گروه: اخبار استان خبر: 114463 / تاریخ انتشار : 1397/10/20 ساعت : 08:24
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان مطرح کرد؛

پاکسازی کهگیلویه و بویراحمد از ناهنجاری های شکاف کام و لب/موسسه ملی مرهم بزرگترین گروه خیرین جراحان جهان

رضایی گفت: در برنامه داریم که دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را از نظر بیماریهای ناهنجاری شکاف کام و لب پاکسازی کنیم.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت: موسسه  ملی مرهم  مردم نهاد است و دولتی نیست بیش از 90 پزشک، کارشناس پیراپزشکی، عضو این موسسه هستند که بیشتر در مناطق کم برخوردار فعالیت می کنند، تا کنون در 23 شهرستان کشور خدمات ارائه داده اند که قرار است در بهمن ماه نیز به دزفول بروند و در آنجا خدمات رسانی کنند.

 

رضایی بیان کرد: تا کنون 17 هزار نفر توسط این گروه ویزیت شده اند و 1700 عمل جراحی توسط این گروه انجام شده است این موسسه شامل بزرگترین گروه   خیرین  جراحان جهان هستند که  رکورد یک روزه تعداد عمل های جراحی ناهنجاری های مادزادی را در استان ایلام شکستند.

 

وی افزود: در استان ایلام در یک روز بر روی  62 بیمار دارای ناهنجاری مادرزادی   شکاف کام و لب  عمل جراحی انجام شد که این تعداد در دنیا تا کنون توسط یک تیم جراحی در یک بیمارستان انجام نشده است یک رکورد محسوب می شود.

 

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:  در این تیم علاوه بر کارهای درمانی کارهای پیشگیری ، آموزشی و بهداشتی نیز انجام می دهیم این گروه در حقیقت گروه بهداشتی و درمانی است در این زمینه  ها نیز فعالیت هایی داریم پروفسور کلانتر هرمزی وفوق تخصص جراحی زیبایی پلاستیک  رئیس هیئت مدیره موسسه ملی مرهم  دارد.

 

رضایی ادامه داد: در مجموع  90 نفر  عضو این موسسه خیریه هستند که جراح کلیه، جراح ارتوپد، جراح چشم، پرستار،  ماما کارشناس اتاق عمل و  پزشک بی هوشی  از حمله آنها است.

 

وی عنوان کرد: موسسه خیریه مرهم جراحی هایی از جمله  شکاف کام، شکاف لب، چشم، کلیه  و کارهای توانبخشی در حوزه ارتوپدی را انجام می دهند.

 

 

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در برنامه داریم که دو استان خوزستان و کهگیلویه  و بویراحمد را از نظر بیماریهای ناهنجاری شکاف کام و لب پاکسازی کنید که یک فرد نباشد که دچار این بیماری ها باشد اکنون در حال شناسایی در این دو استان هستیم که در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون 15 نفر شناسایی شده اند.

 

رضایی بیان کرد: یا همه افراد را به دزفول می برند و یا برنامه ریزی می کنیم که در جای دیگر عمل جراحی  شوند تلاش می کنیم  بیماری با ناهنجاری مادرزادی شکاف کام و لب در استان نداشته باشیم  مردم  برای اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام می توانند به سایت موسسه  ملی مرهم مراجعه کنند و در آنجا  می توانند مدارک خود را بارگذاری کنند.

 

وی به سیاست های کلی موسسه مرهم اشاره کرد و گفت: سیاست های  کلی موسسه ملی مرهم اجتماعی کردن سلامت و  سهولت دسترسی مردم به خدمات سلامت و توزیع عادلانه خدمات سلامت است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
حسین
1397/10/20 - 14:44
سلام من یک پسر مریض می شناسم که مشکلات مادرزادی اینچنینی دارد و زندگی خانواده اش را به نابودی کشانده است پدرش کارگرفصلی ساختمان هست و با فقر دست و پنجه نرم می کند کجا ایشان رو هدایت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید آدرس تلفن و ....متشکرم اجرتان با خدا
rateup 0
 ratedown 0
صبح زاگرس
1397/10/20 - 21:33
سلامبه سایت موسسه ملی مرهم مراجعه کنید و ثبت نام کنیدhttp://marhamportal.ir/
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.