گروه: اخبار استان خبر: 115325 / تاریخ انتشار : 1397/11/15 ساعت : 08:05
در گفتگو با دکترای مسائل سیاسی مطرح شد:

بررسی نقش امریکا در اتفاقات اخیر ونزوئلا/کودتاچیان با حمایت آمریکا در صدد به چالش کشاندن دولت مردمی ونزوئلا است

علی مراد زاده گفت: کودتاچیان ابزار دست آمریکایی ها و عوامل نفوذی آنها بوده و در خیلی از کشورهای دیگر عوامل نفوذی خود را بر علیه وضع موجود تحریک می کنند.

دکترای مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره اتفاقات اخیر در ونزوئلا گفت؛ دنیای امروز یک دنیای پر از تلاطم و منازعه بوده و در هر گوشه ای از دنیا این منازعات وجود دارد و پشت همه این تحولات آمریکاست، دلیل آن هم این است که هژمونی و امپراطوری  آمریکا در حال فروپاشی بوده و آمریکا توان حفظ مناطق تحت نفوذ و مدیریت خود را ندارد.  

 
 

علی مراد زاده بیان کرد: آمریکایی ها تلاش می کنند با  جنجال آفرینی علیه مخالفان ضعف های خود را بپوشانند، در ونزوئلا  حکوت مردمی  مادورو به قدرت رسیده و اکثریت به آن رای دادند اما  آمریکا از گروهی به نام کودتاچیان حمایت کرده اما نتوانستند به اهداف خود  برسند، که نهایتا دولت مادورو بر  اوضاع مسلط شد.

 

 

وی اظهار کرد: به طور کلی کار آمریکایی ها  بحران سازی است و درصدد هستند ضعف های خود را در سایه بحران سازی ها  بپوشانند و دولت ترامپ با اینکه سیاست و شعار او تمرکز بر داخل آمریکا بود، اما نتوانست این مشکلات را حل کند، بنابراین هژمونی آمریکا به چالش کشیده شده و هم توان حضور در نقاط  کلیدی که در گذشته داشتند را ندارند به عنوان مثال آمریکای لاتین حیات خلوت آمریکایی ها بود اما در آن مکان جای پا نداشتند بنابراین تحولات ونزوئلا بحران سازی هایی است، که آمریکایی ها ایجاد کردند.

 

 

مرادزاده در پایان گفت: کودتاچیان ابزار دست آمریکایی ها و عوامل نفوذی آنها بوده و در خیلی از کشورها  عوامل نفوذی خود را بر علیه وضع موجود تحریک می کنند و تنها  هدف آنها این است، که خوش خدمتی به آمریکا کرده و از  ثبات و شکل گیری دولت های مخالف آمریکا جلوگیری کنند.

 

 

انتهای پبام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.