گروه: اخبار استان خبر: 114843 / تاریخ انتشار : 1397/11/6 ساعت : 09:28
تشنگی کام یک روستا حتی در زمستان پربارش؛

وقتی ترکیدگی لوله های آب خان احمد باشت با تماس تلفنی برطرف می شود!/آبداری که در گچساران است و مردمی که بی آبی امانشان را بریده است

پیمانکار طرح آبرسانی به منطقه خان احمد باشت اعلام کرده بود طرحی که برای این روستا داریم این است که آب پایدار و 24 ساعته داشته باشند و این که الان 3 الی 4 ساعت آب داشته باشند هیچ مشکلی نیست و فقط باید پمپ آب را روشن کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مشکل بی آبی در روستای خان احمد باشت با وجود منابع آبی سرشار، همچنان در این روستا ادامه دارد و هر چند که مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان وعده خرداد 98 را به اهالی این روستا داده است، اما چند ماهی است که این مسأله ادامه دارد و امان مردم این منطقه را بریده است.

 

یکی از ساکنین این روستا در گفتگو با صبح زاگرس درباره این مسأله گفت: قرار بود خط لوله را اصلاح کنند سال گذشته خط لوله داخل روستا را تعویض کردند اما خط لوله اصلی همچنان باقی مانده است، آب این روستا شاید هفته ای یک بار وصل می شود که برای این هم باید به کسی زنگ زده شود و پیگیری شود تا آب وصل شود و تا حداقل 5 روز بعد هیچ خبری نیست.

 

وی افزود: با توجه به اطلاعاتی که بنده دارم آبدار این  روستا فردی است به نام آقای " گ " که ساکن شهر شده است و هر چند روز یکبار به روستا می آید یا این که کسی به او زنگ می زند که آب روستا را وصل کند.

 

این فرد ادامه داد: از طرفی مخزنی که قرار است ساخته شود، بخشی از آن در زمین همین فرد است و طبق آن چیزی که شنیده ام آب و فاضلاب روستایی را تحت فشار قرار داده است که یا قرارداد من را رسمی کنید یا اجازه نمی دهم مخزن آب را در اینجا احداث کنید.

 

وی گفت: موضوع این است که آب وجود دارد و اما مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان بحث ترکیدگی لوله ها را مطرح می کند، که اگر هر بار نیم متر از آن را تعمیر کرده بودند تاکنون تمام شده بود.

 

او ادامه داد: همسایه ها هم دیده اند که آبدار روستا لوله کشیده است و باغ خود را با همان آب، آبیاری می کند، یک نفر پاسخ دهد که این چه ترکیدگی است که وقتی ما با فرماندار یا آب و فاضلاب باشت تماس می گیریم، نهایتا تا یک ساعت بعد از آن آب وصل می شود.

 

وی گفت: من با پیمانکار این طرح نیز صحبت کرده بودم و او گفته بود طرحی که برای این روستا داریم این است که آب پایدار و 24 ساعته داشته باشند و این که الان 3 الی 4 ساعت آب داشته باشند هیچ مشکلی نیست  و فقط باید پمپ آب را روشن کنند.

 

حال سوالی که این جا مطرح می شود این است که این چه ترکیدگی است که با یک تلفن زدن وصل می شود، ای کاش همه ترکیدگی ها با همین روش برطرف می شدند.

 

انتهای پیام/

 

حال

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.