گروه: اخبار استان خبر: 116414 / تاریخ انتشار : 1397/12/16 ساعت : 08:24
سوژه مردمی:

کمبود پارکینگ در یاسوج وسرگردانی مسافران نوروزی/شهر در انتظار تدبیر مسئولان

آنچه که سبب شده است سیمای زببای پایتخت طبیعت ایران زشت جلوه نماید تنها هنجار گریزی برخی از رانندگان نیست بلکه در این امر مسئولان نیزخیل هستندآن ها پس از گذرچندین سال هنوز به یک ساماندهی مناسب برای پارکینگ در شهر یاسوج نرسید اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  شهریاسوج شهری است که به نام پایتخت طبیعت ایران نام گرفته است که هرساله در ایام تعطیلات و مناسبت های مختلف گردشگران بسیاری را در خود پذیرا است.

 

اما آنچه خاطر این مسافرت را تلخ می کند فقدان پارکینگ مناسب در شهر یاسوج است شهری که مرکز استان بوده و هنوز  پارکینگ مناسبی برای آن در نظرگرفته نشده است.

 

 

در این روز های پایانی سال مسلما بسیاری از گردشگران شهر یاسوج را برای مسافرت انتخاب می کنند آیا تنها این طبیعت بکر وزیبا سبب آرامش گردشگران می شود یا اینکه در مسیرهای رفت و آمدی خود با آسودگی خاطر حرکت کنند؟

 

ترافیک معضلی است که دامن گیر شهر کوچکی مانند یاسوج شده اما آنچه که در این جا اهمیت دارد این است که مسئولین مربوطه چگونه این مشکل را می خواهند ساماندهی کنند.

 

هرروز هنگامی که از خیابان های شهر عبور می کنیم به صحنه های مانند پارک کردن ماشین ها در خیابان های اصلی یا در پیاده رو ها مواجه می شویم، به طوری که این کار غیر قانونی است اما برخی قانون را نقض کرده و هنجار گریزی می کنند.

 

آنچه که سبب شده است سیمای زببای پایتخت طبیعت ایران زشت جلوه نماید تنها هنجار گریزی برخی از رانندگان نیست بلکه در این امر مسئولان نیز خیل هستندآن ها پس از گذرچندین سال هنوز به یک ساماندهی مناسب برای پارکینگ در شهر یاسوج نرسید اند.

 

مردم نیز مجبور می شوند ماشین های خود را درگوشه وکنار خیابان های شهر پارک کنند، اما آن چیزی که در اولین نگاه توسط گردشگران به چشم دیده می شود نظم وسیمای شهری است اما این ماشین های پارک شده در همه جای شهر به چشم می خورند به گونه ای که سبب می شود آن طبیعتی که به زیبایی جلوه می کند نتواند خود را به دستی در چشم ببینده جا بیندازد.

 

آنچه که در مسافرت مورد اهمیت است این است که افراد براساس نقشه راهی که تهیه کرده اند به آسانی و باصرف کمترین زمان ممکن به مقصد برسند اما این بی نظمی ونبود مکان مناسب برای خودروها سبب می شود که یک ترافیک سنگینی به وجود بیاید وهمه آرامش را از بین ببرد.

 

از همه مسئولین انتظار می رود که پارکینگ های مناسبی رابرای شهر یاسوج ساماندهی و راه اندازی کنند تا هم از ترافیک کاسته شود وهم فضای زیبای شهری حفظ شود و گردشگران نیز برای مسافرت مجدد به شهر با شور و شعف بیشتری به  یاسوج سفرکنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.