گروه: اخبار استان خبر: 114149 / تاریخ انتشار : 1397/10/12 ساعت : 09:52
در نشست ترویج فرهنگ صلح و سازش مطرح شد؛

ماجرای قتل روستای گنجه ای بویراحمد/اگر طایفه ای در دادگاه پرونده داشت برایش کسر شان بود/مشکل از ما مسئولین است!

حجت الاسلام مزارعی گفت: کمک کنید نگذارید که کهگیلویه و بویراحمد و پاکی و قداست آن زیرسوال برود و مانند دیگر جاها شود، مردم استحقاق خدمت دارند مشکل از ما مسئولین است و مدیر باید خادم باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عصر روز گذشته نشست ترویج فرهنگ صلح و سازش با حضور معتمدین و ریش سفیدان یاسوج در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

 


نماینده ریش سفیدان و معتمدان در این نشست اظهار کرد: اخیرا قتلی در گنجه ای کهنه به وقوع پیوست که بر روی مسائل بی اساس بود، صله رحم در جامعه ما بسیار کم شده است، ما آنقدر از هم دور شده ایم که اگر روزی از کسی کاری بخواهیم برایمان انجام نمیدهند، سعی کنیم با همه فامیل ارتباط برقرار کنیم زیرا هر چیزی را که ریش سپیدان و معتمدان در بین خودشان حل نکنند به دادگاه کشیده می شود.

 

 

دستان عزیزی با تاکید بر اینکه طرفین دعوا باید به قران استناد و به آیات آن مراجعه کنند، گفت: آنهایی که از مال خود به فقرا بخشند و از بدی مردم در گذرند، خداوند آن ها را دوست دارد، و به جز خدا کسی نمی تواند گناه آن ها را ببخشاید، بیش از نیمی از مشکلات براثر آسیب های اجتماعی بوده  که علات آن فضای مجازی یا هم اعتیاد و موادمخدر در جامعه است.

 
 

 عزیزی بیان کرد: اگر ما امروزه از خانواده ها شروع کنیم و مسائل را  در خانواده حل کنیم مشکلات گریبان گیر جامعه نخواهد شد، همچنین باتوجه به شکافی که فضای مجازی برای جوانان به وجود آورده است آن ها را از خانواده ها جداکرده که اگر این آسیب های اجتماعی حل شود همه مشکلات حل خواهند شد.

 

 

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد غلامرضا مزارعی تصریح کرد: خداوند به پیامبر می فرماید: "ازتو می پرسند چگونه صدقه دهیم؟ به آن ها بگو اگر می خواهید صدقه بدهید همدیگر را ببخشید."

 

 

حجت الاسلام مزارعی بیان کرد: عن النبی: (من عرف فضل شیخ کبیر توقره ...) کسی که حق و جایگاه یک فرد ریش سفید را رعایت کند، در مقابل سنش متواضع باشد، خداوند روز قیامت او را درآغوش خواهد گرفت، و هرکس بخواهد درمقابل خداوند تعظیم کند، درمقابل ریش سفیدان تعظیم کند.

 

 

مزارعی اظهار کرد: باید به ریش سفیدان احترام گذاشت و درمقابل آن ها تواضع و فروتنی نشان داد تا مورد لطف خداوند واقع شویم.

 

 

وی افزود: تأثیر گذاری ریش سفیدان در جامعه باید زنده شود، درگذشته عیب بود که فامیلی یا طایفه ای پرونده ای در دادگاه داشته باشد، آن هایی که در شورا به حل اختلافات بین مردم کمک می کنند خداوند پاداش آن ها را می دهد، قوه قضائیه نمی تواند اعتبارات روزمره خودش را هم تأمین کند، اعتبار و بودجه قوه قضائیه 2/6دهم است که ما هم نیز بارها به آن اعتراض کرده ایم.

 

 

رئیس کل دادگستری استان خطاب به ریش سفیدان بیان کرد: من علاقه مندم باهم جلسه بگیریم و شامی دعوت تان کنم و درخدمت شما باشم اما متأسفانه وقت نیست، دربحث بانک ها جلسه داشتیم لذا کارها فشرده است، و من قدردان شما هستم شما از جیب خودتان هزینه می کنید تا اختلافات حل شود، ما مسئولین کم کار هستیم مردم درهمه عرصه ها فعال اند؛ مردم کهگیلویه و بویراحمد مستحقی هستند، مردمی شریف که در همه زمان ها خودشان را ثابت کرده اندآن ها استحقاق بهترین ها را دارند.

 

 

 مزارعی افزود: امام حسین(ع) می فرمایند: اینکه مردم حوائج شان را پیش شما می آورد حل کنید، نعمت خداوند به شماست قدر بدانید این نعمت را، باهمین بضاعتی که دارید گره گشای مشکلات مردم هستید چه صدقه ای برتر از حل کردن مشکلات مردم؟؟!!

 

 

 وی اظهار کرد: پیرمرد در فامیل نقش پیامبر امت را دارد، بسیاری نمی توانندحریف فرزندان شان شود، و با حل کردن مشکلات دیگران خداوند گره های زندگی مارا بازمی کند.

 

 

مزارعی گفت: ما بایدتلاش کنیم، در کشوری اسلامی هستیم وکلای مومنی وجود دارند و نقش سازشی در بین مردم دارند و شما معتمدان خداوند توفیق می دهد زندگی تان را وقف مردم کنید تا گره گشای زندگی مردم باشید شما آبرو یتان را می گذارید و پرونده اختلاف ها را می بندید.

 

 

 مزارعی در پایان گفت: ابن عمار می گوید: دور خانه خدا طواف می کردیم که امام صادق(ع) به من گفت: ای عمار اگر کسی یک طواف کند خداوند برایش هزار حسنه می نویسد و هزار گناهش را می بخشد و باغ هزاردرختی در بهشت برایش می نویسد تا جایی که می رسد به  8 دربهشت، به او می گویند از هر در که می خواهی وارد شو، اما امام گفت: میخواهی خبری به تو بدهم که خیلی بهتر ازین است؟؟ گفتم بله و فرمود: کسی که یک گره از مشکل برادر مومن خود را حل کند اجر 10طواف خداوند برای او او می نویسد، کمک کنید نگذارید که کهگیلویه و بویراحمد و پاکی و قداست آن زیرسوال برود و مانند دیگر جاها شود، مردم استحقاق خدمت دارند مشکل از ما مسئولین است، مدیر باید خادم مردم باشد.

 

تصاویری تکمیلی را در زیر مشاهده می کنید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/ 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
بویراحمد
1397/10/12 - 10:06
در نشست ترویج فرهنگ صلح و سازش مطرح شد؛ پیرمرد در فامیل نقش پیامبر امت را دارد/با حل کردن مشکلات دیگران گره های زندگی مان باز می شود خواننده گرامی، خداوکیلی کدام یک از ماها به این اصل پایبند هستیم؟ ماها که اینها را می دانیم آیا خودمان به آن عمل می کنیم خداوکیلی؟ یا در حد حرف و شعار سخن می رانیم؟ کاش این 2 اصل مورد توجه همه ما باشد خاصه قسمت دوم آن
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.