گروه: اخبار استان خبر: 116323 / تاریخ انتشار : 1397/12/14 ساعت : 12:03

روایتی از زندگی غار نشینی در بهمئی و اوج محرومیت عشایر/بی سوادی فرزندان عشایر "کِتُک" به دلیل نداشتن مدرسه+تصاویر و فیلم

مردم کِتُک از مناطق عشایری شهرستان بهمئی استان کهگیلویه وبویراحمد در غارها و ساه چادرها زندگی می کنند و از کمبود آب آشامیدنی و نبود جاده ارتباطی گلایه مند هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ مردم کِتُک از مناطق عشایری شهرستان بهمئی از کمبود آب آشامیدنی و نبود جاده ارتباطی گلایه مند هستند.

 

 

این منطقه عشایری در 4 کیلومتری شهر لیکک،مرکز شهرستان بهمئی و در یک کیلومتری جاده ورودی روستای پشت تاوه واقع شده است اما مردم آن از امکانات اولیه زندگی بی بهره هستند.

 

 

این عشایر غیور که امام راحل(ره) آنها را ذخایر انقلاب نامید، همچنان در غارها و سیاه چادرهایی زندگی می کنند که مسیر ارتباطی آن راه مال رو بوده و آب آشامیدنی آنها به سختی تامین می شود.

 

 

فرزندان این منطقه عشایری از نبود مدرسه و معلم گلایه مند هستند که این دو عامل منجر به بی سوادی تعدادی از آنها شده است.

 

 

یک نفر خیر منبع آبی در نزدیکی این منطقه عشایری ساخت که با همکاری امور عشایر به صورت موقت آب این مردم تامین می شود اما ساکنان کتک معتقدند که این منبع جوابگو نیست و لازم است از خط لوله ای که تا روستاهای نزدیک آنها آمده انشعابی داشته باشند.

 

 

هر چند در سالهای اخیر نمایندگی امور عشایر بهمئی خدمت گسترده ای به عشایر شهرستان ارائه کرد اما با توجه به امکانات موجود این نمایندگی و کمبود نیروی انسانی در آن، مسئولان شهرستان باید برای تحقق رضایتمندی عشایر نسبت به تعیین تکلیف نهایی اداره امور عشایر و افزایش نیروی انسانی و امکانات کافی گام بلندی در راستای خدمت به عشایر بردارند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.