گروه: اخبار استان خبر: 114539 / تاریخ انتشار : 1397/10/22 ساعت : 14:05

تسخیر پیاده رو و تغییر کاربری آن زیر سایه نبود نظارت/پیشروی مغازه ها تا قلب پیاده رو در یاسوج+تصاویر

برخی از پیاده روهای شهر یاسوج به محل بساط مغازه ها تبدیل شده به گونه ای که فضایی زیادی از آن را اشغال کرده و عبور و مرور را برای عابرین پیاده سخت می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از سفیردنا؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد به عنوان پایتخت طبیعت ایران در جنوب غربی کشور واقع شده است.

 

 

وجود جاذبه های گردشگری فراوان، آب و هوای مطبوع و دلپذیر باعث شده است تا در تمام فصول میزبان مسافران زیادی از سراسر کشور باشد. تبدیل شدن به شهر پایلوت گردشگری و توریستی مستلزم برخی از اقدامات و تلاش های مسوولان در زیباسازی و مبلمان شهری است که موجب جلب نظر گردشگران و تحقق شعار شهر پاک و پایتخت طبیعت بودن آن می شود.

 

 

توجه به نظم پیاده روها و خیابان ها بخصوص سنگ فرش کردن پیاده رو، یکسان سازی تابلوهای تبلیغاتی، نصب علائم و تابلو ها در ورودی هر خیابان، توجه به فضای سبز و پارک ها، زیبا سازی بلوار ها و جلوگیری از بی نظمی های ایجاد شده توسط مغازه داران در پیاده رو ها را می توان از مهمترین اقدامات در زیبا سازی شهری دانست.

 

 

مشاهده می شود برخی از پیاده روهای شهر یاسوج به محل بساط مغازه ها تبدیل شده به گونه ای که فضایی زیادی از آن را اشغال کرده و عبور و مرور را برای عابرین پیاده سخت می کند.

 

 

برخی از مغازه داران و کاسبان فضایی جلوی مغاره خود را تا حد زیادی اشغال کرده و گاها آن را متعلق به خود می دانند که این موضوع باعث بروز بی نظمی هایی در برخی از پیاده روعای سطح شهر شده است.

 

 

اشغال پیاده رو توسط برخی از مغازه ها دار شهر یاسوج به دلیل نظارت پایین بوده که باعث تسخیر پدیده رو و اشغال شدن آن شده و حتی مشاهده می شود برخی از مغازه داران پا از این فرا تر گذاشته و تابلو چهار تبلیغاتی خود را در خیابان اصلی که محل تردد خودرو است نصب کرده که موجب کاهش دید راننده و بروز تصادفات می شود.