گروه: اخبار استان خبر: 114418 / تاریخ انتشار : 1397/10/19 ساعت : 16:04
مطالبه جدی جانبازان برای رفع مشکلات بیمه ای خود:

ایثارگران و جانبازان طاقت هزینه های سنگین را ندارند/ دستگاه های متولی چه راهکاری دارند؟

گروه های از ایثارگران و بازنشستگان وجود داشته که برای تامین هزینه های درمانی و بیمه ای با مشکل مواجه بوده، که مسوولان ذی ربط وظیفه داشته با بررسی مشکلات این قشر درصدد حل آنها صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ بویرخبر؛ با مرور تاریخ چهار دهه گذشته انقلاب با ارزش ها و عملکردهایی مواجه خواهیم شد، که زبان از بیان آنها قاصر خواهد بود، یکی از این رویدادها، جنگ هشت ساله دفاع مقدس بوده، که قشر زیادی از مردم ایران برای دفاع از انقلاب و اسلام به میدان های نبرد رهسپار شدند.

 

از خودگذشتگی ها و جانفشانی های رزمندگان دیروز، سبب استقلال و آزادی ایران اسلامی در امروز شد،  گروه هایی از این قشر ارزش های دفاع مقدس را با خود به یدک کشیده و آثار آن در اعضای  بدن آنهاست، گروهی دست آنها، عده ای پای آنها و شماری هم از چشم و سایر اعضا و جوارح خود برای دفاع و امنیت انقلاب و اسلام گذشتند.

 

در همین رابطه امروز این قشر به عنوان یادگاران دفاع مقدس به دلیلی مشکلاتی که از جبهه و جنگ با خود دارند، جانباز و ایثارگر نامیده شده، و آنها نباید کمترین دغدغه برای تامین هزینه های خود، از جمله هزینه های درمانی داشته باشند.

 

در همین راستا توسط معاون اول رئیس جمهور مصوبه ای به نام بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد، که طبق اخبار رسیده، با وجود دو ماه از اجرای این مصوبه دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد این مصوبه را پیاده سازی و اجرا نکرده اند(متن خبر را اینجا بخوانید)

 

مشاور استاندار در امور ایثارگران در این خصوص گفت: این مصوبه به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده، و اسامی افراد و کسانی که تحت تکفل آنها بوده، به برنامه و بودجه استان اعلام کردند، و این سازمان اعلام کرد،  تامین بودجه آنها از طریق سازمانی بوده که فرد در آن سازمان درخواست داده است.

 

 

محمود داربام اشاره کرد: از تاریخ 96/10/30 دولت اعلام کرده، دستگاه های  اجرایی موظف بوده، نسبت به تامین  و پرداخت هزینه و بیمه درمان ایثارگران که طبق قانون مشخص شده، اقدام کنند و  بعد از این ابلاغ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای 24 دستگاه که بودجه استانی دریافت می کنند، تقاضای تامین اعتبار مبلغی بر 74میلیارد تومان برای 3444 نفر داشته است.

 

وی بیان کرد: در برخی دستگاه ها که تعداد ایثارگران آنها مانند ثبت احوال، امور آب، امور مالیتی و اقتصاد و دارایی کم بوده،  قرار بر این بود، که مشکل آنها به وسیله تامین اعتبارات مورد پیگیری قرار گیرد، اما این موضوع تا اکنون حل نشده است.

 

وی افزود: در شرایط فعلی مشکلات درمانی بازنشستگان مطرح بوده، که سازمان برنامه و بودجه کشور با ارسال نامه ای به رئیس صندوق بازنشستگان، اعلام کرد از طریق شرکت بیمه دی مشکلات درمانی بازنشستگان ایثارگر بررسی و قرارداد بسته شود، اما این صندوق اعلام کرد باتوجه به مصوبات قانونی، بازنشستگان در همان سازمانی که بازنشسته شده هزینه بیمه و درمان آنها باید تامین شود.

 

محمود داربام درپایان گفت: قرار  است که طی جلسه ای، مشکلات تامین هزینه و بیمه درمانی بازنشستگان ایثارگر درسطح کشور، توسط نهاد ریاست جمهوری جهت حل  مشکلات تشکیل و بررسی شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.