گروه: اخبار استان خبر: 114538 / تاریخ انتشار : 1397/10/22 ساعت : 17:47

نارضایتی شدید اهالی روستای خان احمد باشت از نداشتن آب/اخطاریه قطع آب تنها به خاطر 5هزار و 400 تومان و آبی که یک روز در هفته وصل می شود!+عکس

یکی از اهالی روستای خان احمد باشت با ارسال تصویری از اخطاریه قطع آب برای وی گفت: اخطاریه قطع آب برایم صادر شده درحالی که مبلغ بدهی ام بسیار ناچیز بوده و در طول هفته فقط یک یا دوبار آب برایمان وصل می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویراحمد امسال یکی از پربارش ترین استان های کشور بود و در صدر جدول استان های پربارش قرار گرفت همچنین از استان هایی است که دارای سفره های زیرزمینی آب و غنی از آب های شیرین بوده است.

در مناطق گرمسیر کهگیلویه و بویراحمد نیز شاهد نزولات آسمانی بودیم و در این مدت باقی مانده تا پایان سال بارش های نوید بخشی از سوی اداره کل هواشناسی کشور گزارش شده است و این امید وجود دارد که مخازن آب، سفره های زیرزمینی و همچنین سدهای استان پرآب شوند.

بعضی اوقات مواردی از برخی ادارات  مشاهده می شود که جای بس تامل و تفکری عمیق دارد مانند این موضوع که چرا فیش های آب منازل روستایی مانندروستای خان احمد باشت با بدهکاری بسیار اندکی باید اخطاریه قطع آب بگیرد.

یکی از اهالی این روستا با ارسال تصویری از اخطاریه قطع آب برای وی به این پایگاه خبری اینگونه عنوان کرد: اخطاریه قطع آب برایم صادر شده درحالی که مبلغ بدهی ام 54 هزار ریال بوده یعنی فقط 5 هزار و 400 تومان که برای تهیه آب آشامیدنی مجبور هستم که روزانه از طریق همسایگانی که چاه آب دارند، آب تهیه کنم و این امر باعث شرمندگی من و خانواده من است که بخواهم هر روز برای تهیه آب به منزل همسایه های خود مراجعه کنم.

 

 

این درحالی است که خانوارهای اهالی این روستا در بیشتر روزهای هفته، حتی آب مورد نیاز برای آشامیدن ندارند و به سختی مهیا می کنند و برای سایر مصارف نیز با مشکل مواجه هستند .

 

روستای ده شیخ خان احمد در ماه های اخیر با این مشکل روبه رو بوده است و با توجه به پیگیری های اهالی روستا، اما همچنان این مشکل پابرجاست و این در حالی است که خانواده هایی هستند که در روستاهای اطراف دارای انشعاب های غیرمجاز بوده و از آن برای آبیاری باغات خود استفاده می کنند.

 

حال این که چرا اداره آبفای روستایی باشت برای حل مشکل آب این روستا اقدامی نکرده است، جای سوال دارد و جالبتر این که برای بدهی 5 هزار تومانی اخطاریه قطع آب صادر می شود که واقعا جای بسی تعجب است.

 

امیدواریم مسولان آبفای روستایی شهرستان باشت هر چه سریعتر به مشکل چندماهه این روستا رسیدگی کنند و آن را برطرف کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.