گروه: اخبار استان خبر: 115647 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 ساعت : 14:35
در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بیمه سلامت مطرح شد؛

توضیحات مدیرکل سابق درباره بدهی ها و درخواست از تاجگردون/وقتی زارعی از لیست تقدیرهای مدیرکل جدید بیمه سلامت استان جا می ماند!/بیمارستان جدید یاسوج ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل جدید بیمه سلامت استان گفت: نسخه های الکترونیکی سلامت با همکاری موسسه های سلامت باید صادر شود تا هزینه های درمانی کاهش پیدا کرده و همچنین برنامه محوری، دسترسی آسان، از اولویت های کاری بنده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر ؛ صبح امروز آیین تکریم و معارفه مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

 

نماینده مردم شهرستان های بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه سلامت جایگاه بسیار مهمی در اعتقادات دینی و پروتکل های جهانی دارد و در رده مقوله های امنیتی قرار گرفته است، خصوصا سالیان اخیر حوزه سلامت و طرح سلامت مورد توجه مسوولان و دولتمردان بوده است.

 

 

غلام محمد زارعی بیان کرد: باید نگاه ویژه ای یه بیمه سلامت در حوزه مجلس باشد که این‌موضوع وجود دارد، یک همدلی و همفکری در حوزه سلامت وجود دارد که اتفاق بسیار مهمی بوده است.

 


وی گفت: امروز اقشار بسیاری از مردم تحت بیمه های سلامت قرار دارند و امنیت سلامت در این بخش وجود دارد و آن امنیت مدیون انقلاب اسلامی بوده است، امیدوارم که بیمه همگانی برای دسترسی بهتر و مزایای بیمه ای آسان تر باشد و در جوامع روستایی و مناطقی که از خدمات بیمه ای برخوردار نبوده باید از طریق مسوولان حوزه سلامت مسئله بیمه این قشر مورد پیگیری قرار گیرد.

 

در ادامه مدیر کل سابق بیمه سلامت در ادامه این مراسم گفت: بنده ۲۳ سال از خدمت خود را در بیمه سلامت گذراندم و در سال ۷۴ با بیست نفر و همکاری دکتر نیکبخت بیمه سلامت را در استان پایه گذاری کردیم.


یداله حسینی بیان کرد: بنده به عنوان یک خدمت گذار کوچک در کنار همکاران و زحمتکشان بودم و پیشرفت های خوبی در بخش درمان و سلامت با توجه به وضعیت نقدینگی پایین در جامعه داشته است، تاخیرهایی در پرداخت ها وجود دارد که فقط یک ماه بدهی در سال ۹۶ وجود دارد و بدهی بقیه دستگاه ها را صفر کردیم و بخش خصوصی نیز به همین شکل است و زمانی که اسناد را آورده بین یک تا دوماه وجود دارد که بدهی پرداخت شود.

 

 

وی افزود: بیمه سلامت از طریق تامین منابع به کار خود ادامه خواهد داد و نماینده مجلس در این راستا فعالیت هایی انجام داده است اما باید اشاره کرد مدیریت منابع همیشه با نگرانی هایی مواجه بوده و پرداختی ها از جیب مردم بوده، امیدواریم که در بودجه سال ۹۸و با همکاری آقای تاجگردون ریاست کمیسیون تلفیق ساز و کاری پیش بینی شود که هزینه ها و پرداختی های مردم کاسته شود و در آن بودجه باید مشکلات مناطق محروم به حداقل برسد، در روز بیستم هر ماه بودجه به سازمان ها اختصاص داده  می شود و امید می رود که آقای نوروزی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع به بیمه سلامت توجه کافی داشته باشند.

 

 

 حسینی بیان کرد: در بحث گسترش فضای فیزیکی در حوزه سلامت از بین ۴ متر به ۴۰ متر ارتقا دادیم و نیازمند بودجه ۴ میلیاردی برای توسعه امکانات رفاهی در حوزه سلامت درمان هستیم و توقع می رود از طریق دکتر نوروزی مورد بررسی شود.

 

 

وی در پایان گفت: اگر خدماتی بوده به وسیله تلاش همکاران صورت گرفته  و نقص ها را به عهده می گیرم و از حوزه استانداری، مردم استان تقدیر و تشکر میکنم و از آقای زارعی تقاضا داریم وضعیت بیمه را به صورت ویژه پیگیری کنند زیرا هزینه های متفرقه بیش از هزینه های جاری می شود و باید به شکلی مسئله بودجه مورد بررسی قرار گیرد که پرداخت هزینه ها از جیب مردم به حداقل ممکن برسد.
 
 
 
 
معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری استان در مراسم تودع و معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: در ابتدا از تلاش های سید آقای حسینی تقدیر و تشکر میکنم و خواسته هایی را که مطرح کردند همانند روزی که این پست را بر عهده گرفتند نشان از تعهد و وظیفه شناسی و دغدغه خدمت بهتر به مردم را دارند.
 
 
 
 
 
وی بیان کرد: خدمات ارزنده آقای حسینی و همکاران او مثمر ثمر بوده و امیدواریم که برای استان و منطقه مفید باشد، بحث بیمه سلامت بعد از انقلاب، در دستور کار همه دولت ها بوده، و جزء سیاست های کلان و برنامه های مورد توصیه رهبری انقلاب بوده و در دولت فعلی توجه ویژه ای به این‌مسئله شد و بحث هزینه هایی که بر دوش مردم بود برداشته شد، که دولت همچنان این موضوع را در دستور کار داده و از جمعیت ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار نفر از مردم استان تحت پوشش بیمه بوده و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت است.
 
