گروه: اخبار استان خبر: 114186 / تاریخ انتشار : 1397/10/13 ساعت : 14:24

حواشی دنباله دار برگزاری یک نمایشگاه در دهدشت/ رییس اداره صمت کهگیلویه: اهرم فشار جواب نمیدهد و تا من هستم واژه نمایشگاه را از ادبیات خود حذف کنید!

بنظر می رسد بسیاری از افراد، دلالان و دست های پشت پرده قصد سوء استفاده از برخی اقدامات در ورای این نمایشگاه را دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از کهگیلویه؛ چند روزی است در سایت ها و خبرگزاری های استان مطالب و حواشی زیادی در مورد برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی و صنایع دستی منتشر شده است که بررسی های این رسانه نشان داده است که بسیاری از این مطالب صحت ندارد و موجب سردرگمی صنوف مختلف شده است.

 

اگرچه بنظر می رسد بسیاری از افراد، دلالان و دست های پشت پرده قصد سوء استفاده از این حرکت را دارند.

 
در همین راستا  رئیس اداره صمت کهگیلویه در گفت و گو با کهگیلویه به این حواشی واکنش نشان دادو  ضمن عدم موافقت با صنفی برگزارشدن این نمایشگاه گفت:  ‪ شفاف و بدون از ابهام می گوییم، با هرگونه حرکت خودسرانه در نمایشگاه محصولات و صنایع دستی مخالف هستیم و با هیچ کسی تعارفی نداریم و با خاطیان به صورت قانونی برخورد خواهد شد‬.
 
 
علویان با اشاره به قوانین‌ مصوب گفت : با استناد  به بند سه مصوبه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان کهگیلویه با فعالیت عرضه ی تخصصی و صنفی نمایشگاه میراث فرهنگی به مدت یک هفته موافقت به عمل آمد، لذا از نگاه و منظر دستورالعملهای مربوط به برگزاری نمایشگاهها، اصولا باید چنین نمایشگاههایی تخصصی باشند،ولی حقوقدانان می دانند وقتی وازه اصولا استعمال شد، قطعا مبین این است که استثنائاتی دارد.
 
 
وی ادامه داد: در برخی موارد مثل شرایط حاد بر بازار با تشخیص اعضا کمیسیون تنظیم بازار می توانند در چنین شرایطی تصمیم نهایی خود را بگونه ای دیگر اتخاذ کنند، که طی نشست اضطراری روز جاری سه عضو اصلی کمیسیون تنظیم بازار با حضور فرماندار محترم بر دایر بودن صنفی این نمایشگاه موافقت به عمل آمد.
 
 
وی افزود : بدیهی است که مدیر و مجری نمایشگاه ملزم به رعایت کلیه ی حدود و صغور نمایشگاه از قبیل ارایه ی کالای با کیفیت،تعیین نرخ کارشناسی شده،رعایت متراژ غرفه ها و مواردی از این دست شد.
 
 
رئیس اداره صمت گفت : شفاف و بدون از ابهام، به مجریان و متولیان نمایشگاهها تذکر جدی داده می شود که به جای توسل به اهرمهایی مثل مافوق نیروهای ستادی و مافوق نماینده عالی دولت برای طرد و حذف رقبای خود، انرژی و توان خود را معطوف خدمات رسانی بهینه به مصرف کننده کنند و چنانچه مدیر و مجری نمایشگاه بخواهند از طریق دستهای نامرئی و اهرمها ی قدرت اختلالی در نمایشگاه ایجاد کند،لذا تا اینجانب در خدمت سازمان هستم، حتی واژه ی نمایشگاه را از ادبیات روزانه ی خود حذف کنند.
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.