گروه: اخبار استان خبر: 115084 / تاریخ انتشار : 1397/11/8 ساعت : 12:34
فرماندار شهرستان لنده خبرداد:

افتتاح و کلنگ زنی 160طرح عمرانی و اقتصادی با اشتغالزایی270نفر در دهه فجر/راه اندازی کارخانه لبنیات وکودشیمیایی در آینده نزدیک در لنده

فرماندار شهرستان لنده در خصوص طرح های افتتاحی در دهه فجر گفت: امسال با تلاش همه مسئولان بیش از 160طرح اقتصادی و عمرانی با اشتغالزایی بیش از 270نفر با اعتباری افزون بر 33میلیارد تومان کلنگ زنی و به بهره برداری خواهدرسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دارا کریمی نژاد در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرلنده، با اشاره به قرارگرفتن در آستانه چهلمین طلیعه فجر پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر ویترینی از خدمات چهل ساله انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود: در ایام الله دهه مبارک فجر در شهرستان لنده بیش از 160طرح اقتصادی کمیته امداد، بهزیستی، میراث فرهنگی و گردشگری و 13طرح عمرانی که 8طرح افتتاحی و 5طرح کلنگ زنی در دهه فجر با اشتغالزایی بیش از 270نفر و اعتباری افزون بر 33میلیاردتومان در شهرستان لنده به بهره برداری و کلنگ زنی خواهند شد.

 

فرماندارشهرستان لنده تصریح کرد: از مبلغ 33میلیارد تومان طرح های این شهرستان مبلغ 10میلیارد تومان طرح های حوزه عمرانی، 8میلیارد تومان طرح های حوزه اقتصادی و 15میلیاردتومان طرح های اقتصادی و اشتغالزایی بنیاد علوی در سطح شهرستان لنده است.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: در راستای توسعه فعالیت های طرح پایلوت اقتصادی شهرستان لنده برای اولین بار با همکاری بنیاد علوی طرح توسعه ای بز نژاد مورسیا با ظرفیت بیش از سه هزار راس در سطح شهرستان لنده اجرایی خواهد شد که یک جهش فوق العاده در تولیدات دامی و افزایش سطح فراورده های دامی است.

 

وی تاکیدکرد: با افزایش سطح تولیدات بدون شک نیاز به احداث یک باب کارخانه لبنیات در شهرستان نیز احساس می شود که در آینده نزدیک نیز این کارخانه احداث و راه اندازی خواهدشد.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: یکی دیگر از بخش های توسعه صنعتی شهرستان لنده ایجاد کارخانه تولید کودشیمیایی در شهرستان با مشارکت بخش خصوصی است که در آینده نزدیک استارت این کار نیز زده خواهدشد.

 

کریمی نژاد در ادامه گفت: امسال نسبت به سال های گذشته به لحاظ اعتباراتی و پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی در دهه فجر رشد سه برابری را داشتیم که امیدواریم این روند در سال آینده نیز چند برابر شود.

 

وی اظهارکرد: یکی از مهمترین اقداماتی که در دهه فجر امسال در سطح شهرستان لنده اجرایی خواهد شد بحث کلنگ زنی مرکز جامعه سلامت یا کلنیک تخصصی شهرستان لنده است که با مشارکت بنیاد علوی صورت خواهد گرفت.

 

فرماندار شهرستان لنده با اشاره به نقش مهم توسعه زیرساخت های گردشگری در این شهرستان گفت: در حوزه زیرساخت های گردشگری و اقامتی در شهرستان لنده با مشارکت بنیاد علوی احداث مجتمع بزرگ اقامتی،سیاحتی و گردشگری شهرستان لنده در آینده نزدیک با حضور مسئولان کشوری و استانی صورت خواهد گرفت که فرصتی مهم برای جذب گردشگران در تمام فصول سال است.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: بیش از 80طرح با مشارکت بنیاد علوی به بانک سینا جهت ایجاد طرح های توسعه، اقتصادی و سرمایه گذاری و اشتغالزایی معرفی شده است که با راه اندازی این طرح ها شاهد اشتغالزایی و افزایش چشمگیرسرمایه گذاری در این شهرستان خواهیم بود.

 

وی در خصوص اجرای برنامه های دهه فجر گفت: امسال همه ادارات باید از تمام ظرفیت های خود در جهت هرچه بهتر برگزار کردن ایام الله دهه فجر و تنوع بخشی به این جشن ها در جهت رضایت مندی مردم قدم بردارند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.