گروه: اخبار استان خبر: 115408 / تاریخ انتشار : 1397/11/19 ساعت : 15:08

پرطرفدارترین گوشت جهان!

در یک سوله در مرغداری خارج از شهر کلچستر در شمال شرقی انگلستان هزاران مرغ بر روی توده‌ای از فضله‌ها نشسته‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در یک سوله در مرغداری خارج از شهر کلچستر در شمال شرقی انگلستان هزاران مرغ بر روی توده‌ای از فضله‌ها نشسته‌اند. تا زمانی که مرغها ذبح نشده‌اند آن جایگاه تمیز کاری نمی‌شود و این بدان معناست که مرغ‌ها از سوختگی ناشی از آمونیاک رنج می‌برند و رشد پرهایشان متوقف می‌شود. مورچه‌ها و لاروهای حشرات بر روی بدن مرغ‌هایی حرکت می‌کنند که هنوز به کشتارگاه راه نیافته‌اند. صنعت مرغداری یک کسب و کار کثیف اما پرسود است. در کشورهای ثروتمند عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) مصرف گوشت خوک و گاو از سال ۱۹۹۰ بدون تغییر باقی مانده اما مصرف گوشت مرغ به میزان ۷۰ درصد رشد کرده است.

مصرف مرغ توسط انسان‌ها آنقدر زیاد شده است که در حال حاضر این پرنده ۲۳ میلیارد از جمعیت ۳۰ میلیاردی حیوانات موجود در مزارع را تشکیل می‌دهد. طبق گزارش اخیر کری بنت و همکاران از دانشگاه لیستر (Leicester) مجموع کل مرغ‌های مزارع از کل مجموع دیگر پرندگان روی کره زمین فراتر می‌رود. در لندن که در فاصله حدود ۵۰ مایلی کلچستر واقع است فروشگاه‌های مرغ سوخاری به وفور دیده می‌شوند. بسیاری از آنها نام خود را از ایالت‌های آمریکا از قبیل کانزاس، مونتانا و البته کنتاکی گرفته‌اند. اما دانش آموزان مدارس و شرکت کنندگان در جشن‌های شبانه به نامها اهمیت نمی‌دهند و برایشان مهم نیست که غذا از کجا می‌آید.

دلیلی هم برای این کار وجود ندارد. مرغ غذایی ارزان و خوشمزه است. هر پوند مرغ هم اکنون در آمریکا دلار قیمت دارد که در مقایسه با قیمت 71/1 دلاری در سال ۱۹۶۰ (سازگار شده با تورم) روندی کاهشی داشته است. همزمان بهای گوشت گاو با کاهش 17/1 ۱۷ دلار در هر پوند به 80/5 دلار رسید. طرفداران گوشت مرغ ارزان مدیون روشهای مختلف پرورش مرغ هستند. آمریکا در دهه ۱۹۴۰ مسابقاتی با عنوان «مرغ فردا» را در میان کشاورزان به راه انداخت. به نقل از یک روزنامه آن زمان هدف از برگزاری مسابقه تولید مرغی بود که به اندازه کافی چاق باشد تا خوراک یک خانواده را تأمین کند. مرغی که گوشت سینه آن را بتوان به شکل استیک در آورد و ران‌های آن حداقل استخوان را در میان لایه‌های تیره رنگ گوشت داشته باشد و همه این اهداف با حداقل هزینه محقق شود. نتیجه آن اقدامات تولید محصولاتی بود که با خط تولید جوجه‌های امروزی شباهت دارند.

