گروه: اخبار استان خبر: 115147 / تاریخ انتشار : 1397/12/20 ساعت : 13:44

مظلومیت از سر و روی امامزدگان شهرستان چرام می بارد/مدیرکل اوقاف: میزان ساخت وساز بقاع متبرکه بستگی به درآمدزایی آنها دارد!!

حرم مطهر امام زاده رجب (ع) در سرفاریاب چرام در صورت بازسازی و ایجاد راه ارتباطی مناسب می تواند مورد توجه ویزه گردشگران و مکانی مناسب برای عبادات و زیارت باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حرم مطهر امام زاده رجب (ع) در سرفاریاب چرام در صورت بازسازی و ایجاد راه ارتباطی مناسب می تواند مورد توجه ویزه گردشگران و مکانی مناسب برای عبادات و زیارت های افراد باشد.

 

 

اوج محرومیت، مهجوریت و مظلومیت حرم امام زاده واجب التعظیم در حدود یک کیلومتری روستای گوشه چرام دل و دیده هر زائر را آزار می دهد.

 

 

این در حالی که به لحاظ قرارگرفتن حرم امام زاده رجب (ع) در میان طبیعت بکر، انبوه درختان و جنگل های بلوط و جویبارهای زیبا موقعیت سیاحتی و زیارتی خاصی به این روستا بخشیده است.

 

 

محرومیت روستای کوهپایه ای کوچک گوشه در حالی است که فصل بهار چشمه سارها، آبشارها ، تالاب ها و شمیم عطر گلهای بهاری فضایی دل انگیز و بانشاط را برای آسایش و آرامش خاطر رهگذران به ویژه در اطراف این امام زاده به وجود می آورد.

 

 

رییس شورای اداری بخش سرفاریاب در تاریخ فروردین1397 افزود : باتوجه به ارادت مردم و همچنین اعتقادات بالای اهالی این روستا که به کرامات این امامزاده دارند، نیاز به مرمت و احداث بنای این امامزاده است که درصدد هستیم جاده دسترسی به امامزاده را نیز احداث کنیم و به مردم عزیز این روستا قول میدهیم تکمیل و تحویل داده شود.  

 

 

 
حال شما مخاطبان را به سخنان مدیرکل اوقاف و امورخیریه کهگیلویه وبویراحمد در ناریخ هفتم بهمن1397 با خبرگزاری فارس جلب می کنیم که اینطور می گوید.
 
 
 
 

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی در پاسخ به علت مظلومیت بقعه این امامزاده اظهار کرد: ساخت و ساز بقاع متبرکه به دو روش تأمین می‌شود که یکی از محل درآمدهای خود امامزاده و دیگری امورات دولتی است.

 

نتیجه تصویری برای مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: امامزاده رجب آبدال جز بقاع شاخص نیست و هیچ درآمدی ندارد.

 

 

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی هم اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است،افزود: امسال سهمیه چرام از اعتبارات 35 میلیون تومان بود که معلوم نیست چه میزان تحقق پیدا کند.

 

 

این مسؤول گفت: 120 امامزاده در شهرستان چرام وجود دارد دلیل نمی‌شود هر امامزاده‌ای گنبد و بارگاه داشته باشد.

 

 

جنتی‌پور تصریح کرد: ساخت بارگاه امامزاده به متولیان برمی‌گردد که ارادت داشته باشند اهالی روستا برای اعتقاداتشان هزینه کنند ما هم ورود می‌کنیم اعتبارات دولت محدود است این به معنای بی‌توجهی دولت نیست.

 

 

وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی اولویت‌بندی و در جای هزینه می‌شود که اقبال عمومی بیشتر باشد تصریح کرد: بیت‌المال در جایی هزینه می‌شود که نفع عمومی داشته باشد.

 

 

 

مدیرکل محترم در ابتدا نگاه درامدزایی شما نسبت به امامزادگان مناسب و درست نیست و اگر شاخص بودن امامزادگان از نظر شما میزان درامدزایی انهاست که سخت در اشتباه هستید و هیچکسی میان امامزادگان تفاوت یا فرقی قائل نمیشود.

 

شما می گویید که یکی از  دو روش ساخت وساز  بقاع متبرکه امور دولتی است،شما برای ما و مخاطبان محترم عنوان کنید ویزگی های ساخت وساز برای امور دولتی چیست؟اگر مد نظر شما ویزگی های امور دولتی همانند درامدزایی انهاست که برای هیچکسی قابل قبول نیست.

 

همه ی مخاطبان در انتظار پاسخگویی شما در قبال مصاحبه ای که انجام داده اید هست و از شما توضیح بیشتری می خواهند.

 

 

گفتنی است که در حال حاضر شهرستان چرام اداره اوقاف و امور خیریه ندارد و به شهرستان همجوار منتقل شده است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.