گروه: اخبار استان خبر: 114711 / تاریخ انتشار : 1397/10/27 ساعت : 08:27

طناب کشی در وسط رودخانه تنگ چویل دیشموک/ماشین هایی که در آب غوطه ور می شوند+تصاویر

تنگ چویل دیشموک در روزهای بارانی غرق می شود و مردم دیشموک و قلعه ریسی برای عبور باید در آب شنا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  به نقل از ایل بانو، دیشموک یکی از مناطق دور افتاده استان است به گونه ای که برای رفتن به این بخش باید ساعت ها جاده های پر پیچ و خم را پشت سر بگذارید تا به این منطقه برسی از طرفی این بخش به شهرستان باغملک استان خوزستان نزدیک تر از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است.

بنابراین می توان گفت که مردم بخش دیشموک برای  خریدن برخی از لوازم مورد نیازشان به شهرستان باغملک می روند و در آنجا خریدهای خودشان را انجام می دهند اما متاسفانه در روزهای بارانی از جمله در فصل زمستان  این راه ارتباطی به گونه ای قطع می شود و کار را مشکل می کند.

تنگ چویل دیشموک در روزهای پر بارش وضعیت مناسبی ندارد و مردم برای رد شدن از این منطقه باید یک طناب و تراکتور به همراه  داشته باشند این منطقه به دو پل برای عبور و مرور نیاز دارد که تا کنون چنین پل هایی ساخته نشده است و مردم این منطقه باید برای رد شدن از رودخانه ای که در اثر بارش ها ایجاد می شود از تراکتور استفاده کنند.

بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه است که در حوزه انتخابیه عدل هاشمی پور است وی از اختصاص  6 میلیارد تومان برای ساخت این پل خبر داده است که انتظار می رود نسبت به ساخت پل در این منطقه تلاش کنند.

خودروهای  آنها در اثر عبور از رودخانه باید مدام به تعمیرگاه ها انتقال داده شود و گاهی نیز در اثر عبور از رودخانه دچار جراحاتی می شوند وقتی همه برای بارش باران دعا می کنند مردم این منطقه از بارش باران و اینکه دوباره این تنگه بسته می شود نگران هستند.

انتطار می رود که نماینده مردم شهرستان های چهارگانه با همکاری اداره کل راه و شهرسازی نسبت به  رفع مشکل این منطقه تلاش کنند.

 

 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.