گروه: اخبار استان خبر: 114436 / تاریخ انتشار : 1397/10/20 ساعت : 13:00
مطالبه ای که13سال است خاک می خورد:

چشم انتظاری 13 ساله تعاونی دهیاران برای ساخت کارخانه بازیافت زباله/بی اراده بودن شهرداری یاسوج درحمایت از سرمایه گذار

شهرداری یاسوج با گذشت بیش از 13 از وعده ساخت کارخانه بازیافت زباله در منطقه دشت روم همچنان بی اراده در جهت ساخت کارخانه بازیافت زباله.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ 13سال از وعده های مسئولین برای ایجاد کارخانه بازیافت زباله در دو پشته دشت روم می گذرد، اما همچنان شاهد رهاسازی زباله ها در دامن طبیعت هستیم ، که این رفتار خطرناک سبب به خطر افتادن سلامت ساکنین منطقه دشتروم وتخریب طبیعت و مرگ تدریجی بستر خاک می شود.

 

انباشته شدن زباله ها در این قسمت از دشتروم سبب شده  آن  به زباله دان شهری تبدیل شودکه سبب منتشر شدن بسیاری از بیماری هاست .

 

 

در نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بویراحمد که در12 / 7 /96 در یاسوج برگزارشد فرمانداربویراحمد اظهارکرد:  ایجاد کارخانه کمپوست علاوه بر تغییر وضعیت دفع زباله در منطقه دوپشته دشتروم بویراحمد از سنتی به مدرن و صنعتی سبب اشتغالزایی و بهبود شرایط بهداشتی و زیست محیطی می‌شود.

 

فرماندار بویراحمداظهار کرد: انتظار می‌رود که شهرداری یاسوج هر چه سریعتر نسبت به درج آگهی و تحویل زمین به سرمایه گذار برای ایجاد و راه اندازی کارخانه کمپوست در منطقه دوپشته دشتروم بویراحمد اقدام کند.

 

 

فرماندار بویراحمد گفت: ایجاد و راه اندازی کارخانه کمپوست یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای برون رفت از مشکلات ناشی از دفع سنتی و غیراصولی زباله در منطقه دوپشته دشتروم از توابع این شهرستان است.

 

 

کناری فرماندار بویراحمد در نشست کارگروه مدیریت پسماند که باهدف ساماندهی زباله های دو پشته دشتروم برگزار شد بیان کرد: شهرداری یاسوج اراده ای برای ایجاد کارخانه بازیافت زباله ندارد اجرایی نشدن این مصوبه پس از13سال توجیهی ندارد.

 

وی افزود: با اعتراضات و نارضایتی مردم در منطقه دشتروم مواجه بوده ایم که از تسهیلات روستاییان و عشایران در خواست می کنیم که آن را در اختیار تعاونی دهیاری های این منطقه بگذارند تا کارخانه بازیافت زباله ساخته شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.