گروه: اخبار استان خبر: 115658 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 ساعت : 16:56
کارشناس ارشد مسائل آفریقا و سفیر سابق ایران در لیبی در گفت‌وگو با صبح زاگرس:

منشور "گام دوم انقلاب" رهبری، انتقال بار از نسل اول و دوم انقلاب به نسل سوم و چهارم انقلاب است/این پیام تنها به مرزهای اسلامی محدود نمیشود!

قناد باشی: به تعبیر من این یک انقلاب جدیدی است نه اینکه تنها به گام دوم انقلاب اشاره می کنند بلکه این انقلاب جدیدی است که سال های سال این منشور می تواند همه رهروانی که می خواهند انقلاب عظیم و پر عظمت را ادامه دهند و به سر منزل مقصود برسانند را راهنمایی می کند.

کارشناس ارشد مسائل آفریقا و سفیر سابق ایران در لیبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره بیانیه مهم و راهبردی مقام معظم رهبری گفت: پیام مقام معظم رهبری در حقیقت یک پیام معمولی و مربوط به یک سال نیست بلکه یک  سند و منشوری است برای آینده انقلاب و یا لااقل  برای یک دهه آینده است بخش هایی از این پیام  به آینده مربوط می شود، در واقع جایگاهی  که انقلاب در آن قرار گرفته است را برای رهروان انقلاب تبیین می کند.

 

جعفر قناد باشی بیان کرد: مقام معظم رهبری در این پیام مسولیت کسانی را که ادامه و استمرار انقلاب  بر دوش آنها است که در واقع  همان جوانان هستند را گوشزد می کند، در واقع رهبری در این پیام  نقش اصلی را که نشان دادن راه و دادن رهنمود و بیان اینکه چه راه هایی باید پیموده شود و چه راه های را نباید پیمود و چه راه هایی باید از مسیر انقلاب کنار گذاشته شوند را گوشزد می کنند.

 

کارشناس ارشد مسائل آفریقا عنوان کرد: با توجه به بینش و تجربه  30 ساله که ایشان رهبری انقلاب را بر عهده دارند و در زمانی که بیشترین  فشارها بر  منطقه غرب اسیا بوده بر عهده داشتند  لذا از نگاه ایشان مخصوصا اینکه  در عرصه های مختلف سیاسی، عالی ترین کارشناس تلقی می شدند  از این منظر به جوانان می گویند که انقلاب کجاست و در کدام مرحله قرار دارد، کدام مراحل پیموده شده و  کدام مراحل مانده است.

 

وی بیان کرد: به تعبیر من  این یک انقلاب جدیدی است نه اینکه تنها به گام دوم انقلاب اشاره می کنند بلکه این انقلاب جدیدی است که سال های سال این منشور می تواند همه رهروانی  که می خواهند انقلاب عظیم و پر عظمت را ادامه دهند و به سر منزل مقصود برسانند  را راهنمایی می کند.

 

قناد باشی افزود:  در این شرایط نیز بسیار مهم است چرا که از اصناف و از داخل و خارج پوشش می شود تا اینکه راه های غلط ، راه های کاذب و  نمودهای کاذب ارائه شود  و جوانان در این هنگامه پر سر  و صدای ارائه راه حل ها ممکن است گیج شوند و راه را گم کنند.

 

سفیر سابق ایران در لیبی ادامه داد: ایشان مجموعا  یک چراغی را دست جوانان قرار می دهند که بگویند چیزی که باید بپیماییم باید در مسیر دانش و گام هایی است که باید برداشته شود و ما باید این مراحل را طی کنیم.

 

وی تصریح کرد:  این رهنمود تنها به مرزهای اسلام  محدود نیست، می توان گفت همه جوانانی که در جهان اسلام هستند طبیعتا  به این راه احتیاج دارند با توجه به اینکه  ما در تلاقی راه ها و هنگامه جنگ راه ها هستیم؛ در این شرایط انسان  زمانی می تواند به سرمنزل برسد که راه را شناخته باشد.

 

قناد باشی عنوان کرد: یکی از دلایلی که  انقلاب ما توانسته با امنیت و سلامت به چهلمین سال پیروزی  برسد این است که در عرصه دفاعی توانستیم به یک بازدارندگی برسیم  و تاکیدات ایشان که به امنیت منطقه و امنیت مرزها  اولویت داده شده و  و امنیت ما نیز هست توانستیم عبور کنیم.

 

وی افزود: این منشوری که امروز از زبان رهبری به عنوان گام دوم انقلاب بیان شد؛ در واقع ایشان به نمایندگی از نسل های اول انقلاب بار را تحویل نسل سوم و چهارم می دهند.

 

قناد باشی با بیان اینکه 22 بهمن امسال اوج انقلاب بود گفت:  22 بهمن امسال نشان دهنده رونق انقلاب بود و مقام معظم رهبری انقلاب را سالم و بدون انحراف به جوانان تحویل می دهند و خطاب به جوانان می گویند جوانان ما راه امام خمینی را بدون انحراف  و بدون اینکه برگردیم و بدون اینکه ذره ای  سستی داشته باشیم تحویل می دهیم و  حالا شما تحویل بگیرید.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.