گروه: اخبار استان خبر: 114766 / تاریخ انتشار : 1397/10/28 ساعت : 16:08
در گفتگو با معاون عمرانی استاندار مطرح شد؛

تکلیف سنگینی که بر عهده شهرداری یاسوج گذاشته شد/بسیج ادارات خدمات رسان برای بازگشایی راه های روستایی

فیلی: همه ادارات مربوط از جمله راهداری، شرکت برق، آب و فاضلاب بسیج شده اند که کار بازگشایی محورهای مسدود را انجام دهند، روز گذشته راه های اصلی را باز نگه داشتیم و از امروز نیز راه های روستایی در دستور کار قرار گرفته است که به زودی بازگشایی خواهند شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بارش های اخیر در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود اینکه خوشحالی همگان را به دنبال داشت اما برخی خسارت های وارده به زیرساخت ها و همچنین مشکلاتی که به علت ضعف زیرساختی به وجود آمده است برای مردم و مسئولان دردسرساز شد.

 

آبگرفتگی معابر عمومی و خیابان ها که گاهی شبیه به دریاچه می شد، تخریب پل ها و جاده ها و قطع راه های ارتباطی روستایی از جمله بزرگ ترین مشکلاتی است که تقریبا پس از هر بارندگی به وجود می آید و به نظر می رسد این روند ادامه دار باشد.

 

در شهر یاسوج نیز مناطقی از جمله جاده ورودی شهر و در نزدیکی نجف آباد، پل سوم بشار و برخی دیگر از نقاط شهر، آبگرفتگی به اندازه ای زیاد بود که عبور را با مشکلات حسابی روبه رو کرده بود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس درباره این مشکلات و راه حل های آن گفت: برخی نقاط شناسایی شده است، در زمان اجرای این پروژه ها شیب طولی محور به گونه ای طراحی شده است که آب به طرفین هدایت نمی شود و باید شیب عرضی را رعایت می کردند  تا این مشکلات در زمان بارش ها به وجود نیاید و باید به محض مساعد شدن شرایط، این کار انجام شود و به شهرداری تکلیف کردیم که این مشکل را برطرف کند.

 

عزیز فیلی در رابطه با محوره های مواصلاتی بیان کرد: با تلاشی که عوامل راهداری در راه های مواصلاتی استان و شهرداری ها در درون شهر داشتند، شاهد کمترین خسارت ها به مردم بودیم، البته برخی محورها در سطح استان دچار ریزش و رانش و  همچنین آبگرفتگی  شدند.

 

وی در خصوص بازگشایی راه های روستایی گفت: همه ادارات مربوط از جمله راهداری، شرکت برق، آب و فاضلاب بسیج شده اند که کار بازگشایی محورهای مسدود را انجام دهند، روز گذشته راه های اصلی را باز نگه داشتیم و از امروز نیز راه های روستایی در دستور کار قرار گرفته است که به زودی بازگشایی خواهند شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.