گروه: اخبار استان خبر: 115339 / تاریخ انتشار : 1397/11/15 ساعت : 13:20
بخشدار مرکزی بهمئی خبر داد:

افتتاح بزرگترین سد خاکی شهرستان بهمئی تا پایان هفته/آغاز تحولی بزرگ در توسعه ممبی با زیر آب رفتن 1000 هکتار اراضی دیم این منطقه

بخشدار مرکزی بهمئی با اعلام پایان عملیات احداث سد خاکی ایلی آباد ممبی، از افتتاح این سد استراتژیک در دهه فجر و زیر آب رفتن هزار هکتار از اراضی دیم این منطقه محروم خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ بخشدار مرکزی بهمئی صبح امروز با اعلام پایان عملیات احداث سد خاکی ایلی آباد ممبی، از افتتاح این سد استراتژیک در دهه فجر خبر داد.

 

علی کرم صدیقی فر تصریح کرد: کلنگ احداث سد خاکی ایلی آباد ممبی سال 91بر زمین زده شد و تا پایان دولت دهم 25درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: این سد خاکی 20 متر ارتفاع دارد که با تکمیل فاز اول، 700هکتار از اراضی باغی و 300هکتار از اراضی کشاورزی حوزه ممبی و رود تلخ بهمئی زیر کشت محصولات آبی می رود.

 

بخشدار مرکزی بهمئی با اشاره به اهمیت بالای این سد در توسعه ممبی، گفت: با بهره برداری از سد ایلی آباد به عنوان بزرگترین سد خاکی شهرستان، 4.2میلیون متر مکعب آب پشت سد ذخیره می شود که در کنار رونق کشاورزی و باغداری، حوزه ممبی را به قطب تفریحی و گردشگری در منطقه تبدیل می کند.

 

صدیقی فر افزود: این سد روز جمعه همین هفته با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح و آبگیری می شود.

 

بخشدار مرکزی بهمئی در پایان سخنان خود از پیگیری فرماندار بهمئی، مسئولان جهادکشاورزی استان و شهرستان و کلیه کسانی که برای پیگیری و تامین اعتبار پروژه سد ایلی آباد گامی برداشتند، تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.