گروه: اخبار استان خبر: 115796 / تاریخ انتشار : 1397/11/29 ساعت : 08:03
گزارش:

بی اعتباری در پروژه17ساله شهرستان چرام ادامه دارد/ آیا فنی و حرفه ای چرام تا پایان سال افتتاح میشود؟

پروژه فنی و حرفه ای زخمی کهنه برای شهرستان چرام است که تاکنون این نهاد فراموش شده بعد از 17 سال باز هم افتتاح نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،پروژه فنی و حرفه ای زخمی کهنه برای شهرستان چرام است که تاکنون این نهاد فراموش شده بعد از 17 سال باز هم افتتاح نشده است.

 

این مکان که قرار بود مشکل بسیاری از مکان‌های ادارات شهرستان با افتتاح این پروژه حل شود با بحران بی اعتباری روبرو است و روندی کند دارد.

 

عدم افتتاح این پروژه باعث واکنش مسئولان مختلفی در سراسر استان شده است که بصورت خلاصه عنوان می کنیم.

 

مدیر فنی حرفه ای چرام، عنوان کرد: ما برای کلاس ها و برگزاری همایش ها از فضای آموزش و پرورش شهرستان استفاده می کنیم و افتتاح ساختمان فنی حرفه ای می تواند باعث اشتغال زیادی شود.

 

 فرماندار اسبق کهگیلویه در پیج اینستاگرامی خود به پروژه فنی و حرفه‌ای چرام واکنش نشان داد و عدم افتتاح این پروژه را سوء مدیریت مدیران شهرستانی و تبعیض در اعتبارات استانی دانست.

 

 

فرماندار چرام در آذرماه 1397 با انتقاد از اداره کل راه و شهرسازی استان و بی توجهی به ساختمان فنی و حرفه ای چرام گفت:هرسال مقداری اعتبار می دادند ما امسال یک میلیاردتومان گذاشتیم که به سرانجامی برسد اما اداره کل راه و شهرسازی پول گذاشت جایی که معلوم نیست با این اوراق ۲ساله و. ۴۸۰میلیون دیگر هم هنوز نیامده است اصلا این ساختمان را جزو خودشان حساب نمی کنند و متاسفانه از سال‌های گذشته کم توجهی شده و قطعا درحوزه استانداری این مورد را پیگیری می کنم.

 

 

فرج‌الله راد در 28بهمن97 و در نشستی به ریاست جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌ای گفت که از سال ۸۰ تاکنون نیمه‌کاره است و نه تنها آن را تکمیل نکردند بلکه می‌خواهند آن را تصاحب هم کنند.

 

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: کارفرما و مجری این پروژه اداره‌کل راه و شهرسازی است که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

وی گفت: فنی حرفه‌ای بهره‌بردار این طرح است و می‌توانیم فرمانداری چرام را هم در این ساختمان جا بدهیم اما اینکه بخواهند آن را به فرمانداری بدهند، ممکن نیست چرا که فنی حرفه‌ای به این ساختمان نیاز دارد.

 

راد با تأکید بر ضرورت اتمام هر چه سریعتر این پروژه گفت: انتظار ما این است در کنار ساختمان اداری، حداقل ۲ تا از کارگاه‌های آموزشی این مرکز نیز تا تابستان آماده شود.

 

در ادامه، جعفر گوهرگانی از معاون راه و شهرسازی توضیح خواست که او با تأیید این موضوع گفت که برای تکمیل این پروژه مشکل اعتباری داریم اما پروژه در حال کار است و تعطیل نیست.

 

 

محمد راستا افزود: تاکنون 3 و نیم میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده و 2 و نیم میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن نیاز داریم؛در پایان وی قول داد تا پایان سال مالی، ساختمان اداری این پروژه به اتمام برسد.

 

 

حال همه  کارآموزان و مردم شریف شهرستان چرام در انتظار افتتاح این پروژه هستند تا دیگر برای مواردی که به فنی و حرفه ای مرتبط میشود،به ساختمان دیگر ادارات یا شهرستان های همجوار رجوع نکنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.