گروه: اخبار استان خبر: 115259 / تاریخ انتشار : 1397/11/16 ساعت : 12:03

جاده دژکوه سوق چشم انتظار تامین اعتبار 4 میلیاردی/فرماندار کهگیلویه:این جاده به طول 8 و نیم کیلومتراست که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فرماندار کهگیلویه: جاده روستای دژکوه به طول 8 و نیم کیلومتراست که 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و عملیات خاکبرداری، زیر سازی و ابنیه ان تکمیل شده است و این پروژه به 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ قلعه دژکوه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمداست.این روستا در دهستان طیبی گرمسیری جنوبی قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۵ نفر (۱۸خانوار) بوده‌ است هنرمند معروف حسین پناهی در این روستا به دنیا آمده است.

 

 

قلعه دژکوه به خاطر وجود آبشار فصلی و همچنین جاذبه های گردشگری چون امامزاده سید ناصر الدین محمد، روستای موگر، غار موگر و جاذبه های دیگر هر ساله پذیرای مهمانان و گردشگران زیادی از نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویر احمد و استان های مجاور است.

با وجود این ظرفیت فوق العاده شرایط جاده این روستا مطلوب نیست و بسیاری از مسافران به خاطر عدم دسترسی مطلوب به روستای دژکوه از مسافرت به آن منصرف می شوند.

 

 

در همین راستا و در بازدیدی که فرماندار کهگیلویه در مهرماه امسال به این منطقه داشت گفت: این جاده به طول 8 و نیم کیلومتراست که 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و عملیات خاکبرداری، زیر سازی و ابنیه ان تکمیل شده است و این پروژه به 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 

امیدواریم با ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی شاهد بهبود وضعیت این روستا و جاده ارتباطی آن باشیم تا علاوه بر استفاده اهالی این روستا شاهد رونق این منطقه زیبا باشیم.
 

در ادامه تصاویر مربوط به برخی از جاذبه های گردشگری روستای دژکوه و همچنین وضعیت جاده مواصلاتی این روستا آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
امامزاده سیدناصرالدین محمد
 
 
 
روستای دژکوه معروف به قلعه دژکوه از نمایی دور
 
 
 
 
آبشار فصلی
 
 
 
 
 
 
 
 
زادگاه حسین پناهی هنرمندفقید
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.