گروه: اخبار استان خبر: 116036 / تاریخ انتشار : 1397/12/5 ساعت : 19:02
در نشست شورای ترافیک استان مطرح شد:

ضعیف ترین جاده کشور در گچساران!/تعداد زیاد تاکسی بیسیم در استان مضحکه خاص و عام در تهران شده است+تصاویر

معاون عمرانی استاندار گفت: جاده های نفتی از گذشته با اهداف مشخص ساخته شده است اداره کل راهداری و حمل و نقل متولی کار است و باید نصب علائم و‌ تابلوها را انجام دهد ایمنی جاده جدید نیز بر عهده راه و شهرسازی است شرکت نفت نیز خودش در احداث و توسعه کمک‌می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، صبح امروز جلسه شورای ترافیک با حضور معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در یاسوج برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه مصوبات جلسه قبل که حل برخی مشکلات  درون شهری در یاسوج بود مورد بررسی  قرار گرفت که طبق گفته مسئولان حاضر مشکلات این بخش ها بر طرف شده است، خط کشی جاده کمربندی خط کشی مورب خیابان های اصلی و احداث پارک ترافیک و‌ نصب دوربین برون شهری از جمله این دستورالعمل ها بود که طبق گفته مسولان هر حوزه این مسائل انجام شده است و پارک ترافیک نیز در حال آماده سازی طرح آن هستند.

 

عدم وجود تاکسی بی سیم در شهرستان کهگیلویه یکی از مواردی بود که توسط فرماندار کهگیلویه مطرح شد؛ نیکبخت گفت: در این شهرستان تاکسی بی سیم بانوان  وجود ندارد خانمی دو سال است که مجوز گرفته است اما گویا  مجوز گرفته است اما هنوز اقدام نشده است گویا مشکلی داشته است و انتظار می رود این تاکسی بیسیم مصوب شود.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بیان کرد:  ترافیکی که تعداد زیاد تاکسی بیسیم ها در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می کند مضحکه خاص و عام در تهران شده است این تاکسی بی سیم ها ارزش افزوده ای ایجاد کرده و باعث شده هجوم به این سمت افزایش پیدا کند بهترین راه برگزاری یک فراخوان است.

 
 

مدیرکل فناوری اطلاعات گفت: در کل کشور اینگونه است که انحصار ایجاد نکند مجوز که داده می شود باید صاحب مجوز در کنار راننده مرد راننده خانم نیز بپذیرد اینکه مجوزی جدا برای تاکسی بی سیم های خانم داده شود قابل قبول نیست و نبایددر آن انحصار ایجاد کرد.

غلام پور گفت:  دو مجوز کهگیلویه برای تاکسی بی سیم  پر شده است و برای سه تا شدن باید پیگیری کنید.

معاون عمرانی استاندار  گفت:  با راه اندازی تاکسی بیسیم سوم در کهگیلویه موافقت شود کسانی که درخواست مجوز می کنند اگر حداقل در شش ماه آن را عملیاتی نکنند باید باطل شود.

مصوبات بعدی جلسه مربوط به شهرستان چرام بود که گویا ساماندهی  تاکسی های مسیر چرام دهدشت را مطرح کردند  که گاهی مزاحمت هایی برای مردم ایجاد می کنند.

 

در این جلسه مقرر شد که در جلسه ای دیگر مکانی مناسب برای ایستگاه این تاکسی ها در نظر گرفته شود که مزاحمتی نیز برای مردم ایجاد نشود.

در این میان فرماندار شهرستان کهگیلویه سوال جالبی از مدیرکل ارتباطات پرسید که فرق امواج رادیویی و موبایل در چیست؟

غلامپور نیز  در پاسخ گفت: باند فرکانس هر کدام متفاوت است باند فرکانس ۷۸۰ بهترین است که در اختیار صدا و سیما است.

نیکبخت سوال دوم را پرسید و گفت چه تاثیری بر سلامت افراد دارد، که غلامپور جواب داد:  چند حالت وجود دارد که برای مردم بسیار خطرناک است زمانی که شارژ گوشی کم است و دوم اینکه زمانی آنتن دهی گوشی ضعیف است که بسیار خطرناک است و مردم توجه نمی کنند .

