گروه: اخبار استان خبر: 115625 / تاریخ انتشار : 1397/11/23 ساعت : 22:35
مقایسه خدمات قبل و بعد از انقلاب در حوزه محیط زیست:

تغییر نوع نگاه شکار بانی به محیط بانی بعد از انقلاب در کشور/کهگیلویه وبویراحمد مجهز به دستگاه های پالایش آلاینده آب وهوا/منطقه استحفاظی کوه دنا زیست بومی بین المللی می شود

مدیرکل سازمان محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: در حوزه محیط انسانی تغییرات بسیاری در استان صورت گرفت که از جمله مجهز شدن به دستگاه های پالایش آلاینده های هوا وآلاینده آب وسایر خدمات ازمهمترین راهبردهای است که بعد از انقلاب صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مدیر کل محیط زیست در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به اقدامات مهم انقلاب اسلامی در حوزه محیط زیست گفت: اتفاقات بسیار خوبی در حوزه محیط زیست صورت گرفته است که قبل از انقلاب چنین رویکردها و خدماتی نداشتیم  در  دوران ستم شاهی بحث شکار بانی بود و یک سری حیوانات مشخصی بودند که برای اهداف مشخصی از ان ها نگهداری می شد.

 

 محسن جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: خوشبختانه انقلاب در حوزه محیط زیست تحولی ایجاد کرد، که نگاه ما از شکار بانی به محیط بانی تغییر پیدا کرد و این مهم ترین اتفاقی بود که در حوزه محیط زیست صورت گرفته است که نگاه بسیار کلان تری درهمه ابعاد بین المللی  محیط زیست در کشور ما ایجاد شد که کشور ماتوانست خود را در این حوزه مطرح کند.

 

جعفری نژاد بسطامی اظهار کرد: در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز اتفاق بسیار خوبی رقم خورد اولین زیستگاه  ذخیره زیست کره پس از انقلاب در استان شکل گرفت وزیستگاه بین المللی دنا مهم ترین دستاورد انقلاب در کهگیلویه وبویراحمد است ًمن اینکه ما تنها یک اداره شکار بانی در این جا داشتیم اما امروز خوشبختانه می توانیم افتخار کنیم که اداره کل و اداره های ذی ربط همه شهرستان های استان چند پارک ملی وچند منطقه حفاظت شده در استان داریم.

 

وی افزود: در حوزه محیط انسانی تغییرات بسیاری در استان صورت گرفت که از جمله مجهز شدن به دستگاه های پالایش آلاینده های هوا  وآلاینده آب  که این ها هیچکدام قبل از انقلاب وجود نداشته است.

 

مدیرکل سازمان محیط زیست استان گفت:  امیدوارم که با نگاه بسیار مثبتی که در کشور ودولت ونظام جمهوری اسلامی وجود دارد بتوانیم در حوزه محیط زیست دستاوردهای بیشتری برای مردم به ارمغان بیاوریم.

 

 محسن جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: محیط زیست هیچ گاه مانع پیشرفت چیزی نبوده ونخواهد بود اتفاقی که در حوزه محیط زیست می افتد  و در کشور مطرح است توسعه پایدار است معتقد هستیم که هر توسعه ای کما اینکه درحوزه گردشگری یا صنعتی  باشد توسعه پایدار باید باشد .

 

وی تصریح کرد: در این چارچوب سازمان محیط زیست نه تنها مالک نبوده بلکه  همه کسانی که در حوزه صنعتی و خدماتی بوده اند را نیز همراهی کرده است تا بتوانیم از ظرفیت های گردشگری وصنعتی به خوبی استفاده کنیم.

 

 مدیرکل سازمان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طرح مستند وکتوبی در استان مبنی بر نصب تله کابین نداریم ظرفیت هایی که در کوه دنا وجود دارد ظرفیت استانی نیست بلکه ظرفیت بین المللی است همه ما تعهد داریم که از همه این ظرفیت ها استفاده کنیم.

 

وی گفت: در حوزه گردشگردی در کوه گل سی سخت با نگاه مثبتی که داشتیم و داریم بحث استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی را مطرح می کنیم که بتوانیم به ظرفیت بهتری برای منطقه ومردم برسیم.

 

 جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: بحث بهره برداری کوه گل را با مشارکت مردمی به آن ها سپرده ایم که با یک مدیریت مشارکتی و هماهنگی که در بالا دست وجود دارد یک اتفاق بسیار بهتری را در بحث ظرفیت های اقتصادی و گردشگری منطقه رخ دهد.

 

 مدیرکل محیط زیست استان اظهار کرد: در اول صبح همه سایت مهم استان را چک میکنم به ویژه سایت صبح زاگرس که به مسائل نگاهی روشنگرانه نسبت به مباحث روز وهمه اتفاقات و امور مدیران کل  که در استان وجود داردرا به اطلاع مردم می رساند.

 

وی افزود: ما معتقد هستیم که رسانه می تواند چشم و راه مثبتی برای همه دستگاه های اجرایی استان باشد چیزی که در حوزه محیط زیست نیاز داریم بحث روشنگری است واینکه بتوانیم مردم را در این حوزه با خود همراه کنیم.

 

 جعفری بسطامی بیان کرد: اعتقادداریم که اگر اتفاق مهمی در حوزه محیط زیست کشور بیفتد 80 میلیون محیط بان است رسانه می تواند بامشارکت مردمی نقش مهمی داشته باشد هرگونه انتقادی را پذیرا هستیم وهرگونه پیشنهادی مثبت براینکه ما چگونه می توانیم مسائل حفاظتی خودرا تقویت کنیم در خدمت همه رسانه ها هستیم واز آن ها در خواست داریم که در خصوص ظرفیت محیط زیست استان بیشتربه روشنگری بپردازند.  

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.