گروه: اخبار استان خبر: 114426 / تاریخ انتشار : 1397/10/19 ساعت : 08:48

حکایتی تلخ از بی اعتنایی به طبیعت؛ غرق شدن پل مهریان در زباله ها و نخاله ها+تصاویر

زباله ونخاله های اطراف به دامن طبیعت خصوصا در مجاور پل دوم مهریان ریخته می شود که فضای زشتی را به نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ پل مهریان در 5 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد، روستای مهریان به دلیل طبیعت زیبایی که دارد اعم از رودخانه و همچنین باغ های اطراف آن به یک مکان ویژه گردشگری تبدیل شده است.

 

پل مهریان حدود 11 سال پیش در زمان شهردار اسبق شهر یاسوج محمدبهرامی احداث شد؛ ساکنین این روستا و اطراف آن پسماندها  و زباله های خود را درمسیر آب راه پل می ریزند.

 

 

این اقدام بسیار زشت است و زیبنده پایتخت طبیعت نیست و جا دارد، که برای ساکنین و شهروندان فرهنگ سازی شود که آشغال ها و زباله های خود را در آب راه نریزند.

 

 بابارش باران آب این زباله ها را به بستر رودخانه مهریان و سپس به زمین های کشاورزی  انتقال می دهد؛ که این آشغال ها دارای مواد سمی هستند که برای زمین های کشاورزی مضر است و سبب می شود؛ که بستر خاک نیز از بین برود،  و خاک حاصل خیزی خود را از دست بدهد و همچنین سبب مرگ گونه های گیاهی شود.

 

 

 روستای مهریان به دلیل جاذبه های گردشگری که دارد هر ساله توریست های بسیاری از آن دیدن می کنند؛ اما این ریختن نخاله و زباله در نزدیکی پل سبب مرگ تدریجی طبیعت در این منطقه می شود.

 

 

 

بنابراین انتظار است که مسئولین نیز نظارت های لازم را نسبت به این منطقه جدی بگیرند و مردم نیز با فرهنگ سازی زباله و نخاله های ساختمانی خود را در طبیعت رها نسازند تا نسل های آینده نیز بتوانند از این طبیعت زیبا بهره مند شوند.

 

در زیر تصاویر تکمیلی از زباله هایی که در اطراف پل ریخته می شود و نیاز به نظارت مسئولین و رعایت کردن مردم دارد را از نظر می گذرانید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.