گروه: اخبار استان خبر: 114384 / تاریخ انتشار : 1397/10/18 ساعت : 11:23
درگفتگو با رئیس میراث فرهنگی بویراحمد مطرح شد:

پرداخت تسهیلات 6 درصدی در حوزه صنایع دستی / کاهش بیکاری در سایه توجه به تورهای مسافرتی و گردشگری

کمک به اشتغال استان از جمله وظایف مهم مسوولان استانی بوده، در این رابطه میراث، فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری برای توسعه اشتغال، اقدم به حمایت از صنایع دستی، تورهای راهنمای گردشگری، و توجه به صنعت توریسم کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ یکی از زمینه های رشد و توسعه در حوزه اشتغال، توجه به توانایی های بومی و مهارت های فردی و همچنین ظرفیت های طبیعی و گردشگری بوده، که این امر در حوزه  میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

 

در همین ارتباط در بسیاری از کشورهای دنیا، یکی از شاخصه های مهم در توسعه و افزایش اشتغال را توجه به صنعت گردشگری مد نظرقرار داده، و سالانه از این موضوع درآمدها و ارز آوری های زیادی را نصیب کشور خود می کنند.

 

 

رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بویراحمدگفت: در این اداره مقوله صنایع دستی را به وسیله آموزش یا توانایی های خود افراد داوطلب را مورد بررسی قرار داده، و درصوتی که توسط کارشناس مهارت آنها تایید شود به آنها کارت شناسایی و پروانه بهره برداری داده شده، ودر صورتی که توانایی آنها گسترده تر باشد، به این قشر مجوز تاسیس کارگاه تجاری اعطا می شود.

 

 

محمد مهدی حسن زاده بیان کرد: بعد از تایید مهارت ها و یا آموزش ها افراد در بخش صنایع دستی به آنها مجوز داده شده، و به آنها تسهیلات، 6 الی 9 درصد پرداخت و حمایت می شوند.

 

حسن زاده اشاره کرد: در بحث گردشگری، پروژه های سرمایه گذاری مد نظر بوده، و  از طریق ایده یا املاکی که داشته باشند می توانند تقاضایی مبنی بر دریافت تسهیلات گردشگری داشته باشند، از طرفی  دولت از طریق اعطایی تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی افراد متقاضی  می توانند املاک و تاسیسات خود را بسازند.

 

وی افزود: از دیگر مشاغل در حوزه گردشگری می توان به راهنمایان تور و دفاتر  اشاره کرد، که صلاحیت آنها  از طریق برگزاری آزمونی تحت عنوان مدیریت سالم و بعد از تایید ، اقدام به ایجاد دفاتر مسافرتی و آژانس ها برای راهنمایی مسافر و گردشگر مشغول به کار خواهند شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.