گروه: اخبار استان خبر: 114491 / تاریخ انتشار : 1397/10/20 ساعت : 19:19
موشمی زیلایی محروم ترین روستای کشور

چشم انتظاری چندین ساله مردم زیلایی در خصوص پوشش تلفن همراه/وعده های که خیال تحقق ندارند

مشکلات بخش زیلایی این روزها چنان هویدا شده است که عمده ترین مشکل آنان ضعف آنتن دهی واینترنت در این روستا است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ روستای موشمی دهستان زیلایی ازتوابع شهرستان بویراحمد است در این روستا زیر ساخت های مناسبی وجود ندارد .

 

اهالی این روستا ازنظر آنتن دهی خطوط و اینترنت با مشکلات بسیاری روبه رو هستند این در صورتی است که بسیاری از روستاییان از این وضعییت ناراضی بوده ودرخواست ایجاد شبکه اینترنت در این روستا را دارند.

 

منطقه زیلایی در دفاع از مهین 72 شهید را تقدیم ایران اسلامی نموده است؛ شهید حاج حسن آباد به عنوان شهید شاخص عشایری از این دیار بوده‌است، اطراف : خرسان (سرچشمه از یاسوج و منتهی به کارون).

 

موشمی سفلی یکی از حدود 100 روستای منطقه زیلایی از دهستان‌های بخش مارگون از توابع شهرستان بویراحمد و از محروم‌ترین مناطق کشور به شمار می‌رود .

 

 این منطقه در بین دو استان کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری واقع شده که مردم برای انجام بسیاری از کارهای شخصی و غیر اداری خود به لردگان در استان چهارمحال و بختیاری مراجعه می‌کنند.

 

مردم این منطقه محروم برای پیگیری کارهای اداری باید راه پر پیچ و خم و داری شیب تند را طی کرده و به شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مراجعه کنند.

 

آنتن دهی تلفن همراه در این روستا ضعیف است که در مواقع حوادث و تصادفات جاده ای که مردم این روستا نیاز به اورژانس و امداد و نجات دارند برای تماس جهت کمک با مشکل مواجه هستند و خطوط تلفن همراه با اختلال آنتن دهی مواجه است.

 

 با بیان اینکه ارتباط موشمی زیلایی به علت مشکلات آنتن دهی با مناطق دیگر قطع است، از مسئولان استانی و شهرستانی به خصوص شرکت مخابرات انتظار داریم به داد مردم محروم این منطقه برسند و برای رفع این مشکل تدبیری بیندیشند.

 

یکی از اهالی روستا گفته است:مردم مناطق دیگر دغدغه اینترنت دارند متاسفانه در این روستا ما برای تلفن زدن با مشکل مواجه هستیم، مکان و جانمایی نصب دکل دوسال قبل انجام شده و مسئولان شرکت مخابرات قول رفع این مشکل را به مردم منطقه زیلایی دادند اما با وجود مکاتبات مختلفی که با مسئولان استانی و کشوری داشته ایم تا کنون این مشکل حل نشده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.