گروه: اخبار استان خبر: 115642 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 ساعت : 11:59
در کمیته خدمات بهداشتی و سلامت سفرهای نوروزی عنوان شد:

تشدید بازرسی های بهداشتی در ایام نوروز/آمادگی دستگاه های امدادی در تعطیلات نوروزی/نظارت بر کشتار دام و عرضه آن در بازار+تصاویر

اولین جلسه کمیته سلامت و بهداشت و محیط زیست شهرستان لنده ادارات در راستای تعامل و همکاری با همدیگر به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و محیط زیست برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده؛ امراله خانی در جلسه کمیته خدمات بهداشتی و سلامت سفر های نورزی با اشاره به اهمیت حوزه سلامت در سفرهای نوروزی گفت: به منظور ساماندهی، توسعه و نظارت بر رعایت بهداشت در مراکز عمومی، پذیرایی و اقامتی و همچنین مجتمع های بین راهی و نیز کنترل و نظارت بر صنوف مختلف، اولین کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست ویژه سفرهای نوروزی در این شهرستان برگزار شد.

 

 

وی  تهیه و تدوین لیست کشیک های مراکز بهداشتی و درمانی، نظارت بر آب شرب مصرفی و مراکز توزیع آب شیرین و یخ به خصوص در اماکن عمومی، تشدید نظارت بر عرضه مواد غذایی در مکان های اسکان مسافران به خصوص کمپ ها و پارک ها، نظارت بر وضعیت بهداشتی حمام های عمومی و سرویس های بهداشتی، را از مهمترین مصوبات این جلسه عنوان کرد. 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنده راه اندازی گشت های مشترک بهداشت محیط و دامپزشکی از طرح های پرورش ماهی، کنترل و تشدید بازرسی ها، توزیع کیسه زباله در میان مسافرین، پاکسازی ورودی شهر، تهیه تابلوی راهنما در ورودی شهر را از دیگر مصوبات این جلسه دانست.

 

 

در این جلسه سید علی توحیدی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لنده گفت: این جمعیت آماده همکاری 24ساعته در ایام نوروز با شبکه بهداشت و درمان است.

 

وی افزود: با توجه به عدم پیش بینی حوادث آمبولانس این جمعیت در ورودی شهربه صورت 24ساعته در حالت آماده باش می باشد و هرلحظه نیاز به آن از سوی شبکه بهداشت و درمان در موارد اضطراری باشد نیز آماده همکاری هستیم.

 

 

 

در ادامه نیز دکتر حسین محمدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان لنده گفت: به منظور نظارت بر کشتار دام در ایام تعطیلات عید نوروز بازرسان و کارشناسان این اداره به صورت 24ساعته از کشتارگاه و مراکز عرضه مواد پروتئینی و دامی بازرسی خواهند کرد.

 

 

صمد محمدی نماینده اتاق اصناف شهرستان لنده نیز با اشاره به نقش بازرسی ها در ارائه اجناس مطبوب بهداشتی به مردم گفتک نظارت بهداشتی بر کسبه بازار باعث اطمینان خاطر مصرف کنندگان خواهد شد.

 

وی افزود: اتاق اصناف شهرستان لنده در طرح بازرسی ایام نوروز در کنار کمیته سلامت و بهداشت بود در بازرسی ها نیز همراه شبکه بهداشت و درمان خواهدبود.

 

عزیزی رئیس اداره محیط زیست شهرستان های کهگیلویه ولنده گفت: به منظور حفظ مسائل بهداشتی و زیست محیطی قبل از شروع تعطیلات اکیپی از همه ادارات و نهادها مناطق تفریحی به خصوص حوزه رودخانه موگرمون را پاکسازی خواهند کرد.

 

وی افزود: به منظور حفظ محیط زیست به محض راه اندازی چادرهای وروی ستاد استقبال از میهمانان نوروزی توزیع کیسه زباله در ورودی این شهر آغاز خواهدشد.

 

کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست ویژه سفرهای نوروزی، با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان ، نایب رئیس اتاق اصناف، رئیس جمعیت هلال احمر، دامپزشکی،رئیس محیط زیست شهرستان های کهگیلویه و لنده  برگزار شد.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.