 

دستورالعمل بعدی جلسه بررسی وضعیت مصوبات گچساران بود که یکی از آنها وضعیت نامناسب جاده نفت در گچساران  است.

خوشوقت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در خصوص این جاده گفت:   این جاده نفت ضعیف ترین جاده کشور از نظر نصب تابلو و علایم است باید برای تعیین تکلیف این جاده مصوبه ای تصویب شود.

 

نژاد صفوی مدیرکل راه و شهرسازی استان عنوان کرد: این جاده یک  جاده اختصاصی است شرکت نفت در نگهداری آن خیلی ورود پیدا نمی کند در گذشته این نگهداری انجام می شد  اما اکنون  نگهداری از جاده  را حذف کرده اند این جاده نیز نیاز است که بعد از احداث به منظوری نگهداری بهتر به  اداره کل راه و شهرسازی تحویل داده شود.

معاون عمرانی استاندار در پاسخ گفت:  جاده های نفتی از گذشته با اهداف مشخص ساخته شده است اداره کل راهداری و حمل و نقل متولی کار است و باید نصب علائم و‌ تابلوها را انجام دهد ایمنی جاده جدید  نیز بر عهده راه و شهرسازی است شرکت نفت نیز خودش در احداث و توسعه کمک‌می کند.

فیلی عنوان کرد:  راهداری نیز دقت کند که با هماهنگی پلیس راه تابلو ها را نصب کند تعمیرات جاده و‌ لکه گیری را نیز انجام دهد.

 

بررسی وضعیت اتوبوس ها و ناوگان حمل و نقل  دوگنبدان از دیگر دستورالعمل های جلسه بود که خوشوقت  در این خصوص گفت: اکنون اتوبوس های داخل محوطه شهر به یک مشکل تبدیل شده اند در خود شهر یاسوج وضعیت سرویس های دانش آموزی و دانشجویی مطلوب نیست اگر فردا روزی اتوبوسی واژگون شود و چند نفر فوت کنند چه کسی پاسخگو است باید از همه سرویس ها بازدید انجام شود.

 

وی گفت: خودروهایی که در سن اسقاط هستند هنوز می بینیم که در حال چرخیدن هستند آنهایی که اسقاط هستند باید از شهر خارج شوند.

در شهرستان بویراحمد نیز اجرای طرح  بازار سنتی  بر روی خیابان طالقانی مطرح شد که با مخالفت خوشوقت  و اکبری عضو شورای  شهر همراه شد به  گونه ای که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان  گفت: حجم زیادی از عبور و مرور ها در این خیابان انجام می شود با وضعیت موجود ما در خیابان های منتهی به طالقانی مشکل داریم اگر این طرح اجرا شود ترافیک به چهارراه سبزی فروشی انتقال داده می شود چهارراه سبزی فروشی و چهار راه خیابان  فردوسی قفل است نمی توانیم ترافیک را انجا منتقل کنیم.

وی ادامه داد:  اگر این طرح اجرا شود ماشین هایی  که از این خیابان عبور  می کنند باید از کجا رد شوند؟ شهری که همه در آن سرگردان هستند و مجبور هستیم  هرروز دوبله و سوبله را جریمه کنیم راهی نیست وقتی پارکینگ نباشد مردم مجبور هستند اینگونه پارک کنند.

علیپور معاون عمرانی فرماندار بویراحمد نیز در این خصوص گفت: این طرح با اعتبار دو میلیارد تومان تصویب شده است خود شهردار در آن جلسه حضور داشت و با کلیات طرح موافقت کرد.

اکبری در پاسخ گفت: این طرح باید در شورای شهر تصویب شود.

علیپور گفت:  گاهی طرحی توسط برخی از اعضای شورای شهر تصویب شود و بقیه در جریان آن طرح  نیستند.

فیلی معاون عمرانی استاندار در خصوص این طرح گفت:  اگر به این نتیجه برسیم که کار خوبی است آن را انجام می دهیم گاهی نیاز است که از استان های دیگر الگو بگیریم در یکی از استان ها اجرا شده است و جوابگو بوده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
یاسوجی
1397/12/6 - 08:27
درود بر آقای مهندس فیلی
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.