گروه: اخبار استان خبر: 115932 / تاریخ انتشار : 1397/12/2 ساعت : 20:18

بخشیدن جانی دوباره به مراتع کهگیلویه با اجرای طرح جنگلکاری+تصاویر

یکی از راه های حفظ گونه های درختی، کاشت گونه های مختلف گیاهی از قبیل درختی و درختچه ای است، در همین ارتباط در اراضی کهگیلویه اقدام به جنگل کاری شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ توجه به حفظ طبیعت به دلیل افزایش روز افزون جمعیت و تخریب محیط زیست گیاهی و همچنین صنعتی شدن جوامع، سبب به خطر افتادن حیات برای بشر در حال و آینده خواهد شد.

 

در همین ارتباط در بسیاری از کشورها از طبیعت به عنوان نسخه نجات بخش بشریت یاد شده و برنامه ها و سیاست ها را به سمت حفظ طبیعت از طریق آموزش و فرهنگ سازی، جلوگیری از تخریب گونه های درختی و گیاهی، هزینه جهت جنگلکاری، و جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز در طبیعت هدایت کرده اند.

 

در کشور ایران با دارا بودن گونه های متنوع گیاهی و همچنین عدم توجه کافی به طبیعت، بخشی از زیادی از این منابع خدادای در معرض خطر قرار دارد، بنابراین  لازم است حفظ جنگل ها و مراتع جزء برنامه های ضروری دولت ها باشد.

 

در همن ارتباط در شهرستان کهگیلویه به منظور افزایش گونه های جنگلی و همچنین توجه  به شرایط بومی  و جنگلی منطقه در سال گذشته جنگلکاری شده است ، که می توان گفت گامی ارزشمند در جهت توجه به طبیعت است.

 

باید اشاره کرد استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن گونه های مختلف جنگلی به احتمال زیاد 70 نوع گونه نقش مهمی می تواند در  اقتاصد  و همچنین در بخش های گیاهان داروئی داشته باشد، بنابراین باید به بهترین شرایط ممکن از این ذخیره گاه ها حفاظت و در جهت احیاء و حفاظت آن برآمد.

 

تصاویر منطقه جنگلکاری شده در کهگیلویه در زیر آمده است: 

 

 

 
 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.