گروه: اخبار استان خبر: 115825 / تاریخ انتشار : 1397/11/29 ساعت : 17:30

وقتی پروژه ملی پاتاوه - دهدشت در پیچ و خم وعده های گرفتار شده است؟ آیا سال 98 باید منتظر افتتاح کریدور جنوب به مرکز کشور باشیم؟

جاده ملی پاتاوه - دهدشت یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی و کریدور جنوب به مرکز کشور است که احداث آن سالیان درازی به طول انجامیده است و طبق گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان سال 98 به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جاده ملی پاتاوه - دهدشت یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی و کریدور جنوب به مرکز کشور است که احداث آن سالیان درازی به طول انجامیده است و طبق گفته مدیرکل راه و شهرستازی استان سال 98 به بهره برداری می رسد.

 

 

جاده ملی پاتاوه - دهدشت یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی و کریدور جنوب به مرکز کشور است که احداث آن سالیان درازی به طول انجامیده است، این جاده از مصوبات سفر سال 73 مقام معظم رهبری به کهگیلویه و بویراحمد است که در چهار قطعه درحال احداث است.

 

 

قطعه نخست این جاده از روستای گندی خوری تا منطقه سر چنار در سال 87 نیز به بهره برداری اولیه رسید.

 

 

قطعه دوم جاده از سرچنار تا لوداب، قطعه سوم از لوداب تا دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه و قطعه چهارم نیز از کمربندی شهر دهدشت تا دهدشت غربی است.

 

 

قطعه سوم جاده ملی پاتاوه - دهدشت 63 کیلومتر طول دارد و دارای 11 دهنه پل به طول سه هزار و 160 متر است که  این قطعه از جاده حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

 

گفتنی است، با بهره برداری از جاده ملی و ترانزیتی پاتاوه به دهدشت ، مسیر استان های مرکزی از جمله اصفهان تا بنادر جنوبی کشور از نظر زمانی نزدیک به 2 ساعت کوتاه تر می شود.

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: پروژه پاتاوه- دهددشت از پروژه‌های بسیار مهم استان و در حد ملی است که در بخشی از مسیر کریدور جنوب به مرکز کشور و دارای مسیرهایی از خوزستان، بهبهان، کهگیلویه، یاسوج و نهایتا اصفهان و تهران است و ۲۷۰ کیلومتر آن در استان ما واقع شده و پیشرفت خوبی داشته؛ هر چند کمی زمان بر شده است.

 

 

نژادصفوی گفت: این پروژه دارای تعداد زیادی تونل و پل‌های خاص است که با اقدامات رخ داده بهره‌برداری آن در سال آینده دور از ذهن نیست؛ هرچند بخشی از آن  هم اکنون خوشبختانه زیر بار ترافیک محلی است و بسیاری از روستاهایی که برای تردد به مرکز استان باید کیلومترها طی می‌کردند، در حال حاضر با طی کردن یک یا دو سوم مسیر و با زمان کوتاه‌تر در رفت و آمد هستند.

 

 

وی تصریح کرد: امیدوارم با بهره‌برداری کامل از این پروژه تا اواخر سال آینده یا اوایل سال ۹۹  شاهد فعال شدن آن باشیم. این پروژه از نظر کاهش هزینه سفر و کاهش حوادث جاده‌ای و تولید شغل در استان نقش موثری خواهد داشت.

 

جاده ملی پاتاوه - دهدشت یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی در حوزه راهسازی است. تکمیل این جاده مسیر اصفهان به بنادر جنوبی را کوتاه‌تر می‌کند و نیز حدود ۴۰۰ روستای محروم در ۲ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری از مواهب جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.