گروه: اخبار استان خبر: 114468 / تاریخ انتشار : 1397/10/20 ساعت : 08:32

مسئولان کهگیلویه و بویراحمد سوء قصد به رئیس کل دادگستری را در پیام های جداگانه ای محکوم کردند

مسئولان استان در پیام های مختلف از نیروی انتطامی و مسئولان امنیتی خواسته اند که هر چه سریع تر افرادی که به جان حجت الاسلام مزارعی سوء قصد کردند را به سزای عملشان برسانند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پس از حادثه ای که روز گذشته برای رئیس کل دادگستری استان رخ داده مسئولین و شخصیت های استان این اقدام را محکوم کردند و از دستگاه قضا و نیروی انتطامی خواستند که هر چه سریع تر نسبت به دستگیری این افراد اقدام کنند.

 

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  در پیامی سوءقصد به رئیس کل دادگستری استان را محکوم کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

تیراندازی امروز یاسوج نشانه گرفتن امنیت و آرامش مردم شریف این استان بود.

کسانی که دست به این اقدامات شنیع و غیرانسانی می‌زنند، بدانند با این تحرکات راه به جایی نخواهند برد.

تردیدی نیست که تلاش برای ایجاد ناامنی و بر هم زدن آرامش مردم، حاصلی جز بی‌آبرویی عاملان و آمران از یک سو و بالا بردن انسجام، اتحاد و همبستگی بیشتر مسئولان و مردم شریف از سوی دیگر نخواهد داشت.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی، از مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی می‌خواهم با درایت، جدیت، سرعت و بسیج تمامی توان، امکانات و قوا در جهت شناسایی عامل یا عاملین این تیراندازی، استوار گام بردارند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند، تا در آینده شاهد این وقایع نباشیم.

 

**********

 

 

 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان استان ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه و ضد امنیتی، خواستار شناسایی عامل و یا عاملین این رفتار غیر انسانی و اشد مجازات برای آنها هستند.

غلام محمد زارعی از اهمیت وجود احساس امنیت بعنوان یکی از حیاتی ترین حقوق مردم، گفت: امنیت از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای مردم است، نباید قانون شکنان و مخلان امنیت لحظه ای از اقدامات زشت خود احساس آرامش کنند.

زارعی خاطر نشان کرد: بدیهی است با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی و تجربیات گرانبهای امنیتی، شناسایی مجرمان چندان مشکل نیست و باید روند شناسایی و برخورد بدون اغماض با عاملان این حادثه تسریع شود.

 

 

*********

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی سوء قصد به جان حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان را محکوم کرد.
متن این پیام به شرح زیر است؛
عمل زشت و غیرانسانی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری استان آنچنان مذموم و محکوم است که خاطر هر انسانی را آزرده و جربحه دار می‌نماید.
جای بسی شکر و سپاسگزاری از قادر متعال است که حضرت حجه الاسلام والمسلمین مزارعی و همراهان در این حادثه شوم، آسیبی ندیدند و در ادامه خدمتگزاری به مردم، سالم و آماده هستند.
آنگونه که در بیانیه مجمع نمایندگان استان به درستی ذکر گردیده، برقراری امنیت از حقوق اصلی و نیازمندی‌های اساسی مردم بوده و از همین منظر، برخورد قاطع و عاجل با عوامل مخل امنیت، نیز از حقوق اولیه مردم و در راستای برقراری اصل موضوع (امنیت) می‌باشد که لازم است استاندار محترم، بدون درنگ اقدامات لازم و ممکن را به عمل آورد تا هرچه سریع‌تر هتاکان قانون شکن به سزای عمل خویش برسند.
از جناب آقای مزارعی انتظار دارم آنگونه که خود نیز پس از حادثه فرموده‌اند در اجرای عدالت و خدمتگزاری به مردم مصمم و مصداق آیه شریفه‌ی «فاستقم کما امرت» باشند.
  عدل هاشمی پور
 نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی

 

**********

 

پیام رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پی حادثه امروز یاسوج

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در پیامی، سوقصد به جان رئیس دادگستری این استان را محکوم کرد.
 این پیام آمده است؛
 سوقصد به جان رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از هر چیز امنیت این استان را نشانه رفته است.
حادثه امروز فقط ترور یک شخص نبود بلکه حادثه‌ای بود که اگر به خوبی مدیریت نشود همه لایه‌های مختلف جامعه از آن متضرر می‌شوند.
اینجانب به نمایندگی از جامعه شریف کشاورزی این حرکت کور و ناکام را محکوم می‌کنم؛ ان شاالله با شناسایی سریع عوامل این حادثه و مجازات آنان، فکر بر هم زدن آرامش و امنیت از سر همه کسانی که دل در گرو وحدت و پیشرفت این استان ندارند، بیرون خواهد رفت.
 الیاس تاج الدینی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

 

**********

 

 

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد

حادثه بی سابقه تیراندازی به مقام ارشد قضایی استان اگرچه تلخ و نگران کننده بود اما پیام های مهمی به جامعه مخابره کرد.

باید بدانیم، راه اجرای عدالت و مقابله با فساد از میان حجم عظیمی از نقدها، مخالفت ها و چه بسا تهدیدات مختلف عبور می کند.

اقدام امروز عده ای کور دل برای ضربه زدن به هرم دستگاه قضا در کهگیلویه و بویراحمد، قطع به یقین توسط هر انسان آزاده و عدالتمندی محکوم است.

این جنایت نه یک تسویه حساب شخصی، که برآشفتگی علنی و عصبانیت عده ای معلوم الحال از خواسته به حق مردم و عزم جدی مسئولان دستگاه قضا برای تحقق مشیت عمومی مبنی بر اجرای دقیق عدالت و مبارزه با فساد بوده است و البته نه تنها خللی در همراهی مردم با مسئولان در قبال اجرای عدالت ایجاد نکرد، که موجبات همدلی بیش از پیش اقشار مختلف مردم با دستگاه قضا و البته جدیت بیشتر حجت الاسلام مزارعی برای پیگیری خواسته مردم محروم استان از دادگستری را رقم زد.

پیگیری، شناسایی خارج از نوبت و اشد مجازات برای عاملان این موضوع خواسته همه مردم و مسئولان کهگیلویه و بویراحمد است و لازمه تضمین ادامه رویکرد عدالتمندی و البته ارتقاء احساس امنیت عمومی در استان است.

 

سایر ارگان ها نیز می توانند پیام های خود را برای این پایگاه خبری ارسال کنند....

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان
1397/10/25 - 17:15
پیام اعضا هیات مدیره و بازرسین مرکز کارشناسان رسمی دادگستری (قوه قضاییه) استان در پی حادثه سوء قصد به جان رئیس کل محترم دادگستری استان به گزارش روابط عمومی مرکز، اعضا محترم هیات مدیره و بازرسین مرکز کارشناسان رسمی دادگستری( قوه قضاییه ) استان کهگیلویه و بویراحمد در پیامی سوء قصد به جان رئیس کل محترم دادگستری استان را محکوم کردند. متن پیام بدین شرح است: دستگاه قضایی به عنوان رکن اصلی و وجه بارز نظام اسلامی طی سالیان اخیر نقش حساس و مهمی در تامین امنیت ، برقراری عدالت و برخورد با مفاسد اقتصادی را داشته است. لذا مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان بعنوان بازوی دستگاه قضا این اقدام ناشایست را که از سوی عده ای ناشناس صورت پذیرفته است را به شدت محکوم می نماید . پیگیری ، تسریع در شناسایی و اش
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.