گروه: اخبار استان خبر: 115522 / تاریخ انتشار : 1397/11/21 ساعت : 13:13
در گفتگو با سفیردنا مطرح شد؛

هشدار جدی هواشناسی و بارش های چشمگیر در 24 ساعت آتی/آخرین جزئیات بارش ها در 4 هفته آینده

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به شدت بارش ها در روز دوشنبه 22 بهمن عنوان کرد: مسافران و گردشگرانی که قصد بازگشت به شهر خود را دارند باید برنامه مسافرت خود را به گونه ای تنظیم کنند که دچار مشکل خاصی نشوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ کارشناسان هواشناسی استان بیان اینکه بارش برف و باران از دیروز 20 بهمن در اغلب نقاط استان آغاز شده است، گفت:  این بارش ها طی چند روز آینده به صورت چشمگیر ادامه دارد.

 

 
 
ولی بهره مند افزود: با توجه به تحلیل جدیدترین نقشه های هواشناسی، از روز شنبه 20بهمن بارش هایی به صورت رگبار پراکنده وبارش باران در برخی نقاط استان شروع شده است، که تا روز سه شنبه تداوم دارد.
 
 
 
 
وی گفت: از امشب( یکشنبه) وضعیت بارش به صورت گسترده تر و بهتر تا سه شنبه صبح ادامه پیدا می کند و در واقع روز دوشنبه 22 بهمن درتمامی نقاط استان شاهد بارش باران وبرف در ارتفاعات و برخی مناطق سردسیری استان خواهیم بود.
 
 
 
 

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به شدت بارش ها در روز دوشنبه 22 بهمن عنوان کرد: مسافران و گردشگرانی که قصد بازگشت به شهر خود را دارن باید برنامه مسافرت خود را به گونه ای تنظیم کنند که دچار مشکل خاصی نشوند.
 
 
 
 
 
بهره مند افزود: آنچه که از نقشه های پیش یابی و مدل های هواشناسی تاکنون مشخص است، روز دوشنبه بعداز ظهر تا سه شنبه صبح بارش ها چشمگیر خواهد بود.
 
هشدار هواشناسی به مسافران برای پایان تعطیلات + آخرین جزئیات بارشی
این کارشناس هواشناسی استان در ادامه در خصوص پیش‌بینی تغییرات بارش کشور برای 4 هفته آینده کشور، گفت : هفته اول از 15 تا 21 بهمن، نیمه شرقی کشور بارش های بیش از نرمال را تجربه خواهند کرد. در حالیکه در شمال، نیمه غربی و زاگرس بارش رخ می دهد اما قدری کمتر از نرمال خواهد بود.
 
 
 
 
وی افزود: هفته دوم از 22 تا 28 بهمن، تمام مناطق کشور بارش بیش از نرمال خواهد بود. در جنوب غرب کشور احتمال وقوع بارش های سنگین وجود دارد که در بین 4 هفته آینده این هفته پربارش ترین هفته کشور می باشد.
 
 
 
 
بهره مند گفت: هفته سوم از 29 بهمن تا 5 اسفند، بارش در اغلب مناطق کشور به استثنای شمال غرب بیش از نرمال است.
 
 
 
 
کارشناس هواشناسی استان با اشاره به چهارمین هفته پیش بینی شده، افزود: از 6 تا 12 اسفند، بارش در اغلب مناطق به ویژه جنوب غرب کشور بیشتر از نرمال مورد انتظار است.
 
 
 
 
وی در پایان افزود: مطمئنا آنچه که در این گزارشات بیان می شود منطبق بر تحلیل آخرین داده های هواشناسی است و امکان تغییر در الگوها وجود دارد.

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.