود خواهد آمد که بخشی از آن طبیعی خواهد بود، اما بخشی دیگر مربوط به نبود چراغ های راهنمایی و رانندگی است.

 

 

در همین رابطه مشاهده می شود در  برخی از چهار راه ها، فلکه ها با اینکه چراغ راهنمایی  وجود دارد، اما در بیشتر مواقع فعال نیست و همین مسئله سبب ایجاد بی نظمی در تردد خواهد شد، بنابراین مسوولان شهرداری باید نسبت به بررسی وضعیت چراغ های ترافیکی بررسی لازم را داشته و در رفع مشکلات آنها گام بردارند.

 

 

از دیگر موضوعاتی که می توان به آن اشاره کرد، وضعیت آسفالت و خطوط ترافیکی بوده، که در صورت عدم توجه به آنها هم استهلاک خودروها افزایش پیدا می کند و به احتمال سبب استقبال کمتر گردشگران خواهد شد، زیرا از الزامات گردشگری داشتن زیر ساخت ها مناسب است.

 

 

در پایان باید اشاره کرد همه مسوولان در راس آن مدیریت شهری باید آمادگی کافی و لازم جهت رفاه مسافران با برنامه های متنوع داشته و همچنین در جهت حل مشکلاتی که در شهر وجود دارد قدم بردارند،و باید گفت مجموعه تلاش ها در خدمات دهی به مسافران خود سبب بهره بردن از منفعت های گردشگری برای شهر و استان خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.