گروه: اخبار استان خبر: 114554 / تاریخ انتشار : 1397/10/23 ساعت : 10:03
درکارگاه آموزشی کاهش خشونت و پیشگیری از طلاق در لنده عنوان شد:

فضای مجازی مهمترین چالش خانواده ها در حوزه طلاق/آرامش خانواده ها در فضای حقیقی است نه مجازی+تصاویر و فیلم

کارگاه آموزشی کاهش خشونت و پیشگیری از طلاق با حضور زوج های جوان و اقشار مختلف مردم در لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، یکی از مهمترین مشکلات امروز جامعه بحث عدم کنترل خشم است و بروز یکسری رفتارها و چالش های خشونت آمیز در سطح جامعه است که این خشونت ها می تواند منجر به از هم پاشیدگی بنیان خانواده شود.

 

 

 

 

امروز و در راستای آگاهسازی خانواده ها همایش کاهش خشونت و پیشگیری از طلاق به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان لنده، معاونت فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، موسسه گلبرگ نجابت عاطفه ها و فرهنگی اجتماعی ناحیه لنده با حضور زوج های جوان و اقشار مختلف مردم در حسینه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد.

 

در این همایش سخنرانان و کارشناسان ضمن آگاهسازی زوج های جوان به مشکلات و چالش های فراروی زندگی زناشویی به بیان راهکارها و ایدهای یک زندگی خوب به همراه سبک زندگی حاضرین را آشنا کردند.

 

در این همایش نیز دکتر محسن توحیدی از روانشناسان خبره استان با اشاره به محاحث مختلف و تخصصی در حوزه کاهش خشونت و پیشگیری از طلاق در زمینه فضای مجازی نیز اشاراتی داشته است که مورد توجه ویژه حاضرین قرار گرفته است.

 

 

وی اظهارکرد: امروزه شیوه های متعدد تربیتی باعث شده است تا بیشتر خانواده ها با برخی رفتار های خود عامل و تهیج کننده خشونت در خانواده ها هستند.

 

 

کارشناس مسائل روانشناسی تصریح کرد: برخی ها مشکلات خانوادگی خود را به مشکلات کشور گره می زنند و انتظار دارند مشکلات آنان را مسئولان حل نمایند و این در حالی که مشکلات موجود در منزل با هدایت و رهبری پدر قابل هدایت و پیگیری است.

 

وی اظهارکرد: اگر می خواهیم خانواده خوب باشد و در آرامش و رفاه زندگی کنیم باید سبک  زندگی و جو زندگی را چنان به آرامش برسانیم که امنیت و آرامش خاطر در منزل حکم فرما شود.

 

توحیدی خاطرنشان کرد: زنانی که طلاق گرفتند خوب می فهمند سایه سر یعنی چه و زمانی که طلاق گرفتند هرچند احساس می کنند به آرامش رسیده اند ولی هزاران مشکل در حوزه های مختلف برای آنان حادث می شود.

 

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی ما مقایسه کردن با دیگران بزرگترین چالش در زندگی است که خیلی ها از این فتنه دامن گیر زمین خوردند.

 

این کارشناس حوزه روانشناسی گفت: فضای مجازی مهمترین چالش در زندگی روز مره ما است که آن  را تحت الشعاع قرار داده است که متاسفانه در پاره ای از مباحث متاسفانه به چالش تبدیل شده است.

 

این دکترای روانشناسی گفت: امروز در کمترین ثانیه تصاویر و فیلم شما به جهان مخابره می شود که هیچ گونه حریم و مرزی نیز وجود ندارد و همین عامل باعث از هم پاشیدگی بیشتر خانواده ها شده است.

 

وی تاکیدکرد: وقتی رئیس جمهور یک کشور دختران خود را چنان در حوزه فضای مجازی محدود می کند که روزی دو ساعت در این فضا باشند چگونه است که ما با این همه سابقه و فرهنگ شبانه روز نمی شناسیم  و در فضاهای مجازی بدون هیچ حد و مرزی حضور داریم و شرایط و ضوابط استفاده از آنان را رعایت نمی کنیم.

 

توحیدی در ادامه اظهارکرد: اگر جنس و شناخت کافی از جنس مخالف خود نداشته باشیم نمی توانیم در زندگی موفق باشیم.

 

وی خاطر نشان کرد: نگرش های خود را باید به سمت مثبت گرایی سوق دهیم تا کمتر در زندگی روزمره خود به مشکل بر بخوریم.

 

 

 

در ادامه نیز حجت الاسلام سید محمود الهی نیا با اشاره به سبک زندگی در جامعه گفت: متاسفانه سبک زندگی ایرانی اسلامی ما امروز دستخوش خیلی از مشکلات در جامعه شده است.

 

وی افزود: ترویج فرهنگ ابتذال و سبک زندگی غربی در جامعه از مهمترین راهبرد های دشمن است که از سوی شبکه های اجتماعی در جامعه در حال نشر است.

 

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: خانواده مهمترین رکن رکین جامعه است که دشمنان با طراحی های گسترده خود به دنبال ایجاد توطئه و حربه های مختلف در این فضاها هستند.

 

وی اظهارکرد: طلاق یکی از مهمترین چالش ها و آسیب های امروز جامعه است که خانواده ها باید از این فضا در جهت تعالی و تحکیم بنیان خانواده تلاش کنند.

 

تصاویر و فیلم این همایش را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

انتهای پیام

 

 

تصاویر تکمیلی: 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.