گروه: اخبار استان خبر: 114933 / تاریخ انتشار : 1397/11/4 ساعت : 08:36
در نشست شورای گفت و‌گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛

اتاق بازرگانی استان را به دوربین مجهز کنید تا مسئولان وظایفشان را برای جلسات بعدی بدانند/استاندار خطاب به یک سرمایه گذار: من دشمن زیاد دارم، اما دشمن تراشی برای خودم دلیلی برای عدم پیگیری مطالبات فعالان اقتصادی نمیشود+تصاویر

جبار کیانی گفت: در سال ۹۰ در راستای تصویب قانون کسب و کار، اتاق بازرگانی مامور شد وضعیت کسب و کار را پایش کند، که از مجموعه پایش های صورت گرفته در بین استان های کشور، شرایط خوبی وجود داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛به نقل از بویرخبر؛ چهل و سومین نشست شورای گفت و‌گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.

 

در این نشست رئیس اتاق بازرگانی گفت: در سال ۹۰ در راستای تصویب قانون کسب و کار، اتاق بازرگانی مامور شد وضعیت کسب و کار را پایش کند، که از مجموعه پایش های صورت گرفته در بین استان های کشور، شرایط خوبی وجود داشته و عواملی نظیر بی ثباتی رویه های کسب و کار، محدویت دسترسی به سوخت رسانی و شبکه تلفن همراه جزء محدویت های کسب و کار بود.

 

 

جبار کیانی اشاره کرد: در بررسی وضعیت کسب و کار در بین رِشته فعالیت های اقتصادی نظیر بیمه و هنر و سرمایه گذاری ها، بهترین وضعیت را در بین بیشتر استان های کشور داشتیم، اما  استان های زنجان و گیلان در این بررسی های عملکرد بهتری داشتند، از طرفی استان خراسان شمالی بدترین وضعیت در فضای کسب و کار دارد.

 

 

کیانی بیان کرد : بی ثباتی سیاست ها و قوانین و مقررات ها و موانع بانکی بر فضای کسب و کار کشور تاثیر گذار بوده و باید رفع شود، اما  کهگیلویه و بویراحمد در بین سایر استان ها شرایط مساعدی تری نسبت به نبود موانع و مشکلات اقتصادی دارد.

 

 

 

در این نشست فعالان بخش خصوصی هم حضور داشته که مطالباتی از مسوولان مطالبه کردند:

 

 

 

یکی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی گفت: آقای استاندار مردم برای این انقلاب شهیده داده و کسانی برای دفاع از انقلاب تلاش می کنند از شما خواستارم اجازه ندهید عدم تلاش ها و فعالیت های برخی از مدیران به وجهه انقلاب خدشه وارد کند.

 

 

 

عظیم شفیعی نژاد بیان کرد: 27 نفر به صورت مستقیم در کارخانه بتن من مشغول کار بوده، در حال حاضر این کارخانه به دلیل مشکلاتی فعالیت چندانی ندارد و از شما می خواهم بنده را حمایت کنید.

 

 

وی اشاره کرد: یک کارخانه شن و ماسه دارم، که با تایید استاندار وقت خریداری شد، اما  مشکلاتی دارد و در این رابطه از طرف اداره آب برای حل مشکلات از بنده تعهد گرفته شد و بیان شد کارخانه شما در حریم بوده، اما کمیسیونی تحت عنوان ماده 100 تشخیص داد که کارخانه بنده در حریم قرار ندارد، که این موضوعات از جمله مشکلات . موانع کسب و کار بنده شده است.

 

 

در رابطه با مشکلات این فعال بخش خصوصی استاندار دستور داد در جلسه بعد توسط آقای فیلی بررسی و نتیجه آن به او اعلام شود.

 

 

یکی دیگر فعالان اقتصادی بخش خصوصی گفت: من به آقای کیانی گلایه دارم زیرا بنده ساعت یک دعوت شدم و به مدت سه ساعت بوده که منتظر ماندم  و با تمام خستگی من و شما مطالبی را به عرض شما می رسانم.

 

آشنا بیان کرد: بنده کارخانه شن و ماسه دارم، و زمین های کشاورزی پدر و اجداد خود را خریداری کردم و در این زمین ها اقدام به احداث کارخانه شن و ماسه کردم، اما اداره آب منطقه ای ما را به دادگاه کشاند، و تمام فعالیت ها و حساب های اقتصادی ما را بخاطر بدهی ها مسدود کردند، اما آقایانی در مرکز شهر یاسوج به تخریب پل مختار و تخریب خط گاز شهری با فعالیت های خود  اقدام کردند، و مجرم شناخته شدند اما استاندار وقت یعنی آقای صابری مجوزغیر قانونی به فعالیت مجدد آنها داده است.

 

 

وی اظهار کرد: این مسائل را بیان می کنم چون احساس میکنم در حقم اجحاف شده و اگر قرار است عدالت باشد باید برای همه اجرا شود.

 

 

او خطاب به رئیس اتاق بازرگانی گفت: پنج ساعت پشت درب منتظر ماندم و بنده یعنی نائب رئیس معدن استان را معطل کردند.

 

 

معاون اقتصادی استاندار در این نشست در رابطه با رحمان آشنا گفت: آقای احمدی دستور دادند آب منطقه ای ، بخش خصوصی و  صنعت و معدن در جلسه ای ویژه مشکلات شما را مطرح کنند.

 

 

آشنا بیان کرد: بنده میترسم که مشکلات را بررسی کنید و به همین خاطر برای شما دشمنانی پیدا شود.

 

 

استاندارد در جواب گفت: آقای آشنا چکار به بنده دارید من خودم به اندازه کافی دشمن دارم این مسائل باعث نمی شود مشکلات شما را پیگیری نکنم.

 

 

رحمان آشنا اظهار کرد: آقای استاندار خوشی این پست به خدمت کردن به افرادی بوده که به آنها ظلم شده است و اگر بنده را روزی بیاد آوری که مشکلم را حل کرده ای، شیرینی خدمت را در کام خودتان احساس خواهی کرد.

 

 

استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت: در آستانه دهه فجر هستیم و از بخش خصوصی خواستاریم در کنار مجموعه فعالان اقتصادی بوده و در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه شرکت کنند.

 

 

علی محمد احمدی بیان کرد: از همه نهاد ها و دستگاه ها میخواهم، طبق منویات رهبر معظم انقلاب، موضوع معیشت مردم، اشتغال را پیگیر باشند و بحث مبارزه با مفاسد را در دستور کار قرار دهید و از تاثیرات منفی بر روی فضای کسب و ارسال سیگنال ها به خارج از استان که مانع از فعالیت سرمایه گذاران در استان شود پرهیز کنید.

 

 

وی اشاره کرد: از همه مدیران می خواهم وقت برای مسیر تولید گذاشته که بتوان در روستاهای استان برای سرمایه گذاری و  قدم برداشت.

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.