گروه: اخبار استان خبر: 115383 / تاریخ انتشار : 1397/11/17 ساعت : 13:33

تعریف جالب هدایتخواه از انقلابی گری برخی آقایان/مهندس حبیبی نمونه ای از رویشهای انقلاب بود!

ستار هدایت خواه گفت: برای تحقق تمدن نوین انقلاب اسلامی باید اندیشه های امام و رهبری و اهداف و آرمان های انقلاب را مطالعه و به مرحله خود آگاهی و عمل انقلابی در عرصه عمل رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ همایش مردمی چهل سالگی انقلاب در مسجد امام حسن عسکری (ع) همراه با گرامی داشت و مجلس ترحیم برای  دبیر حزب موتلفه اسلامی مرحوم  محمد نبی حبیبی با  سخنرانی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان برگزار شد.

 

 

در این مراسم دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در کهگیلویه  و بویراحمد  ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر و همچنین تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س) عنوان کرد: از جمله کسانی در تداوم و پیروزی انقلاب اسلامی نقش  داشتند،  مرحوم حبیبی بوده، و در این  رابطه نقش ها و عملکرد ها نسبت  با انقلاب اسلامی و ریزش ها و رویش ها مطرح است.

 

 

ستار هدایتخواه گفت: به طور کلی هر حقیقتی را که در عالم  می توان تصور کرد چهار مرتبه دارد، مرتبه اول ناآگاهی نسبت به موضوعات، این متر به جهل بوده و به گونه ای  است که نسبت به آنچه که آگاهی نداریم دشمنی می ورزیم، اما با عبور از این مرحله  به مرحله بالاتر رفته و  نسبت به حقیقت آگاهی پیدا می کنیم در این رابطه باید پرسید آیا تضمینی برای برقراری رابطه درست با انقلاب  وجود دارد؟ که باید گفت خیر؛ زیرا عده ای منافع آنها اجازه برقراری رابطه درست با انقلاب را  نمی دهد،  اما در مرتبه بعد باید به  خود آگاهی اشاره کرد و باید گفت آیا با خود آگاهی خش خود آگاه می تواند حقیقت را پذیرا باشد؟ و  آیا اوج رابطه با آن حقیقت در همین حد خلاصه می شود؟  و باید گفت خیر زیرا به مرحله بالاتر آگاهی یعنی دل آگاهی فرد نرسیده است، بنابراین باید گفت حقیقت عالم بر چهار محور جهل، آگاهی، خود آگاهی ودل آگاه استوار است.

 

 

وی بیان کرد: نسبت انقلاب اسلامی   با حقیقت  چهار رابطه را بیان می کند،  یعنی کسانی نمی دانند حقیقت و ماموریت انقلاب چیست و چه اهداف و دستاوردی دارد و نسبت به ابعاد مختلف آن به درستی شناخت ندارند بنابریان این گروه  چون جاهل هستند نسبت به حقیقت انقلاب شناختی نداشته و حتی ممکن است در مقابل آن جبهه گیری کنند، به عنوان مثال کسانی شعار نه غزه، نه لبنان سر می دهند ، آنها  ماهیت انقلاب را نمی شناسند. 

 

 

وی اضافه کرد: آیا کسانی که نسبت به اهداف انقلاب آگاه هستند می توان نام آنها را انقلابی نامید باید گفت خیر به عنوان مثال  کسانی در رابطه با انقلاب کتاب نوشتند اما رابطه ای با انقلاب ندارند، زیرا باور و عقید برای پیاده سازی اهداف انقلاب ندارند، در همین رابطه  جهت ایجاد  رابطه درست با حقیقت انقلاب  باید به مرحله سوم یعنی دل آگاهی باور رسید یعنی باور به اینکه  این انقلاب آغاز تمدن سازی آخر زمان، سرآغاز حکومت موعود است و اما بتور کافی نبوده که حقیقت و عمل انقلابی محسوب شود، بلکه باید شیفته اهداف و برنامه های انقلاب شد و در عمل پیاده مرد به عنوان مثال  شهدا شیفته این انقلاب بودند و برای انقلاب در عمل از جان خود گذشتند  و تا به این مرحله نرسید، نسبت ما با انقلاب رابطه درستی نیست، باید پرسید چگونه می توان از مرحله جهل به مرحله دل آگاهی رسید؟ پاسخ این است که باید اهداف و آرمان و دستاوردها را مطالعه کرده، تا  شناخت حاصل شود و در مرحله بعدی به  باور رسید و در نهایت در حوزه عمل پیاده کرد.

 

 

ستار هدایت خواه گفت: برای تحقق تمدن نوین انقلاب اسلامی باید اندیشه های امام و رهبری و اهداف و آرمان های انقلاب را مطالعه کرد و باید به مرحله خود آگاهی رسید  و اگر موضوعی قرار است تبدیل به اعتقاد شود باید عمل انقلابی صورت گیرد و تبدیل به باور و وجود ما  شود.

 

 

وی بیان کرد: در زمان پهلوی چون امام به مرحله خود آگاهی  و به باور رسیده بود، پیشتاز انقلاب شد، باید پرسید آیا دیگران به این باور و شناخت نرسیده بودند که انقلاب همان حکومت ربوبی پروردگار است باید گفت خیر زیرا برای رسیدن به این مراحل باید از همه دلبستگی ها، وابستگی ها و منفعت طلبی ها  گذشت تا از مرحله خود آگاهی به مرحله دل آگاهی رسید، و کسانی که در بند دنیا طلبی ها و منفعت طلبی ها قرار گیرند به مرحله دل آگاهی نخواهند رسید و دچار ریزش خواهند شد.

 

 

هدایت خواه اضافه کرد: راز ریزش ها و رویش ها  این است که عده ای اهداف انقلاب و جلوه ربوبیت انقلاب  و اهداف پروردگار برای رشد و تعالی انسانی را نشناختند و همین علت ریزش آنها بود، و عده ای دیگر نسبت به اهداف انقلاب آگاهی داشتند ولی باور نداشته و دچار ریزش شدند و کسانی که در مراحل آخر یعنی باور بودند نتوانستند از   نام و نشان بگذرند ودچار ریزش شدند.

 

 

وی اضافه کرد: رویش ها زمانی اتاق افتاد که حقیقت انقلاب شناخته شد و در راستای تحقق آن  افرادی حاضر شدند، جان خود را فدا کنند مانند شیخ زکزاکی که یک فرد و جوان مسیحی بود با امام دیدار کرد و کتاب های و اهداف انقلاب را شناخت که حاصل آن فدا کردن شش فرزند خود و شهادت  برای انقلاب بود که این فرد از رویش های انقلاب بود، در ایران نمونه مهندس حبیبی است، که قبل از انقلاب،  اهداف و آرمان های انقلاب را شناخت و با عمل انقلابی در راستای انقلاب گام  برداشت، اما  بسیاری  از افراد اگر موقعیت حبیبی را شناختند برای منافع و ‌قدرت دچار ریزش میشدند.

 

 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب در پایان گفت:  در دهه فجر باید نسبت خود را با انقلاب بشناسیم،  یعنی باید دید چقدر نسبت به انقلاب تلاش، هزینه و از خود گذشتگی داشته ایم و باید اشاره کرد در دهه فجر دهه محاسبه نفس بوده و باید دید تا کجا می توان برای انقلاب ایستادگی و از خودگذشتگی داشت.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1397/11/19 - 11:01
خود شما ...
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.