از آن زمان به بعد مرغها روز به روز بزرگتر شدند. مطالعه مارتین زیدف و همکاران از دانشگاه آلبرتا تحولات رشد مرغ را با بررسی نمونه‌های پرورش یافته در سالهای ۱۹۵۷، ۱۹۷۸ و ۲۰۰۵ نشان دادند. نویسندگان متوجه شدند که در این سال‌ها پس از گذشت ۵۶ روز یک مرغ به طور میانگین به ترتیب 9/0، 8/1، 2/4 کیلوگرم وزن می‌گرفت. پرورش یک مرغ بزرگ به صرفه‌تر از تولید دو مرغ کوچک است. اکنون کشاورزان برای تولید یک کیلوگرم مرغ به جای 5/2 کیلو غلات در سال ۱۹۸۵ فقط به 3/1 کیلوگرم غله نیاز دارند، استفاده زیاد از آنتی بیوتیک ها باعث شد کشاورزان دیگر نگران سلامت مرغ‌ها نباشند. قبل از جنگ جهانی دوم مرغ‌ها عمدتاً در قطعات کوچک مزرعه پرورش داده می‌شدند. کشاورزان مرغ‌ها را برای تخم گذاری نگه می‌داشتند و وقتی زمان تخم گذاری آنها به پایان می‌رسید مرغها را به فروش می‌رساندند. اما امروزه استفاده از داروهای ضدبیماری و واکسنها کشاورزان را قادر می‌سازد مرغ‌ها را در شرایطی نگه دارند که روزگاری بسیار کثیف و پرازدحام تلقی می‌شد. مرغ‌هایی که در مکانهای شلوغ و با تعداد زیاد پرورش داده می‌شوند تحرک کمتری دارند و در نتیجه غذای کمتری می‌خورند. شهرت سلامت گوشت مرغ نیز به نفع مرغداران عمل می‌کند. در دهه ۱۹۸۰ پزشکان هشدار می‌دادند که مصرف بیش از اندازه گوشت گاو و خوک باعث می‌شود افراد میزان زیادی چربی اشباع شده دریافت کنند که خطر بروز حمله قلبی را بالا می‌برد. آن نگرانی‌ها برطرف شده‌اند اما شواهد تازه حاکی از آن هستند که مصرف گوشت قرمز احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را بالا می‌برد. در مقابل، تصویر گوشت مرغ به عنوان یک غذای سالم همچنان پابرجاست.

  • پاها و پرها

اما فقط مصرف کنندگان وسواسی غربی عاشق گوشت مرغ نیستند. افزایش درآمدها در کشورهای فقیرتر باعث شد رشد تقاضا برای گوشت سرعت گیرد. در نتیجه گوشت مرغ پر تجارت‌ترین نوع گوشت در جهان امروزی است. مرغ در بیان اقتصادی در مقابل اتومبیل قرار می‌گیرد. بدان معنا که به صورت کل تولید می‌شود اما ارزش آن پس از قطعه قطعه شدن به حداکثر می‌رسد.

غربی‌ها گوشت نرم و سفید را ترجیح می‌دهند اما بسیاری در آسیا و آفریقا طرفدار گوشت تیره شامل پاها و ران‌ها هستند. این ترجیحات خود را در قیمت‌های محلی نشان می‌دهند. در آمریکا گوشت سینه ۸۸ درصد گران‌تر و در اندونزی ۱۲ درصد ارزان‌تر از ران است. تفاوت بهای پای مرغ از این هم بیشتر است. بسیاری از غربی‌ها حتی فکر خوردن پنجه‌های مرغ به ذهنشان خطور نمی‌کند در حالی که پای مرغ یکی از اجزای اصلی بسیاری از غذاها در چین به شمار می‌رود. در حال حاضر چین سالانه ۳۰۰ هزار تن «پنجه ققنوس» وارد می‌کند.

این واقعیت که کشورهای مختلف در تولیدات متفاوت تخصص دارند خود به تقویت تجارت کمک می‌کند. آمریکا و برزیل دو صادر کننده بزرگ گوشت مرغ خود از قدرتهای اصلی کشاورزی هستند که مقادیر انبوهی از خوراک مرغداری‌ها را تولید می‌کنند. ماده‌ای که هزینه اصلی در صنعت مرغداری را به خود اختصاص می‌دهد. در مقابل، چین و تایلند با مزیت برخورداری از کارگر ارزان بر بازار گوشت فرآوری شده سلطه افکنده‌اند. روسیه و اوکراین که زمانی صرفاً وارد کننده مرغ بودند پس از رشد صنعت پرورش غلات به جمع صادر کنندگان گوشت مرغ پیوسته‌اند.

