گروه: اخبار استان خبر: 115470 / تاریخ انتشار : 1397/11/19 ساعت : 13:48
امام جمعه گچساران:

برخی آب خوردن و زندگی مردم را به دشمن ربط می دهند/ کسی که اینگونه حرف می زند کافر است

امام جمعه گچساران گفت: نباید امروز اینگونه باشد که عده ای به نوعی نرم به دشمن چراغ سبز نشان دهند و حتی آب خوردن و نفس کشیدن و زندگی مردم را به دشمن ربط می دهند!کسی که اینگونه حرف می زند کافر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،به نقل از آفتاب جنوب، حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره  به فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی،گفت:در این دیدارحضرت آقا فرمودندکه شتاب حرکت علمی کشور نباید کاهش یابد و متوقف شود.

 

وی افزود:پس از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی، کشور در عرصه های مختلف و بویژه علمی خیزش پرشتابی داشته و دارد به گونه ای که دشمنان انقلاب از این رشد علمی کشور عصبانی و نگران شده اندکه باید با جدیت در این عرصه ها به جایگاهی برسیم که نیازی به برون کشور هم نداشته باشیم.

 

حجازی اظهارکرد:رهبری در این خصوص باز فرمودند که مسئولان و دولت باید به این موضوعات توجه جدی داشته باشند و این رشد پرشتاب علمی به سرعت خودش ادامه دهد و متوقف نشود و در نکته ای دیگری باز فرمودند که هیچگاه به برنامه های و توصیه های غربی ها اعتماد نکنید.

 

امام جمعه گچساران تصریح کرد:مقام معظم رهبری درادامه فرمودند که در شاگردی در کسب علم مانعی نداریم اما همیشه نباید در بحث علم شاگردی کنیم و اینکه همیشه از حیث علمی محتاج به برون کشور باشیم خودش نوعی عیب است.

 

وی گفت:در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و دشمنان خواب های بلا تعبیری دیدند که به نوعی به خودشان امید دادند که ملت جشن چهلمین سالگرد انقلاب را نخواهند دید؟! که باید گفت کور خواندند و جشن امسال بسیار پرشکوه تر از سال های گذشته خواهد بود.

 

حجازی اظهارکرد:دشمن در برون و درون کشور از هیچ تلاشی فروگذار نشد و حتی در بحث دارو و غذا هم ؛دولت غیرانسانی آمریکا و رئیس جمهور ابله اش حتی دارو و غذا را تحریم کردند، الان دشمن در درون کشور این چنین القا می کند که دین و نظام اسلامی ناکارآمد است؟!.

 

خطیب جمعه گچساران درادامه بیان کرد:متاسفانه امروز از برخی افراد جاهل و نادان حرف هایی شنیده می شود که انسان را به تعجب وا می دارد،بنابراین آنچه که الان بسیار مهم است که بصیر باشیم و نیات شوم دشمن را بدانیم و با قدرت، صراحت و متحد نقشه های دشمن را نقش برآب کنیم.

 

وی در ادامه افزود:نباید امروز اینگونه باشد که عده ای به نوعی نرم به دشمن چراغ سبز نشان دهند و حتی آب خوردن و نفس کشیدن و زندگی مردم را به دشمن ربط می دهند،این عبارات از برخی ها گفته شده اندکه بدون دشمن نمی توانیم زندگی کنیم و حیات ما وابسته به آنهاست؟.

 

حجازی گفت:این عبارت این معنی را می دهند که دشمن رازق است و نعوذ بالله خداوند رازق نیست!کسی که اینگونه حرف می زند کافر است و با استناد به آیات قران و روایت ائمه معصومین علیه السلام،درحالی که رازق خداوند است نه دیگران ،ناجی خداوند است نه دیگران.

 

امام جمعه گچساران اظهارکرد:باید از راه ولایت فقیه تبعیت کرد و از این راه خط گرفت که ملت همین راه را طی می کنند و اگر کسانی خدای ناکرده از این را برگردند ملت دست رد به سینه شان خواهد زد.

 

حجازی بیان کرد:دشمن بداند که چون این ملت و مملکت مسیر امیرالمومنین را طی می کند هرگز موفق نخواهد شد.ایام شهادت حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها را در پیش داریم و هم باید ایام الله دهه فجر را با شکوه هرچه تمامتر برگزار کنیم اما نه با رقص و ساز و دهل وتنبور؛ حرمت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) نگه داشته شود و تلاش کنم که همه ایام الله هه فجر را با شکوه برگزار کنیم.

 

وی افزود:باید با مقایسه بین طاغوت و دوران انقلاب اسلامی نسل جوانمان را آگاه کنیم  و دستاوردهای انقلاب را برای نسل جوان و نوجوان تبیین کنیم.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.