گروه: اخبار استان خبر: 114163 / تاریخ انتشار : 1397/10/12 ساعت : 10:50

فرشته محجبه‌ منچستر به یاری قربانیان چاقوکشی شتافت +عکس

کمک‌رسانی بانوی محجبه ساکن منچستر به مجروحان حادثه چاقوکشی ایستگاه قطار، با واکنش‌های مثبت و ستایش از وی به عنوان نمادی از جامعه مسلمانان مواجه شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ رسانه‌های انگلیسی بامداد سه‌شنبه از حمله یک نفر با چاقو به گروهی از مردم در ایستگاه قطاری در شهر منچستر خبر دادند. اینک مشخص شده یک بانوی محجبه جزو اشخاصی بود که در این حادثه به کمک مجروحان این حادثه شتافت.

به نوشته شماره سه‌شنبه روزنامه «سان» این بانوی محجبه ساکن شهر منچستر به خاطر فداکاری و امداد رسانی به مجروحان این حادثه، در فضای مجازی مورد ستایش قرار گرفت.

در این حادثه که در ایستگاه قطار «ویکتوریا» در مرکز منچستر رخ داد، دستکم سه نفر، از جمله یک مأمور پلیس و یک زن زخمی شده‌اند. شاهدان می‌گویند مهاجم، مردی بوده که چاقویی بزرگ به دست داشته است.


 

بانوی محجبه در حال کمک به مجروحان

پلیس حمل و نقل انگلیس در بیانیه‌ای با تأیید وقوع این حادثه، اعلام کرد یکی از مامورانش از ناحیه بازو مجروح شد. یک زن و یک مرد هم به دلیل جراحات وارده، به بیمارستان منتقل شده‌اند.

به گفته برخی شاهدان، مهاجم جملاتی به زبان عربی گفته و ضمناً فریاد زده که تا زمانی که حملات نظامی انگلیس در کشورهای خارجی ادامه داشته باشد، این کشور امن نمی‌ماند. همین امر گمانه‌زنی‌ها در مورد «تروریستی» بودن این حادثه را تقویت کرده است.

به نوشته روزنامه سان، این بانوی محجبه با مشاهده این ماجرا خود را به زوج چاقو خورده در ایستگاه قطار رسانده و به آن‌ها کمک کرد. این اقدام وی با واکنش گسترده و مثبت کاربران در توئیتر مواجه شد.

«نذیر افضل» یک وکیل ساکن منچستر در توییتی نوشت: «در این حادثه کمک این خانم محجبه به قربانیان، بازتاب بیشتری از جامعه مسلمانان دارد تا اقدام این آدم ابله چاقوکش.»

«صوفیا غفور» دیگر کاربر توئیتر نیز با مدح این بانوی مسلمان نوشت: «هنوز هم آدم‌های خوب وجود دارند.»

روزنامه سان تیتر گزارش خود در خصوص کمک‌های این بانوی مسلمان به مجروحین را چنین آغاز کرده است: «فرشته منچستر».

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.