تولید کنندگانی که گوشت را در خارج از کشور می‌فروشند در معرض ریسک‌هایی قرار دارند. گوشت مرغ یکی از محورهای اصلی در مذاکرات تجاری بوده است. چین در سال ۲۰۱۰ تعرفه‌هایی را برای مرغ‌های آمریکایی وضع کرد و در سال ۲۰۱۵ ظرف مدت کوتاهی پس از شیوع آنفلوآنزای مرغی کلیه واردات آن را ممنوع ساخت. ناظران این صنعت فکر نمی‌کنند که ممنوعیت برداشته شود در حالی که مرغداران آمریکا ناراحت هستند و دوست دارند برای تولید سالانه ۲۰ میلیارد پای مرغ پول بیشتری دریافت کنند. این محصول هم اکنون برای تولید غذای حیوانات مصرف می‌شود.

اتحادیه اروپا نیز در س آل ۱۹۹۷ واردات گوشت مرغ کلرزده آمریکایی را ممنوع کرد با این استدلال که شست وشو با کلر رعایت استانداردهای بهداشتی در مزارع را کاهش می‌دهد. جدل‌ها پیرامون مرغ‌های کلرزده یکی از موانع اصلی در مذاکرات پیمان مشارکت تجارت و سرمایه گذاری فرا اقیانوسی بین آمریکا و اتحادیه اروپا به شمار می‌رفت. پیمانی که در حال حاضر از بین رفته است. برخی مقامات بریتانیایی نگران آن هستند که در صورت خروج از اتحادیه اروپا هرگونه پیمان تجاری با آمریکا مستلزم پذیرش واردات این نوع مرغ باشد. اگرچه رونق گوشت مرغ برای مصرف کنندگان مفید بود طرفداران حیوانات نگرانند اقدامات مرتبط با کاهش هزینه‌ها در این صنعت به این پرنده آسیب بزند. ویکی باند از گروه کارزار حمایت از حیوانات Humane League می‌گوید اندازه مرغ‌های امروزی عامل بروز شدیدترین مشکل‌هاست. مرغ‌های پرورشی سینه‌هایی بزرگ دارند و استخوان‌های آنها توانایی تحمل این وزن را ندارند و از این رو مرغها دچار تنگی می‌شوند. در کلچستر مرغ‌ها انگار زامبی شده‌اند و در برابر انسان‌ها هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند. در واقع مرغ و خروس‌های دوران جدید آنقدر سنگین وزن شده‌اند که حتی قادر به جفت گیری نیستند. بخشی به دلیل وجود گروه‌های طرفدار حیوانات و بخشی به خاطر ارزان شدن گوشت، بسیاری از مصرف کنندگان آماده‌اند برای گوشتی پول بپردازند که در شرایط بهتری تولید شده باشد. فروش مرغ‌های ارگانیک و پرورش یافته در فضای آزاد رو به افزایش گذاشته است. در هلند به تازگی اعتراض عمومی علیه plofkip (به معنای مرغ‌های در حال انفجار) آنقدر شدت گرفت که خرده فروشان مجبور شدند به گونه‌هایی روی آورند که کندتر رشد می‌کنند. سهم بازار «مرغ‌های در حال انفجار» در هلند از حدود ۶۰ درصد در سال ۲۰۱۵ به پنج درصد در سال ۲۰۱۷ سقوط کرد. در بریتانیا فروش تخم مرغ‌های آزاد از فروش تخم مرغ‌های در قفس پیشی گرفت. نگرانی‌های مربوط به سلامت دام‌ها نیز اتحادیه اروپا را بر آن داشت تا سخت‌ترین قوانین حمایت از حیوانات را تصویب کند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۲ استفاده از قفسهای کوچک برای مرغ‌های تخم گذار ممنوع شد. در آمریکا به ویژه در سطح فدرال اصلاحات قانونی چندانی انجام نگرفت. طرفداران حقوق حیوانات از نظام کنگرهای کشور که قدرت زیادی به دولت‌های محلی می‌دهد گلایه دارند. با وجود این نوامبر گذشته قانونی نادر اما فوق العاده در سطح ایالتی به تصویب رسید و مردم کالیفرنیا به مصوبه «پیشنهاد ۱۲» رأی دادند که تولید و فروش گوشت خوک، گوساله و تخم مرغ حیواناتی را که در قفس نگهداری می‌شوند ممنوع سازد. این قانون، قوانین ایالتی را با قوانین اتحادیه اروپا همراستا می‌کند. این تغییر بر کلیه تولید کنندگان گوشت که قصد دارند محصولاتشان را در بزرگترین ایالت آمریکا بفروشند تأثیر می‌گذارد و آنها را تحت فشار می‌گذارد تا قواعد مزرعه را متحول سازند. شرکت‌های سهامی عام بیش از قانونگذاران به نگرانی‌های مرتبط با حقوق حیوانات واکنش نشان داده‌اند. فعالان توانسته‌اند با تهدید شرکت‌ها به انتشار تصاویر و ویدئوهایی از نحوه تولید محصولاتشان در سال‌های اخیر به موفقیتهای قابل ملاحظه‌ای دست یابند. پژوهش گروه «پروژه انسان دوستی آزاد» که از فعالان حقوق حیوانات حمایت مالی به عمل می‌آورد نشان می‌دهد این گونه کارزارها بیش از ۲۰۰ شرکت آمریکایی از جمله مک دونالد، کینگ برگر و وال مارت را مجبور کرد از سال ۲۰۱۵ خرید تخم مرغ از مرغ‌هایی را که در قفس نگهداری می‌شدند متوقف سازند.

