گروه: اخبار استان خبر: 115913 / تاریخ انتشار : 1397/12/2 ساعت : 14:29
اندر احوالات اورژانس بیمارستان دهدشت:

چشم انتظاری پرستاران برای دریافت مطالبات معوق خود/ انتظار بیماران اورژانسی برای خالی شدن تخت icu در بیمارستان دهدشت+تصاویر

برای بررسی وضعیت اورژانس‌ دهدشت و تهیه گزارشی در این خصوص سری به اورژانس‌ بیمارستان‌ امام خمینی(ره) زدیم تا از نزدیک با مسائل و مشکلات مراجعه‌کنندگان آشنا شویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ اورژانس بیمارستان‌ها اولین مکانی است که بیماران برای درمان بیماری خود به آنجا مراجعه می‌کنند به خصوص مصدومان و بیمارانی که وضعیتی غیرقابل تحمل دارند و باید هرچه سریع‌تر به آنان رسیدگی شود. اما متأسفانه اغلب نارضایتی‌های بیماران هم متوجه اورژانس‌های بیمارستانی است.

 

وضعیت اورژانسی اورژانس‌های کشور تاکنون بارها از سوی کارشناسان مطرح شده و سوژه بسیاری از گزارش‌های رسانه‌ها بوده؛ مسئولان وزارت بهداشت در استان و شهرستان هم وعده بهبود شرایط را داده‌اند اما همچنان مشکلات وجود دارد و چیزی از حجم آنان کاسته نشده است.

 

برای بررسی وضعیت اورژانس‌ دهدشت و تهیه گزارشی در این خصوص سری به اورژانس‌ بیمارستان‌ امام خمینی(ره) زدیم تا از نزدیک با مسائل و مشکلات مراجعه‌کنندگان آشنا شویم و با آنها گفت‌وگویی داشته باشیم.

 

یکی از مراجعه کنندگان در گفت و گو با خبرنگار کهگیلویه گفت: اورانس جدید دهدشت از نظر ظاهر و ساختمان مکان خوب و مناسبی است،اما آیا در و دیوار خوب و شکیل میتوانند یک بیمار را درمان کنند و به کار او رسیدگی کنند؟

 

وی که یکی از بستگانش در اتاق CPR اورژانس در حال احیا و تحت نظارت بود گفت: به علت کمبود تخت در اتاق ICU بیمار ما باید در اورژانس بماند و معلوم نیست که سرانجام او چه شود، چگونه ممکن است که شهرستانی با این همه جمعیت تنها چند تخت  داشته باشد؟

 

این شهروند در ادامه گفت: با وجود تلاش های خستگی ناپذیر پرستاران بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت، تعداد زیادی از پرستاران این بیمارستان در حال گذراندن طرح خود هستند و بسیاری از آن ها در قسمت حساس اورژانس به کارگیری می شوند که میتواند مشکلاتی را هم برای بیمارستان هم برای مردم و بیماران و هم برای خود پرستار ایجاد کند.

 

یکی دیگر از شهروندان دهدشتی که به اورژانس مراجعه کرده بود گفت: بیمارستان دهدشت و مخصوصا قسمت اورژانس آن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند؛ یکی از این مشکلات کمبود پزشک است که این مشکل کل شهرستان را در بر میگیرد و با وجود حضور وزیر بهداشت و امیدواری های وی اما مردم دهدشت در این زمینه که مستقیما با سلامت آن ها سر و کار دارد مشکلات زیادی دارند که هم نیاز به شرح دادن آن هاست هم نیاز به توجه مسئولین در رفع این مشکلات.

 

یکی از مراجعه کنندگان اورژانس دهدشت که در بخش اطفال بود گفت: اورژانس دهدشت و مخصوصا قسمت اطفال که برای درمان پسر خود اقدام کردیم تا الان رسیدگی خوب و مناسبی نسبت به بیماران داشتند و همچنین مکان مناسب این اورژانس امتیازی است که بخش های شهرستان ارزوی داشتن چنین مکانی را دارند.

 

وی که اهل بخش دیشموک بود گفت: مشکلات دیشموک در زمینه سلامت و درمان بسیار بیشتر از دهدشت و شاید سایر مناطق شهرستان کهگیلویه است و شاهد آن نیز بنده هستم که از منطقه دیشموک برای مراجعه به پزشک مجبور به سفر به شهر دهدشت هستم که خود خطرهایی نیز دارد.

 

 

یکی از پرستاران اورژانس دهدشت گفت: اگر من بگویم که از مهرماه 97 تا کنون حقوقی دریافت نکردیم چه کسی باور میکند؟ البته امروز قرار شد که حقوق مهرماه و آبان ماه پرستاران واریز شود اما بقیه معوقات مشخص نیست که در چه زمانی واریز می شود.

 

پرستاری یکی از سخت ترین مشاغل دنیاست چرا که همیشه باید از بیماران  به صورت دقیق و تحت زمانبندی های مشخص مراقبت صورت گیرد و همچنین کمبود پرستار این مشکلات را دوچندان میکند.

 

با همه این اوصاف چطور می شود که چند ماه حقوق پرستاران به تعویق بیفتد. طبیعتا نیاز به مسائل مالی برای هر شخصی امری ضروری است و در صورت عدم حل مشکلات مالی روان انسان نیز تحت تاثیر قرار میگیرد و این موضوع برای پرستاران به مراتب تاثیر منفی بیشتری هم در زندگی شخصی و هم در مورد کار خواهد داشت.

برخی از بخش های بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت و مخصوصا اورژانس آن توسط شرکت های خصوصی اداره می شود.

 

گفتنی است که این اورژانس پس از کش و قوس های فراوان در دی ماه امسال توسط وزیر سابق بهداشت حسن قاضی زاده هاشمی با آگاهی از مشکلات فراوان این بخش مهم بیمارستان افتتاح شد.

امیدواریم که مسئولین در مورد مشکلات بیمارستان راه حل های مناسبی چاره کنند تا بحث درمان و سلامت مردم که امری بسیار مهم و خطیر است با چنین مشکلاتی روبه رو نباشد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.