گروه: اخبار استان خبر: 115644 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 ساعت : 11:24
در همایش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد مطرح شد:

کمبود آموزش و فرهنگ و نقش آن در لحظات بحرانی/وقتی که سازمان های مردم نهاد بین مردم حاضر نشود کارمدیریت بحران سخت می شود/زمان وقوع یک حادثه همه بیانیه می دهند!

معاون سیاسی استاندار:سازمان های مردم نهاد نقش بسیار مهمی در بحران ها دارند، بسیاری از بحران ها قابل پیش بینی نیستند اما می توان پیشگیری کرد تا وقتی که سازمان های مردم نهاد بین مردم حاضر نشود کارمدیریت بحران سخت می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز همایش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در اداره کل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این همایش گفت: سازمان های مردم نهاد نقش بسیار مهمی در بحران ها دارند برطبق اخبار ما در 50سال اخیر2هزارنفرکشته شده اند درتابستان ها بحث آتش سوزی راداریم بسیاری از بحران ها قابل پیش بینی نیستند اما می توان پیشگیری کرد تا وقتی که سازمان های مردم نهاد بین مردم حاضر نشود کارمدیریت بحران سخت می شود.


نظری بیان کرد: در روزهای اخیر کمبود آموزش، کمبود فرهنگ رعایت کردن حقوق دیگران، کمبود صبر و آن را زرنگی تلقی کردن سبب شد 10 الی 12 ساعت در مسیر بمانند، اگرچه در دنیا از کاریزمای هنرپیشه ها استفاده می شود اما اگر در قالب یک سازمان مردم نهاد باشد بهتر است.

 

وی افزود: پیشگیری و آموزش مرحله اول است که می تواند در مدارس و روستاها شروع کرد؛ وقتی یک تصادف اتفاق می افتد مردم جمع می شوند و اجازه نمی دهند امداد و نجات به وظیفه خود عمل کند،  رفتار ما در وقت بحران بسیار مهم است.

 


نظری گفت: مهم ترین خصیصه سازمان مردم نهاد این است که بدون دخالت دولت اجرا می شود می توانند برایجاد بحران ها نظارت کنند و بستگی به نوع بحران ها بلافاصله با توجه به اعضایی که دارند حتی قبل از دستگاه های دولتی به حادثه ورود پیدا میکنند.
 

 

وی ادامه داد: استان ما که بیشترین بحران آن آتش سوزی است باید سازمان های مردم نهاد بیشتر شوند اعضایی داوطلب وعلاقه مند باشند دولت نیز با آن ها همکاری می کنند.

 


نظری افزود: بعد از چند روز بحران برخی ها کار را رها میکنند ومیروند ادامه حمایت ها به وسیله سازمان های مردم نهاد این است که نقش خود را در اینجا ایفا کنند، اگر مردم ما توانمند شوند سبب می شود که همه مشکلات استان حل شود، حضور تشکلهای مردمی سبب می شود که از ظرفیت های آنان استفاده شود .

 

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه این همایش گفت: بیش از 60 تا 70 درصد حوزه های مردم نهاد باسازمان بهزیستی همکاری دارند، بهزیستی در همه حوادث طبیعی و غیر طبیعی حضور داشته که نقش اساسی را درمدیریت بحران دارد؛ با استفاده از کارگاه های تربیت مربی که داشته است نقش خود را انجام داده است معتقدیم برای توسعه هرکشوری اگر ارتباط خوبی بین سمن ها نباشد نمی تواند موفق عمل کند.


افشارمهر ادامه داد: با استفاده از مددکاری اجتماعی ما پیشگیری از اعتیاد و مداخله را داریم در روستاهای آسیب خیز کمپ هایی داریم، با ایجاد تیم ها در اورژانس اجتماعی درجهت کنترل وپیشگیری از آسیب های اجتماعی انجام وظیفه می کنیم.


مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان نیز در این همایش گفت: در ابتدا مدیریت بحران باید صحبت می کرد، متاسفانه  بحث مدیریت افکارعمومی در استان ما وجود ندارد، مشکل ما کنترل فضای عمومی و افکار عمومی است، سعی کنیم در یک بحران مسائل سیاسی را دخیل نکنیم افکار عمومی را بحرانی نکنیم.


محمدی تبار بیان کرد: رسانه ها درفضای مجازی افکارعمومی را پریشان نکنند و کمک دهنده باشند، وقتی حادثه ای اتفاق می افتد حوزه های تخصصی وارد شوند نه اینکه یک بحران اتفاق بیفتد کل کاندیداها بیایند بیانیه بدهند.


ما حداقل باید با  فضای رسانه ای خدمت گزار این مردم باشیم که با یک اشاره رهبرشان و دولت شان به صحنه می آیند.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.