گروه: اخبار استان خبر: 114078 / تاریخ انتشار : 1397/10/10 ساعت : 12:07

فاصله 7 کیلومتری مطالبه 20 کیلومتری/گلایه مردم روستای دشت مازه از مسئولین به خاطر مسافت زیاد با بخش

از جمله مطالبات مردم نیمه کاره رها شدن طرح هایی از جمله جدول کشی و آسفالت روستا و همچنین نیمه کاره رها شدن جاده های بین مزارع است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ جلسه شورای اداری بخش سوق این بار در یکی از روستاهای تابعه این بخش یعنی روستای دشت مازه برگزار شد.

 در این جلسه ابتدا حجت الاسلام کیانی امام جمعه شهر سوق گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوان و مهمی برای کشور به ارمغان آورد که از جمله آنها تولید علوم در زمینه های مختلف، پیشرفت فوق العاده در زمینه های امنیتی و نظامی و پیشرفت های پزشکی و توسعه کشاورزی و مواردی از این دست بودند، در گذشته انسان های زیادی به دلیل نبود امکانات پزشکی جان خود را از دست می‌دادند اما اکنون شرایط بهتری نسبت به گذشته در این زمینه داریم.

 

 وی افزود: جوانان نباید فقط به فکر شغل های اداری و دفتری باشند چرا که جامعه به شغل های دیگر نیاز نیز نیازمند است، از جمله همین بحث کشاورزی که البته این منطقه نیز مستعد اینگونه فعالیت های مهم است که مطمئناً تلاش در این زمینه هم به نفع منطقه و هم به نفع خود شخص است.

 

خرسندی رئیس شورای دشت مازه به مطالبات مردمی اشاره کرد و گفت: از جمله مطالبات مردم نیمه کاره رها شدن طرح هایی از جمله جدول کشی و آسفالت روستا و همچنین نیمه کاره رها شدن جاده های  بین مزارع که عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین موجب بروز این مشکل شده است، هستند. مشکل دیگر مردم این منطقه این است که با وجود فاصله ۷ کیلومتری تا مرکز شهرستان زیر نظر و تابع بخش سوق است که فاصله آن تا روستای دشت مازه 20 کیلومتر و این خود مشکلات فراوانی از جمله در زمینه های بهداشت و درمان، ساخت و ساز و همچنین مراودات اداری مردم را  به وجود آورده است.

 

 

بخشدار سوق تورج رزمجو گفت: با توجه به اعتباری که بر اساس جمعیت روستا به بخشداری واگذار شده است کانال کشی قسمتی از روستا و همچنین آسفالت بخشی از روستا نیز صورت گرفته و بقیه به علت کمبود اعتبار فعلا متوقف شده است که امیدواریم با رایزنی‌های که با شهرستان  و ادارات مربوطه در استان و شهرستان صورت میگیرد این مشکلات حل شوند.

در ادامه تقوی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: در سال ۹۷ هیچ بودجه و اعتباری برای جاده های بین مزارع در بودجه جهاد کشاورزی در نظر گرفته نشده اما تلاش می کنیم تا در صورت امکان و موافقت استان، از اعتبار طرح هایی که ضرورت کمتری دارند به این روستا کمک شود تا بتواند در بخش کشاورزی فعالیت های مفیدی انجام گیرد.

وی افزود روستاییان می‌توانند از طریق ثبت نام وام های خود اشتغالی جهاد اقدام کنند و در صورت تمایل فعالیت های مناسبی را در زمینه های کشاورزی دامپروری پرورش زنبور و مواردی از این دست اقدام نمایند.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.