گروه: اخبار استان خبر: 115820 / تاریخ انتشار : 1397/11/30 ساعت : 08:26
در نشست تنظیم بازار در کهگیلویه مطرح شد؛

کیفیت بازرسی ها و نظارت های بازار در هیچ جای کشورمثل دهدشت نیست/خبازان متخلف کهگیلویه برای اولین بار معرفی شدند+تصاویر

فرماندار کهگیلویه گفت: نانوایی های غیر فعال باید مشخص، سهمیه آن ها قطع و بین نانوایی های فعال تقسیم شود همچنین توزیع آرد در شهرستان نیز باید با ‌دقت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ نشست تنظیم بازار شهرستان کهگیلویه در محل فرمانداری کهگیلویه با حضور فرماندار و اعضای جلسه برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست جعفر نیکبخت فرماندار کهگیلویه گفت: با توجه به شرایط موجود و‌ وضعیت گرانی ها و شرایط ارزی امیدواریم اداره صمت و ادارات متولی به این موارد دقت کنند مخصوصا دراین زمان که در حال ورود به سال جدید هستیم  باید نظارت به گونه ای باشد که در نوبه اول مصرف کننده مورد توجه قرار گیرد.

 

نیکبخت با اشاره به حساسیت های بازار در اواخر اسفند گفت: اواخر اسفند ماه توزیع میوه شب عید را داریم که متولیان امر  باید نسبت به این توزیع و گشت های بازار جدیدت بیشتری به خرج دهند. همچنین طی نظارت های فرمانداری بخشی از بازار حدود ۱۳ ماه است که نظارتی نسبت به آن صورت نگرفته است.

 

 

فرماندار کهگیلویه گفت: عرضه دام و قیمت گوشت مسئله بسیار مهمی است که هنوز موجب بروز التهاب در بازاراستان و شهرستان شده و البته این معضل در کل کشور وجود دارد  که خوشبختانه گوشت تنظیمی که وارد بازار شده و در حال توزیع است تا حدودی توانسته بازار را تنظیم کند. اما مسئله نظارت برعرضه دام و مسئله قیمت آن در بازر وهمچنین عرضه دام در ورودی شهر منظره بسیاربدی را بوجود آورده که  ادارات متولی باید دقت بیشتری به این موارد داشته باشند و شدت بازرسی ها در این زمینه افزایش یابد.

 

 

وی افزود: نانوایی های غیر فعال باید مشخص، سهمیه آن ها قطع و سهمیه آن ها بین نانوایی های فعال تقسیم شود. توزیع آرد در شهرستان نیز باید با ‌دقت بیشتری صورت گیرد و انتظار این است که نظارت ها در این زمینه نیز با دقت بیشتر صورت گیرد تا آرد از شهرستان خارج نشود.

 

 

نیکبخت گفت: با توجه به این که به آخر سال نزدیک می شویم باید در زمینه های مختلف در بازارنظارت بیشتری به صورت روزانه صورت گیرد تا همه بتوانند نیازهای خود را از بازار فراهم کنند.

 

 

فرماندار کهگیلویه با اشاره به جلسه اخیرخود  با برخی از بازاریان دهدشت گفت: برگزاری نمایشگاه های تنظیم بازار است و در دیدار اخیری که با مدیران اتحادیه های صنفی در فرمانداری داشتیم گلایه هایی مطرح کردند. در همین زمینه نیز ما مدافع حقوق مصرف کننده و بازاریان هستیم و شرایط برای بازاریان مطرح شد که درصورت وجود نرخ های منصفانه حاضر به زیان کردن بازاریان و فروشندگان نیستیم ولی طی بازدیدهایی که صورت گرفته بسیاری از بازاریان درصد نرخ سود بالایی را اتخاذ کردند و حتی برخی از موارد برچسب یا فاکتور وجود نداشت.

 

 

وی افزود: با تعویض مدیریت اداره صمت شرایط بازار بهتر از قبل شده است اما با همه ی این مطالب شیطنت های بازار نباید فراموش شود.

 

در ادامه یاسین علویان رئیس اداره صمت گفت: تدابیر شدیدی نسبت به کالاهای مشمول صورت می گیرد که عاملین ملزم به نوشتن کد ملی و امضا در گشت هایی که صورت می‌گیرد هستند و در قبال کالاهایی که به ارباب رجوع ارائه می‌دهند باید این فرم ها تکمیل شود. وی افزود در مورد عرضه لاستیک نیز همین گونه است و در صورت تخلف با حضور بازرس پلمپ می‌شود.

 

علویان با اشاره به بازرسی های صورت گرفته در شهرستان های کهگیلویه گفت: به ضرس قاطع می گویم که کیفیت بازرسی ها و نظارت های بازاردر هیچ جای کشورمثل دهدشت نیست.

 

 

وی افزود: یکی از عوارض و تبعات منفی کثرت عاملین این است که نمی توان نسبت به فعالیت های آن ها نظارت شدیدی صورت گیرد وبه دلیل کمبود بازرسان اداره این فعالیت با کندی صورت میگیرد که با متمرکز کردن و کم کردن تعداد توزیع کنندگان این مشکل حل خواهد شد.

 

رئیس اداره صمت گفت : 354  فقره فرم گزارش بازرسی تحت عناوین کم‌فروشی، گرانفروشی و تخلفات مختلف تنظیم و به تعزیرات کهگیلویه معرفی شدند و در راستای توزیع کالاهای اساسی مثل گوشت قرمز 96243 کیلوگرم گوشت قرمز تحویل و در بازار توزیع شد.7500 کیلوگرم گوشت قرمز منجمد، کیلویی ۲۹ هزار تومان نیز در بازار توزیع شد و همچنین ۴۹۹ حلقه انواع لاستیک و برنج سون استار در بازار توزیع شد که تاثیر توزیع این کالاها زمانی مشاهده می‌شود که خلأ آنها در بازار احساس شود و آن کالا در بازار کمیاب شود.

 

وی در مورد خبازان متخلف شهرستان گفت: در روستای های کلایه ، فیلگاه و راک تخلفاتی وجود داشت که دو مورد از آنها با نظارت های اداره صمت به کار خود ادامه دادند و به کار خود برگشتند و مورد آخر نیز در حال طی مراحل قانونی خود است.هم اکنون نیز هیچ واحد صنفی خبازی وجود ندارد که آرد تحویل گرفته باشد و غیر فعال باشد و همچنین این عین خیانت است که در یک خبازی آرد به اسم شخصی باشد و پروانه کسب به نام دیگری باشد و در صورت مشاهده مجدد مثل گذشته، با متخلفان برخورد خواهد شد.

 

در ادامه تصاویر مربوط به نشست تنظیم بازار کهگیلویه آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.