گروه: اخبار استان خبر: 114439 / تاریخ انتشار : 1397/10/22 ساعت : 09:11

روستای پرجمعیتی در چرام که ازداشتن اینترنت و حتی آنتن دهی مناسب تلفن همراه محروم هستند

روستای شیخ حسین شهرستان چرام با فاصله چهار کیلومتری در شمال شهرستان چرام واقع شده که جمعیتی بالغ بر هشتصدو چهل و سه نفر و دارای یکصدو سی خانوار است اما در برخی از این نقاط ارتباط تلفنی غیرممکن است و پوشش شبکه اینترنت به صورت صددرصد وجود ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گسترش روزافزون فناوری های نوین ارتباطی در سطح جهان باعث شده بسیاری از کارهای عمومی مردم در حوزه های مختلف اداری و شخصی از طریق اینترنت و تلفن همراه انجام پذیرد.

 

امروزه دامنه استفاده از این فناوری به عنوان برترین راه ارتباطی در فعالیت های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و ... در سطح جوامع فراگیر شده و عموم مردم به استفاده از آن روی آورده اند و کمترکار شخصی و اداری یافت میشود که نیاز به شبکه های ارتباطی نداشته باشد.

 

شرکت های مختلف در جهان و به تبع آن در کشور ما در این حوزه فعالیت دارند به گونه ای که به طور متوسط روزانه شاهد ارائه خدمات نوینی در عرصه ارتباطات از سوی این شرکت های ارتباطی به مردم هستیم؛ لکن در منطقه ما شاهد هستیم در بسیاری از مواقع این خدمات به صورت ناقص به مردم ارائه می شود و این خود باعث روی گردانی و نارضایتی مردم خواهد شد.

با بازدید میدانی از شهرستان چرام و بویژه روستای شیخ حسین متوجه شدیم ساکنین این روستا یا به سختی می توانند تماسی تلفنی داشته باشند و در برخی از این نقاط ارتباط تلفنی غیرممکن است و پوشش شبکه اینترنت به صورت صددرصد وجود ندارد.

 

 دهیارروستای شیخ حسین درگفتگوباخبرنگاران بیان کرد:روستای شیخ حسین با فاصله چهار کیلومتری در شمال شهرستان چرام واقع شده که جمعیتی بالغ بر هشتصدو چهل و سه نفر و دارای یکصدو سی خانوار است و با توجه به فاصله کم این روستا به مرکز شهرستان و تحت پوشش داشتن روستاهای همجوار موگرم ،سرآب موگرم و دوکوهک که جمعیت کل این روستاها جمعیتی بیش از هزار و هشتصد نفر است.

صداقتی افزود: متاسفانه معضل بزرگ روستا این است که  از نعمت اینترنت و تلفن خانگی محروم هستند و نظر به درخواستهای اهالی محترم روستا خصوصا مدیران مدارس آموزشی مقاطع ابتدایی و راهنمایی و مسئول خانه بهداشت روستا و بقیه ادارات محلی و جوانان این روستا به این دهیاری و اعضای محترم شورای اسلامی روستا جهت پیگیریهای این مشکل که نیاز روزمره بوده و این دهیاری هم به پیوست درخواستها و پیگیری هایی که از طرف دهیار روستا در طول این چند سالی که با مسئولین مخابرات شهرستانهای چرام و کهگیلویه و حتی با فرماندار محترم شهرستان چرام جهت پیگیری و حل این مشکل داشته ام اما تاکنون هیچ اقدامی جهت نصب دستگاه و یا تقویت کننده اینترنت در روستا لحاظ نشده است،لازم به ذکر است که کابل فیبرنوری درساختمان مخابرات روستا موجود است.

 

دهیار روستای شیخ حسین گفت:از شما خبرنگاران که در اصل ارتباط بین مردم و مسئولین هستید تقاضای رسیدگی و رفع این مشکل را از مسئولین شهرستانی و استانی خواهانیم.

 

حال با یک برنامه ریزی منظم می توانیم به بخشی از مشکلات روستاها بپردازیم و تا حد امکان مشکلات آنها را برطرف کنیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.