 
 
 
 
 
گوهرگانی گفت: مسئولیت خطیری بر عهده دکتر کاظمی گذاشته شده و این امر نیازمند تعامل و همکاری با سایر همکاران در حوزه سلامت بوده و نهاد استانداری وظیفه خود می داند از موضوعات سلامت حمایت کند، امروز در مناطق روستایی نیازمند حمایت بیشتری برای  تحت پوشش قرار دادن آنها در حوزه بیمه سلامت بوده و انتظار می رود دکتر ایلامی و همکاران او توجه ویژه ای به این مقوله داشته باشند.
 
 
 
 
ریاست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویر احمد در ادامه این مراسم گفت: چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را محضر همه حضار تبریک و تهنیت عرض می کنم، زحمات و تلاش های زیادی آقای حسینی انجام داده است  و از او تقدیر و تشکر میکنم.
 
 
 
 
 
وی بیان کرد: مهندس موهبتی سکان مدیرت بیمه سلامت را بر عهده گرفته و سبب تحولات خوبی در این مجموعه شد، مجموعه دولت در صدد است طرح تحول سلامت را مورد بررسی قرار دهد، و در استان بیمه سلامت سه چهارم جمعیت را دربرمی گیرد، با توجه به معضلات نظیر تحریم ها باید زمینه های کاهش هزینه ها را مد نظر قرار دهیم اما باید پرداخت ها از جیب مردم به صورت حداقل صورت گیرد، طرح های مهمی در راستای بیمه سلامت مد نظر داریم که مهمترین آنها اتو استاپ سیستمی آزمایشگاهی بوده، موضوع دوم کارنامه بالینی پزشکان بوده که هزینه های سلامت تعدادی از بخش های پزشکی هزینه های زیادی دارد و به عنوان مثال ۲۰هزار مورد در یک بخش بوده است، موضوع سوم اجرای گایدلاین بالینی است که تجویز داروها بر مبنای اطلاعات روز پزشکی بوده و باید چهار چوب علمی طراحی شده و بر اساس یک دستور العمل کارهای پزشکی انجام شود و مازاد آنها باید در بخش هزینه ها کنترل شود.
 
 
 
 
 
 
وی گفت: برای مدیریت منابع باید منابع کافی تامین شود که در این زمینه نوعی تعامل بین بیمه سلامت و طرح تحول سلامت صورت گیرد و از آقای زارعی تقاضا داریم با توجه به اینکه ۷۰۰ تخت به بیمارستان های یاسوج اضافه شده در بحث  پیگیری اعتبارات در حد ۷۰ میلیارد تومان بوده که مردم چشم انتظار خدمات جدیدی هستند، بیمارستان های جدید در ابتدا هزینه های زیادی دارند و در یکی از بیمارستان ها بیان شده روزی ۳۰ میلیون هزینه می شود و روزی ۴ میلیون دریافت می شود که نیاز به حمایت آقای تاجگردون، هاشمی، آقای زارعی برای تامین اعتبارات و هزینه ها هستیم.
 
 
 
 
وی گفت: سه طرح پزشکی و پلی کلینک در یاسوج و دوگنبدان را خواهیم داشت که پلی کلینیک در یاسوج به رشد کمی و کیفی رشته های تخصصی منجر می شود و در زمانی  پزشکان متخصص ۹ نفر بوده و در حال حاضر پزشکان متخصص ۳۵۰ نفری را در استان داریم.
 
 
 
 
 
مدیر کل جدید بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: یاد و نام امام شهدا و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی میدارم، و به رهبر گرانقدر اسلامی سلام و درود تقدیم میکنم همچنین از حمایت های دکتر تاجگردون، سردار هاشمی و آقای احمدی استاندار کهگیلویه و بویر احمد تقدیر و تشکر میکنم.
 
 
 
 
 
وی بیان کرد: بر طبق وظیفه لازم‌ میدانم که همکاری لازم را با شرکای حوزه سلامت داشته و رعایت منطقی هزینه را در برنامه مد نظر قرار دهم و خصوصا بیمه شدگان که باید به آنها و نیازهای آنها رسیدگی شود.
 
 
 
 
 
وی اظهار کرد: مطرح‌کردن نسخه های الکترونیکی سلامت مدنظر است، که با همکاری موسسه های سلامت هزینه های درمانی باید کاهش پیدا کرده و برنامه محوری، دسترسی آسان، در برنامه بنده وجود دارد، از طرفی از اصحاب رسانه که نقش بسزایی در انعکاس اخبار دارند تقدیر و تشکر میکنم، از زحمات آقای حسینی که همچون استادی فرزانه تلاش های فراوانی داشته اند تقدیر و تشکر میکنم و از خداوند متعال سپاس گذارم و امیدوارم که با استفاده از تجربه، تعامل، و همکاری امکان موفقیت برای بنده و همکاران فراهم شود.
 
 
 
 
 
گفتنی است، در این مراسم پیام تقدیر و تشکر عدل هاشمی پور از سوی یک از حاضرین در سالن به سمع نظر حضار رسید.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1397/11/25 - 23:37
زارعی احتیاج به تمجید و تشکر نداره چون هدفش خدمت هست.
rateup 1
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.