گروه: اخبار استان خبر: 116358 / تاریخ انتشار : 1397/12/14 ساعت : 08:13
به فریاد جوانان مظلوم شهرم برسید!

انتقادات تند و صریح طلبه گچسارانی از وعده های توخالی مسئولان/ برای جوانان گچساران اصلاح طلب و اصولگرا معنایی ندارد

طلبه جوان گچسارانی:برای مردم و بخصوص جوانان دیگر اصلاح طلب و اصولگرا معنایی ندارد،امروز معضل بیکاری باعث افسردگی جوانان و یا کشته شدن آنها در راه حمل بار به صورت قاچاق و یا خودکشی آنها شده است و فقط آقایان مسئول همچنان در حال تز دادن و یا اجرای میتینگ های سیاسی و انتخاباتی خودشان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،حجت الاسلام احمد محمدی،طلبه جوان گچسارانی و فعال در عرصه سیاسی و مذهبی این شهرستان در گفت و گو با این پایگاه خبری تحلیلی با اشاره به معضلات و مشکلات جوانان دیار بام نفت ایران،گفت:در مجالس مختلف و نیز برخی از مصاحبه های خبری بارها از بیکاری جوانان شهرم سخن گفتم، از معضل بیکاری و مشکلاتش و از عواقبی که امروزه باعث افسردگی جوانان و یا کشته شدن آنها در راه حمل بار به صورت قاچاق و یا خودکشی آنها شده است و فقط آقایان مسئول همچنان در حال تز دادن و یا اجرای میتینگ های سیاسی و انتخاباتی خودشان هستند.

 

 کار برای افراد خاص

وی افزود: متاسفانه امروز فریادرسی نیست که به فریاد مردم و جوانان شهرم برسد مدتی هم بود که سکوت اختیار کرده بودم تا ببینم آیا کسی هم از سر دلسوزی از این مشکلات سخنی به میان می آورد و رسیدگی می کند یانه! ،که متاسفانه در این مدت هیچکسی به فکر حل این بحران ها به صورت عمومی نبوده و هرکسی در هر جایگاهی که قرار داشت تنها برای اقوام درجه یک و افرادی خاص پیگیر کار و رفع مشکل می بود.

 

مسئولان و فریب اذهان عمومی

محمدی درادامه نیز تصریح کرد: در گچساران جایگاه جوانان فقط زمان انتخابات و جمع آوری رای به چشم می آید و همه از جوانان می گویند اما همین که آقایان از پل گذشتند دیگر خبری از حل مشکلاتشان نخواهد بود نزدیک به ایام انتخابات که می شود همه فعال می شوند یکی از جنگیدن با مشکلات سخن می گوید و یکی کلنگ افتتاح های بی حاصل به زمین می کوبد که باید گفت فقط به فکر فریب اذهان عمومی و تبلیغات انتخاباتی هستند و لاغیر.

 

پشیمانی مردم از یک انتخاب

این طلبه گچسارانی در ادامه اظهارکرد:روی صحبتم با همان مسئولانی است که با اظهارات اشتباه و حرف های به ظاهرخوش آب و لعابشان که سخن از عدم بازگشت به عقب بود، مردم را در دام انتخاب نادرست و انتخاب یک دولت ناکارآمد و پرحاشیه انداختند که البته امروز اکثرمردم به انتخاب اشتباهشان پی برده اند و چه بسیار لیدرها و افرادی که از این انتخاب اعلام برائت و پشیمانی کرده اند.

 

 وی افزود:اما همین افرادی که دم از حرکت به جلو و عدم بازگشت به عقب می زنند و در همین  روزهایی که همه مشاهده می کنند که مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی دسته و پنجه نرم می کند؛ متاسفانه اقدامات این دولت نه تنها حرکتی رو به جلو نداشته است و اما مجددا برای انتخابات آینده مجلس از همان کلمات فریب دهنده قبل استفاده می کنند و از حرکت رو به جلو سخن می گویند.

 

 اخلاق و منشی به دور از شان یک نماینده

محمدی گفت:کسی که با اخلاق و منشی به دور از شان یک نماینده، حرف از حضور مجددخود و نیز  در صورت نبودنش حرف از انتخاب جانشین می زند و در مراسمی از فرصت استفاده کرده و بر منتقدین خود بی پرده می تازد اما هیچگاه حاضر به مناظره با هیچ یک از آن منتقدین نمی شود،از طرح هایی سخن می گویند که فقط با آنها عکس یادگاری گرفته اند و خود به خوبی می داند که زحمت تصویب و اعتبار آوری خیلی از آن طرح ها را او نیز نکشیده است.

 

مشکلات ساماندهی بلادیان

وی درادامه در خصوص آیین بهره بهره برداری از طرح جدیدخیابان بلادیان نیز گفت:باید گفت که در همان متینگ انتخاباتی و به ظاهر افتتاح خیابان که علاوه بر زیبایی ظاهری اش؛ باعث مشکلات متعددی برای شهر از جمله ایجاد ترافیک سنگین و مسدود شدن راه دسترسی منازل فرسوده پشت این خیابان به خدمات اضطراری شده است.

این طلبه گچسارانی درادامه افزود:متاسفانه در حال حاضر امکان دسترسی هیچ یک از وسایل امدادی به این منازل در صورت هرگونه اتفاقی وجود ندارد و به عنوان مثال اگر یکی از این منازل خدایی ناکرده بر روی ساکنین تخریب شود یا آتش سوزی رخ دهد آقایان توضیح بدهند که چگونه امداد رسانی خواهند کرد؟.

