گروه: اخبار استان خبر: 114329 / تاریخ انتشار : 1397/10/17 ساعت : 12:31
درخصوص انتقال اداره اوقاف چرام به کهگیلویه؛

عدم هماهنگی مدیرکل با فرمانداری چرام؛فتاحی اصل: نمایندگی اوقاف چرام بدون هماهنگی به دهدشت منتقل شد/شرط مدیرکل برای بازگشت اداره اوقاف به چرام!

فرماندار چرام در پاسخ به سؤالی که چرا برای مکان نمایندگی مکاتبه‌ای انجام ندادید و یا یک اتاق در فرمانداری برای فعالیت در نظر نگرفتید؟، بیان کرد: اول اینکه مکاتبه کردن وظیفه مدیرکل اوقاف است دوم اینکه کمبود فضای فیزیکی در فرمانداری در حدی است که ما برای اداره صمت نیز نتوانسته‌ایم تامین مکان کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پس از انتشار خبر "انتقال اداره اوقاف چرام به شهرستان کهگیلویه مسئولان مختلفی واکنش نشان دادند اما واکنش فرماندار چرام و مدیرکل اوقاف شنیدنی و تعجب اور است.(خبر را اینجا بخوانید)

 

فتاحی‌اصل، فرماندار چرام در گفتگو با یکی از خبرنگاران با رد اظهارات مدیرکل اوقاف درخصوص انتقال اداره اوقاف چرام به کهگیلویه، عنوان کرد: وی تاکنون هیچ گونه مکاتبه ای با بنده نداشته و بدون هماهنگی با فرمانداری، نمایندگی اوقاف چرام را به دهدشت انتقال داده است.

 

وی افزود: اوقاف استان برای همه شهرستان‌ها اعتبار گذاشته، اما برای چرام اعتبار خاصی درنظر نگرفته است، ضمن اینکه این شهرستان از بهمئی و گچساران گردشگرپذیرتر است و امامزادگان مشهوری ازجمله بقاع امامزاده علی(ع)، بی بی رشیده(س) و امامزاده حمزه(ع) دارد.

 

فرماندار چرام در پاسخ به سؤالی که چرا برای مکان نمایندگی مکاتبه‌ای انجام ندادید و یا یک اتاق در فرمانداری برای فعالیت در نظر نگرفتید؟، بیان کرد: اول اینکه مکاتبه کردن وظیفه مدیرکل اوقاف است دوم اینکه کمبود فضای فیزیکی در فرمانداری در حدی است که ما برای اداره صمت نیز نتوانسته‌ایم تامین مکان کنیم.

 

فتاحی‌اصل یادآور شد: مدیرکل اوقاف با مجموعه خود در شهرستان چرام حاضر شود و با ما نشستی برگزار کند تا به منظور رفع نواقص چاره ای بیندیشیم، ضمن اینکه می‌توانیم تا زمان تامین ساختمان مناسب، نمایندگی اوقاف شهرستان را در محوطه بقعه امامزاده بی بی رشیده(س) مستقر کنیم.
 

از سوی دیگر براساس شواهد موجود و بنا به گفته روح‌الله قبادپور، رئیس اداره اوقاف دهدشت این اداره  با کمبود فضای فیزیکی مواجه است، علاوه بر این در ساختمانی استیجاری مستقر است و به نظر می‌رسد که برای پیشبرد اهداف سازمانی این اداره در دو شهرستان کهگیلویه و چرام در وهله اول در فضای فیزیکی مناسب مستقر شوند.

 

 

حجت‌الاسلام جنتی‌پور مدیرکل اوقاف استان یادآور شد: نمایندگی اوقاف چرام تنها یک کارمند دارد که تمامی وظایف را عهده دار است و خللی در ارتباط با وظایف محوله آن ایجاد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف دو شهرستان چرام و کهگیلویه موقوفه خاصی ندارند، خاطرنشان کرد: وظیفه آنها نیز تنها نظارت بر چند امامزاده و هیئت امناء مساجد است و فضای فیزیکی موجود در شهر دهدشت، جوابگوی نیاز آنها است.
 

این مسئول در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است نمایندگی اوقاف چرام تعطیل شود، گفت: تصمیم‌گیری در این رابطه با سازمان است، و تا زمانی که مکان فیزیکی مناسب در شهرچرام پیدا نشود، این نمایندگی در دهدشت مستقر خواهد بود.

 

 

حال چرام می ماند و اداره اوقافی که وجود ندارد و از طرفی عدم هماهنگی مدیرکل با فرمانداری چرام بحث جداگانه ای است که جای تعجب فراوان دارد و باید برای ان فکری کرد، شهروندان چرامی و هیئت امنای مساجد این شهرستان کماکان در انتظار بازگشت اداره اوقاف در چرام مانده اند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.