گروه: اخبار استان خبر: 116192 / تاریخ انتشار : 1397/12/10 ساعت : 11:00
پروژه های ناتمام؛

جوانان کهگیلویه در انتظار بیداری شهرک صنعتی دهدشت 2 از خواب زمستانی+تصاویر

شهرستان کهگیلویه با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلاتی از جمله اشتغال جوانان،وابستگی کامل به سایر استان ها، رکود اقتصادی و ... نیاز به تقویت در زمینه توسعه صنعتی را دارد تا شاید با این روش بتوان بخش کوچکی از مشکلات و محرومیت ها را رفع کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه صنعت به‌ عنوان موتور محرک اقتصاد و مبنای توسعه پایدار و محور تحولا‌ت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هر منطقه ای نقش کلیدی در پیشرفت آن شهر،شهرستان ،استان و کشور را بر عهده دارد و تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید ملی تدبیر هوشمندانه‌ای است تا دولتمردان را بیش از گذشته به حمایت از صنعتگران معطوف کند.

 

در حال حاضر بیش از 90 درصد صنایع کشور را واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند که بیش از 50 درصد اشتغال صنعتی را در برگرفته‌اند، امروزه بسیاری از کشورها به این امر پی برده‌اند که واحدهای تولیدی کوچک، نقش عمده‌ای در اقتصاد ملی ایفا می‌کنند و در برخی از این کشورها چنین به نظر می‌رسد که اقتصاد ملی بر پایه بنگاه‌های اقتصادی کوچک بنا شده است.

 

شهرستان کهگیلویه با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلاتی از جمله اشتغال جوانان،وابستگی کامل به سایر استان ها، رکود اقتصادی و ... نیاز به تقویت در زمینه تولیدات مختلف را دارد تا شاید با این روش بتوان بخش کوچکی از مشکلات و محرومیت ها را رفع کرد.

 

 
 

شهرک صنعتی دهدشت ۲ که در کنار محور مواصلاتی جنوب به شمال کشور و جاده در دست احداث جدید اصفهان ـ خوزستان واقع شده است به همین دلیل دارای موقعیتی ممتاز و ظرفیت بالقوه و بی نظیر برای تولید و اشتغال جوانان مستعد درسطح استان و شهرستان است.

 

شهرک صنعتی دهدشت 2 که هم اکنون از آن اسکلتی بی جان برجای مانده است وهمچون سایر پروژه های شهرستان به خوابی فرو رفته که گرما و سرما،فشارها و تحریم ها، نگرانی ها و فشارهای مردم نمی تواند او را بیدار کند و شاید علاج آن توجه بیش از پیش مسئولین باشد چرا که با اتمام این پروژه بسیاری از مشکلات اقتصادی،اجتماعی و حتی فرهنگی حل خواهند شد.

 

سید هاشم موسوی سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان در مصاحبه ای اعلام کرد: مساحت این شهرک صنعتی ۶۲ هکتار است و تاکنون در این شهرک زیرساخت‌هایی ازجمله امکانات زیربنایی، برق‌رسانی، آب رسانی، زیرسازی و سردرب ورودی و نگهبانی آن ساخته شده است.

 

 

 

در ادامه تصاویر مربوط به شهرک صنعتی دهدشت آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.