  • ایده‌هایی که سر از تخم در می‌آورد

بنابراین کشاورزان به شدت تمایل دارند شرایط زندگی پرندگان خود را بهبود بخشند. ریچارد شوارتزنبر مالک دو س وله مرغداری در شهر کوچک گرین وود است. شرکت او به نام پردیو فارمز (Perdue Farms) استفاده از آنتی بیوتیک ها را به طور کامل متوقف کرده است. سوله‌های مرغداری چندین در و پنجره دارند که در مواقع مساعد بودن هوا به مزرعه سرسبز حصارکشی شده باز می‌شوند. این کار تلفاتی هم دارد. شاید مرغها از نشستن روی شاخه‌ها لذت ببرند اما پرندگان شکاری نیز در آنجا هستند. در داخل سوله‌ها بسته‌های یونجه، جعبه‌های چوبی و سکوهای پلاستیکی برای بازی و سرگرمی مرغها پراکنده‌اند. این اقدامات باعث شد آقای شوارتزنبر گواهی «مزرعه داری خوب» را از موسسه خیریه «مشارکت جهانی برای حیوانات» دریافت کند. بروس استیوارت متخصص امنیت غذایی در شرکت پردیو فارمز می‌گوید شرکت علاقه مند است مرغهای ارگانیک بیشتری پرورش دهد اما در نهایت نیروهای بازار توانایی آنها در تولید گوشت ارگانیک را محدود می‌سازد چراکه غذای مورد نیاز مرغها گران تمام می‌شود. اگرچه ممکن است افراد بیشتری حاضر باشند پول زیادی برای محصولات ارگانیک یا تهیه ش ده از حیوانات آزاد بپردازند اما اکثر مردم هنوز ارزان‌ترین محصولات را ترجیح می‌دهند. همچنین به رغم گسترش گیاه خواری و اجتناب از کلیه محصولات دامی، نظرسنجی‌ها حاکی از آنند که تعداد بسیار اندکی از مردم جهان ثروتمند به گیاه خواری روی می‌آورند. شاید مردم دوست داشته باشند گاهی به رژیم‌های غذایی گیاهی روی آورند اما آن‌ها واقعاً عاشق گوشت مرغ هستند.

 

انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.