گروه: اخبار استان خبر: 114443 / تاریخ انتشار : 1397/10/19 ساعت : 18:50
شهروندان چشم انتظار همت شهرداری:

متوقف شدن پروژه زیر گذر و روگذر در سطح شهر یاسوج/افزایش ترافیک شهری+تصاویر

راه های متعددی برای کنترل ترافیک وجود داشته که می توان به استفاده از حمل و نقل عمومی، ایجاد پارکینگ و مهمترین آنها ساخت و احداث زیر گذر ها و رو گذر ها در سطح شهرها اشاره کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ بویرخبر؛ یکی از موضوعاتی که در سطح شهر یاسوج طی چند سال گذشته دامنگیر ساکنان شهروندان شده، معضل ترافیک بوده، که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

 

ترافیک در شهرعامل ایجاد مشکلاتی از جمله، تردد سخت خودروها، ایجاد خطرات، آلودگی صوتی، افزایش سوخت را به همراه خواهد داشت.

 

مشکلات ترافیک تنها در موارد ذکر شده خلاصه نمی شود، بلکه اگر شخصی در شرایط نامناسب جسمی و دچار بیماری باشد، و قصد رسیدن به بیمارستان برای درمان داشته باشد، اما ترافیک سنگین خودروها به خطر افتادن جان او خواهد شد.

 

 
 

 

راه های متعددی برای کنترل ترافیک و رفع آنها وجود داشته که می توان به استفاده از حمل و نقل عمومی، ایجاد پارکینگ، رعایت قانون ومقررات ، نصب و تجهیز خیابان ها به علائم راهنمایی و رانندگی و مهمترین آنها ساخت و احداث زیر گذر ها و رو گذر ها در سطح شهرها است.

 

در همین ارتباط جلسه ای در فرمانداری بویراحمد در چند روز گذشته برگزار شد، که  به بیان مشکلات شهر از جمله روانسازی ترافیک در درون سطح شهر پرداخته و این وظیفه به عهده شهرداری محول وخواستار تسریع در روند حل مشکل ترافیک به وسیله احداث زیر گذر و رو گذر، تاکید شد.(متن خبر را اینجا بخوانید)

 

در رابطه با این جلسه باید گفت شواهد نشان از عدم اقدام جدی شهرداری در رابطه با این موضوع داشته  هرچند داریوش رضایی معاون شهرسازی شهرداری اشارتی مبنی بر طرح های مطالعاتی در رابطه با این موضوع خبر داد، اما نسبت به احداث و ساخت زیر گذر و روگذر و مکان دقیق آن اطلاع چندانی نداشته و همچنین در تماس با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پاسخی از آن معاونت دریافت نشده است.

 

باتوجه به مطالب فوق، این احتمال وجود دارد، که مردم شهر یاسوج باید در انتظار طولانی برای پیگیری پروژه ها و عملیات عمرانی نظیر زیر گذرو روگذر برای حل ترافیک شهری بوده، به جزء اینکه اقداماتی کارگشا و فنی توسط شهرداری به شهروندان اعلام و اجرا شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
میلاد
1397/10/21 - 09:31
گروه اکثریت شورای شهر آقایان هدایت اکبری،اکبری تبار،آشنا و احمدی کیش به خاطر انتخاب این شهردار ضعیف باید پاسخگوی مردم باشند چرا هیچ فعالیت عمرانی و فرهنگی دریاسوج صورت نمیگیره؟ این شهردار کلا خنثی است و توان و همت اجرای پروژه سنگین رو نداره متاسفانه... فقط بنر تبلیغاتی و آمار دروغ روی بیلبوردها ارائه می کنند... شرمتان باد...
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.