گروه: اخبار استان خبر: 116260 / تاریخ انتشار : 1397/12/23 ساعت : 13:05
مدیرکل اسبق امور بانوان استانداری؛

زن لر به عنوان یک ارزش در کشور و جهان می درخشد/نا آگاهی و فقر فرهنگی و به خاطر سهل انگاری متولیان فرهنگی است

مریم گشتاسبی گفت: فعالان فضای مجازی قیمت به دست آوردن اسم و رسم را باید در نظر بگیرند، که چه چیزی را باید از دست دهند تا این اسم و رسم را به دست بیاورند.

مریم گشتاسبی در گفت گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در خصوص ویدئو کلیپ های زنان لر منتتشر شده در فضای مجازی گفت: در مرحله اول خود این خانم به عنوان یک مربی و یک سنگربانی که در خانواده است، الگویی برای فررندانش است و اگر بر این باشد که زن مدل شود و در فضای مجازی منتشر شود، هویت و شخصیت همجنین وجهه اجتماعی زن لر زیر سوال می رود.

 

 

وی بیان کرد: امروز زن لر به عنوان یک ارزش در کشور و جهان می درخشد، زن لر کسی است که نسلی شجاع و دلیر را پرورش داده، انتظارات از یک زن لر بیشتر از این است، اگر موردی باشد نیز بر اثر نا آگاهی و فقر فرهنگی و به خاطر سهل انگاری متولیان فرهنگی است.

 

 

گشتاسبی عنوان کرد: زن لر باید بتواند جایگاه اصلی خودش را حفظ کند، اگر فردی نا آگاه باشد، در خانواده ها افرادی هستند که آسیب های این موضوعات را می دانند و باید آنها این موضوع را گوشزد کنند، اگر زنی در خانواده ای ضربه بخورد و آسیبی ببیند کل خانواده آسیب می بیند.

 

 

فعال سیاسی و فرهنگی ادامه داد: امروز اگر فردی بخواهد خاستگاری برود ضرب المثلی وجود دارد که "مادر را ببین و دختر را انتخاب کن" اگر زنی از هر لحاظی خوب و ارزشی باشد آن دختر نیز در جامعه ارزشمند است چون که آن دختر در دامن یک زن فهمیده از همه لحاظ پرروش پیدا کرده است، اما اگر یک خانم خودش را درگیر چنین مواردی بکند فرزندش نیز ضربه می بیند.

 

 

وی تصیرح کرد: به دست آورد پول و مادیات و شهرت پیدا کردن به چه قیمتی؟ ما باید قیمت چیزی که می خواهیم به دست بیاوریم را در نظر بگیریم اگر قرار است میلیون ها تومان پول بدهند اما ارزش زن بودن خودم را به عنوان یک زن لر جامعه اصیل از دست بدهم چه ارزشی دارد، اصالت زن لر ریشه در اعتقادات افراد دارد.

 

 

گشتاسبی عنوان کرد: خودمان را مفت بفروشیم برای اینکه بگوییم می خواهیم معروف شویم؟ این معروف شدن وقتی قرار است به عنوان مدل باشد به واسطه این کارهای ما فردا فرزند ما ضربه می بیند یا جامعه ما نیز به تبع آن ضربه می خورد.

 

 

فعال سیاسی و فرهنگی عنوان کرد: قیمت به دست آوردن هر چیزی را باید در نظر بگیریم، کسانی بودند که در گذشته معروف شدند، اما به چه قیمتی اکنون ارزش و جایگاه آن افراد در جامعه ما چیست؟ شاید برای افرادی مثل خودشان ارزشمند باشند اما اگر بخواهیم اصالت خودمان را در نظر بگیریم هیچ گاه برای درست کردن نام و معروف شدن چنین کلیپ هایی را منتشر نمی کنیم.

 

 

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم مشهور شویم راه های دیگری هم وجود دارد، می توانیم در جامعه بسیار ارزشمند باشیم، اکنون ما بانوان مشهور و نامی زیادی در جامعه داریم که هم مشهور و هم ارزشمند هستند، ما فقط باید ارزشمندی را در کنار شهرت داشته باشیم نه اینکه فقط مشهور باشیم.

 

 

گشتاسبی به نقش بانوان در گذشته اشاره کرد و گفت: اگر مردی کشاورزی می کرد و یا هر شغلی دیگری انجام می داد بانوان نیز در همه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی هم دوش مردان بودند نسلی که توانست هشت سال جنگ را اداره کند دست پرورده همان بانوانی بودند که هم دوش، و هم قدم و هم فکر شوهرانشان بودند، اما اگربخواهیم امروز را در نظر بگیریم زنانی هستند که خودشان را مدل نا مناسب قرار می دهند از نقش مادری و نقش همسری خود فاصله می گیرند.

 

 

بانوی فعال سیاسی و فرهنگی ادامه داد: در صورتی که بانوان وظایف مهمتری دارند گاهی این بانوان وظایف اصلی خودشان را فراموش می کنند و به مواردی وارد می شوند که اصلا وظیفه آنها نیست و گاهی با این کارها جایگاه خودشان را زیر سوال می برند، در گذشته با وجود اینکه رژیم طاغوت هیچ ارزشی برای زن قایل نبود اما زن اگر چه نمی توانست وارد جامعه شود اما توانست جایگاه خودش را در درون خانواده حفظ کند.

 

 

گشتاسبی تصیرح کرد: امروز با وجود اینکه انقلاب اسلامی به زنان جایگاه اصلی آنان را داده است، اما متاسفانه مثل اینکه برخی از زنان جایگاه اصلی خودشان را نمی خواهند که حفظ شود، بانوان باید به اصالت خودشان برگردند و به دنبال هر چیزی برای پیدا کردن اسم و رسم نروند، قیمت به دست آوردن اسم و رسم را باید در نظر بگیرند که چه چیزی را باید از دست بدهند که این اسم و رسم را به دست بیاورند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.