گروه: اخبار استان خبر: 114227 / تاریخ انتشار : 1397/10/13 ساعت : 11:49

توزیع گوشت قرمز در یاسوج تنها با ارایه کارت ملی!/اقدامی انقلابی برخی مسئولین که عزت نفس مردم را نشانه رفته است/مردمی که به جای گوشت سوز سرما گوشت عایدشان شد+تصاویر

قیمت گوشت قرمز در ماه‌های گذشته بیشترین افزایش قیمت را در میان کالاهای اساسی داشته و این محصول را تبدیل به کالایی لوکس برای مصرف‌کننده کرده است و آنرا از سبد قشر متوسط و ضعیف جامعه خارج کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، قیمت گوشت قرمز در ماه‌های گذشته بیشترین افزایش قیمت را در میان کالاهای اساسی داشته و این محصول را تبدیل به کالایی لوکس برای مصرف‌کننده کرده است که از سبد قشر متوسط و ضعیف جامعه کم کم در حال خارج شدن است.

 

چند روزی است که خبر توزیع چند تُن گوشت قرمز در استان به سرعت چرخید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، به گونه ای که حتی جعفر گوهرگانی معاون اقتصادی استاندار با شور و شعف نیز به استقبال این محموله گوشت رفته بود!

 

از صبح دیروز توزیع این گوشت های قرمز در استان آغاز شد و در شهر یاسوج نیز برخی از فروشندگان عرضه گوشت شروع به توزیع گوشت قرمز با کارت ملی کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صبح امروز ازدحام جمعیت جلوی یکی از فروشگاه های عرضه گوشت شهر یاسوج نگاه خبرنگار این پایگاه خبری را به خود جلب کرد و ماجرا را از نزدیک مورد بررسی قرار داد، وقتی که از افراد حاضر پرسید که ماجرا چیست؟ برخی ها می گفتند که برای خرید گوشت قرمز به نرخ دولتی آمده اند و باید کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

 

این درحالی است که فروشندگان گوشت قرمز نیز این سخنان را تایید می کردند و اینگونه می گفتند که هر نفر برای خرید گوشت قرمز به نرخ دولتی تنها با در دست داشتن کارت ملی خود می تواند گوشت قرمز بخرد. آن هم فقط به اندازه دوکیلوگرم! گویا دیروز این توزیع گوشت قرمز با ازدحام زیاد جمعیت جلوی همین مغازه صورت گرفته بود و برخی ها هم به دلیل شلوغی نیز منصرف شده بودند.

 

 

 

 

 

 

 

امروز هم برخی ها که دیر خبردار شده بودند بدون اطلاع از اینکه گوشت قرمز به پایان رسیده است، خود را به این مغازه ها رسانده بودند تا گوشت قرمز خریداری کنند اما غافل از اینکه به پایان رسیده بود.

 

یکی از افرادی که در آن محل بود به خبرنگار ما اینطور گفت: آیا واقعا مردم کهگیلویه و بویراحمد لایق این چنین برخوردهایی از سوی مسئولین هستند تا برای خرید تنها دو کیلو گوشت قرمز از زندگی و وقت با ارزش خود بزنند تا فقط دو کیلو گوشت قرمز که ارزش آن 75 هزار تومان است آن هم با در دست داشتن کارت ملی خریداری کنند!

 

 

در میان این افرادی که برای خرید گوشت آمده بودند، زنانی بودند که فرزند شیرخوار خود را در بغل داشتند و در این سوز و سرما می خواستند که گوشت خرید کنند و یا کودکان خردسال خود را در منزل رها کرده بودند تا برای خرید تنها دو کیلو گوشت ساعت ها منتظر بماند و در آخر هم به گفته برخی از آنان دست خالی به خانه بازگردند.

 

 

 

 

 

 

 

و اما کمی تامل:

 

چرا ادارات صنعت، معدن و تجارت بدون برنامه ریزی مدون اقدام به توزیع گوشت قرمز کردند؟

آیا می خواستند تنها ضعف در مدیریت و عملکرد خود را با این اقدام نسنجیده بپوشانند؟

و چرا برخی از فروشندگان به قیمت بیشتر از نرخ دولتی اقدام به فروش بیش از 37 هزار تومان می کردند؟

 

صبح زاگرس بعنوان یک رسانه مردمی مخالف کاهش و عرضه مناسب گوشت قرمز به بازار نیست، اما بدین شکل و بدین طریق آیا منطقی به نظر می رسد؟

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.