گروه: اخبار استان خبر: 115754 / تاریخ انتشار : 1397/11/27 ساعت : 14:20
در پی قاچاق دام به کرمانشاه؛

خط و نشان جدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای قاچاقچیان دام و تذکر به صنعت و معدن/مطلقا خروج دام از استان نباید انجام شود

استاندار:اقدامات فوری مهم است مطلقا خروج دام از استان نباید انجام شود و باید تصمیم بگیریم که با این افراد که دام قاچاق می کنند چگونه برخورد کنیم ساز و کار این موارد باید مشخص شود جلسه آن در سریع ترین زمان برگزار و مشخص شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در نشست پیشگیری از قاچاق کالا گفت: اقدامات فوری مهم است مطلقا خروج دام از استان نباید انجام شود و باید تصمیم بگیریم که با این افراد که دام قاچاق می کنند چگونه برخورد کنیم ساز و کار این موارد باید مشخص شود جلسه آن در سریع ترین زمان برگزار و مشخص شود.
 

علی محمد احمدی بیان کرد: کارگروه اجرایی کردن دستورالعمل های قاچاق تشکیل شود یک سری اقدامات کوتاه مدت باید انجام شود باید تا رسیدن تعادل در بازار از قاچاق دام جلوگیری کنیم و مفاد این کارگروه باید اجرایی شود.


مدیر امور دام جهاد کشاورزی گفت: کلیه دام های کشور چند سال است شماره گذاری و پلاک گذاری است، بحث قاچاق در استان ما اصلا وجود ندارد مبدأ و مقصد باید با نظارت اجرایی شود.


استاندار گفت: ساز و کار اجرایی دستورالعمل باید مو به مو اجرا شود تا ۱۵فرودین و عید باید تلاش کنیم وضع از این چیزی که هست تشدید نشود.


مدیرکل امور عشایر استان نیز گفت: دام به شدت در استان قاچاق شد و به استان کرمانشاه برده می شدند.


استاندار گفت: اگر از قبل دامی در استان فروخته شده است اشکالی ندارد و می‌تواند خارج شود اما با توجه به وضعیتی که وجود دارد دیگر اجازه فروش به خارج از استان داده نمی شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه این نشست گفت: 1606 انبار ذخیره سازی از ۲۷۰۰انباز در سامانه در استان ثبت شده است این انبار ها شامل لوازم یدکی و مصالح ساختمانی و مواد غذایی است.


داریوش دیودیده بیان کرد: بنابر ملاحضات مالیاتی انباردارها خودشان انبارها را معرفی نمی کنند و اعلام کردیم اگر خودمان با بررسی انبار را ببینیم به منزله قاچاق محسوب می شود و جریمه دارد.


وی افزود: بحث دیگر کالا است هرکسی که قصد دارد کالایی را به محل ذخیره سازی ببرد باید ورود و خروج آن کالا ثبت شود برای این کار جلساتی برگزار شد که به حمل کالا در استان بستگی دارد اکنون ۳۱۲۵مورد در این سه ماه این کار انجام شده است.


استاندار گفت : قرار بود هر محموله ای که در انبار نگهداری می شود تماما به شما اطلاع رسانی کنند اما خیلی ها برای فرار مالیاتی این موارد را اعلام نمی کنند و در سامانه شما نیز ثبت نشده است و شما با این دست دست کردن دارید ذره ای کند پیش می روید.مدیرکل دامپزشکی استان بیان کرد: دامی که از قاچاقچیان کشف می کنیم را چه کسی باید تحویل بگیرد؟ سازمانی باید که دام را تحویل بگیرد و تعیین تکلیف شود دامپزشکی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

 

بهمنش گفت: بحث کشتار غیر مجاز اگر حل شود خیلی از مسائل حل می شود ما میدان دام داریم بنابراین دام خود را در کشتارگاه بفروشند، ما نمی گوییم تعطیل شوند رایگان هم به آنها تحویل می دهیم و هزینه ای نیز نمی گیریم فقط در کشتارگاه دام خود را بکشند.


داریوش دیودیده در ادامه اظهار کرد: در شهر کوچکی و گاهی در روستاها مغازه ها اقلام کمی می‌آورد وقتی همکاران ما می خواهند مراجعه کنند با چالش جدی مواجهه می شویم و می گویند فقیر هستیم.


استانداز گفت: وقتی خرده فروشی کالایی را می‌آورد وقت گرفتن آن نیست ما باید ورودی های شهر را بگیریم، قاچاق کالا هویت و استقلال ما را هدف قرار می دهد همه دستگاه ها باید توجه ویژه کنند با توجه به اینکه در یک جنگ اقتصادی هستیم و فشار می‌آورند که واحدها تولیدی ما را دچار مشکل کنند، حتی به شکل برنامه ریزی شده شبکه هایی دارند که از جنوب شرق شروع کردند شبکه گسترده ای که بحث قاچاق و فروش دام را مطرح کردند و برخی از کشورهای معاند پیشنهاد می دهند که افراد را مجبور به قاچاق کنند.


احمدی گفت: ما نباید دست بسته باشیم همه صورت مشاهده این است که بازار ما را از کالایی که مورد نیاز مردم است را خالی کنند و فشار روحی بر مردم  وارد سازند گاهی تولیدات ما جواب مصرف ما را نمی دهد که باید تولید را افزایش دهیم اگر قاچاق کنیم تبدیل به ارز می شود مجبور هستیم ارز را از کشور خارج کنیم که از برزیل گوشت وارد کنیم.

 
در ادامه تصاویر بیشتری از این نشست مشاهده می کنید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.