 

وعده پوچ مسئولین

وی درادامه نیز با اشاره به مشکلات بافت فرسوده این نقطه از شهر گفت:چند وقت پیش زمانی که مسئولین اعم از قضایی ، نظامی ، شهرداری ، خدماتی و حتی اکثر ریاست ادارات جهت بازدید از این بافت فرسوده که یک خانه بر اثر فرسودگی تخریب و باعث مسدود شدن پیاده رو و زخمی شدن یکی از کودکان ساکن همان کوچه ها شده بود حضورداشتند ؛بعضی از خانه ها  توسط معاون دادستان دستور تخلیه مستاجر و پلمب و توسط فرماندار و شهردار هم مقرر شدتا تمام دستگاه ها در جهت بازگشایی کوچه و اجرای طرح ملی خیابان ۸ متری که خیابان بلادیان را به خیابان امینی متصل می کرد ،همکاری کنند که تاقبل از اینکه حادثه بزرگی اتفاق بیافتد آن معضل حل شود.

 

خواهش از رسانه ملی

محمدی درادامه افزود:متاسفانه با گذشت مدت طولانی با اینکه بعضی رسانه های مردمی مکررا پیگیر و از مسئولین درخواست توضیح در رابطه با این تصمیم و کار را داشتند هیچ مسئولی جوابگو نبوده و بعد از آن بنده نیز به درخواست ساکنین آن محل که منزل پدری ام در آن محل است چندین بار از صدا و سیما خواهش کردم تا در این باره از طریق رسانه ملی پیگیر بشوند اما چنین کاری به بهانه های مختلف انجام نگرفت.

 

سانسور خبری

وی درادامه اظهارکرد: درروز جشن به ظاهرافتتاحیه خیابان بلادیان ساکنین محل نیز با در دست داشتن بنرهای اعتراضی در این مراسم حاضر شدند که بتوانند راه حلی برای نجات جان خود و فرزندانشان پیدا کنند که متاسفانه همین بنرها هم زمانی که اخبار صدا و سیمای استان گزارش این جشن را پخش کرد سانسور خبری شده و نشان داده نشد.

محمدی تصریح کرد:در حقیقت رسانه ها باید متعلق به مردم باشد نه اینکه چون با فلان مسئول یا‌ نماینده ارتباط خاصی دارند یا خود را مدیون آن می دانند هیچ مشکلی از مشکلات مردم درمنطقه ایشان نقد و بررسی نشود در اینجا باید از رسانه هایی که مشکلات مردم را فریاد می زنندنیز تقدیر و تشکر کرد و متاسفانه بعضی از خبرگزاری ها هم به دلیل همسو بودن با طیف سیاسی خاصی خبر هایی که از کوتاهی مسئولان را حکایت دارد را نشر نمی دهند.

 

رقص رقاصه ها

وی درادامه تصریح کرد:اخیراً هم برخی  از رسانه های شهرستان شیطنت هایی هم به بهانه نقد و یا تحلیل های غیر منطقی می کنند که باید بدانند جایگاه بعضی از افراد در سطح این شهرستان از خطوط قرمز مان محسوب می شوند و حق ندارند حرف های ناعادلانه ای در رابطه با این جایگاه بزنند و این جایگاه را تخریب کنند و اگر نقد و انتقادی دارند عادلانه نقد کنند و آقایان هم از شخصیت های دینی و مذهبی انتظار این امر را نداشته باشند که در مکان ها و جشن هایی شرکت کنند که آقایان پا روی پا می گذارند و رقص رقاصه ها را تماشا می کنند و از این مجالس لهو و لهب لذت می برند.

 

برای جوانان اصلاح طلب و اصولگرا معنایی ندارد

محمدی اظهارکرد:خوب است که همه از این سخن زیبای امام حسین(ع) که فرمودند:"اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید"، بهره ببرید؛ در گچساران برای مردم و بخصوص جوانان دیگر اصلاح طلب و اصولگرا معنایی ندارد و این موضوع راخوب درک کرده اند که هردو گروه فقط به دنبال منافع شخصی و بله قربان گوهای خود هستند ،هیچکدام تاکنون اقدام موثری در راه حل مشکلات اساسی این شهر و مردم و به خصوص جوانان این شهر نداشته اند.

 

فریادی برای خواسته های جوانان شهرم

وی اظهارکرد:مردم باید کسی را انتخاب کنند که به فکر رفع مشکلات شهرشان باشد و کورکورانه از تصمیم جبهه ها و تشکلات سیاسی پیروی نکنند و آن عده ای را که رای خود را به اندک مبلغی می فروشند را از کار زشت و ناپسندشان آگاه و منع کنید ، در اینجا بنده هم به عنوان یک طلبه گچسارانی از آنجا که می توانم خواسته های جوانان شهرم را فریاد بزنم به شما قول خواهم داد تا لحظه ای که جان در بدن دارم دست از حمایت از جوانان شهرم برندارم.

 

 آه جوانان دامنگیر مسئولین بی درد

محمدی در پایان تصریح گرد: شک نکنید اگر جوانان با هم متحد شوند بسیاری از مشکلات حل خواهند شد و در آخر سخنم این امر باشد و تمام که ان شاءالله آه جوانان این شهر دامنگیر کسانی بشود که کوتاهی می کنند، سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ(آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز می گردند).

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
علی اکبری
1397/12/21 - 01:51
احسنت به این سخنان شیوا و واضح انصافا چندتا طلبه اینجوری شجاعانه نقد کنند مردم جانشان را هم فدای روحانیت مبارز میکنند
rateup 1
 ratedown 0
علی اکبری
1397/12/21 - 01:52
احسنت به این سخنان شیوا و واضح انصافا چندتا طلبه اینجوری شجاعانه نقد کنند مردم جانشان را هم فدای روحانیت مبارز میکنند
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.