گروه: اخبار استان خبر: 114488 / تاریخ انتشار : 1397/10/21 ساعت : 10:44
یادداشت/

تخریب مقدسی که باید از ویرانه هایش ققنوسی برخیزد/ابر مردی که برای اجرای عدالت سینه اش سپر شد

این اقدام به ترور و قتل، یک خوبی بزرگ دارد. یک هشدار بزرگ است که بدانیم اینکه بدانیم فساد با سخنان کوته فکری مسولان ریشه کن شود، یک نفر که بعد از دهه ها در این استان در چند مورد خاص فریاد پاکدستی و حق خواهی برآورد، اینگونه مورد حمله واقع می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس روح اله بهروزی - شما هم شنیدید؟ کار بجایی رسیده که اگر رئیس کل دادگستری استان از پاکدستی و عدالت و مبارزه با اختلاس و حق خوری و استخدام های غیرقانونی و بی عدالتی دم بزند، گلوله باران می شود.

 

در جامعه اگر فساد رشد کرد آنچنان ریشه می گستراند که حیات و پویایی را از جامعه می گیرد و خود را اصیل و دارای حق حیات می شمارد تا جایی که علیه مزاحمان خود می جنگد.

 

وقتی از عدالت و لزوم پاکدستی و حق سخن می گوییم دقیقا به همین جهت است که تنها آسیب بی عدالتی و فساد ضربه مستقیم و بخش چپاول شده و حق خورده شده نیست، بلکه این کنش ها با خود فرهنگ و پارادایمی را حاکم می کند که در آن امکان پاک بودن و از حق گفتن نابود می شود.

 

حالا احتمالا مدیران محترم و مسولان ارشد و آنهایی که اقوامشان را  به زور در سیستمهای اداری جای داده اند و تسهیلات را مانند زالو مکیده اند و حقها را خورده اند، همه شروع به محکوم کردن این قضیه و سخنان قلمبه سلمبه در مورد آرمانها و اصول و غیره می کنند. اما خود اینها عامل این همه فساد فراگیر و ریشه دار هستند. کسانی که فساد خود را بعنوان یک جایگاه حقانی و همیشگی می بینند و هر مانعی را به گلوله می بندند.

 

این اقدام به ترور و قتل، یک خوبی بزرگ دارد. یک هشدار بزرگ. اینکه بدانیم فساد بزرگتر از آن است که با سخنان کوته فکری مسولان ریشه کن شود. یک نفر که بعد از دهه ها در این استان در چند مورد خاص فریاد پاکدستی و حق خواهی برآورد، اینگونه مورد حمله واقع می شود.

 

این ساختار آلوده مدیریتی نیازمند تخریب مقدسی است که از ویرانه هایش ققنوسی برخیزد وگرنه با تغییر افراد فقط تنشها، جنگ ها، تقابل ها و کشتارها تشدید می شود. راهکار این است که در مرحله اول، بجای اینکه مدام دم از تقدس و تطهیر و آسمانی بودن خود بزنیم، بپذیریم که دچار مشکلات ریشه ای هستیم و قبول کنیم که نیاز به جراحی عمیق و جدی دارد. تا انکار هست این بساط همین است.

 

لعنت به کسانی که پاکی و حق و عدالت را برنتابند و دروغ، ناپاکی، خیانت و زشتی را طبیعی جلوه دهد و با ظلم و حق خوری کنار بیایند.

 

سرت سلامت ابرمرد، آنجا که برای خدمت سینه را سپری کنی وفریاد عدالت خواهیِ مردمی دردمند وتهی دست را لبیک گویی، نه تیر تفنگ و نه تهدید ترور در قاموس این بزرگ مرد قانون جای ندارد، به امید خدا ومدد سربازان گمنام امام زمان (عج) به زودی پوزه این خبیثان به خاک سیاه مالیده می شود

 

یادداشت: روح اله بهروزی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.